Prima ofertă primită de Şumudică, după despărţirea de Kayserispor

18.05.2018, 16:15
  • Media: Liga Digi Sport, luni, 18:00, DGS 1

  • Media: Fotbal European, luni, 22:49, DGS 1

Marius Şumudică (47 de ani) s-a despărţit în această săptămână de Kayserispor, grupare pe care a pregătit-o în acest sezon. Revenit în România, tehnicianul a explicat ce fel de proiect îl poate atrage, a spus unde sunt șanse 80% să antreneze din sezonul viitor.

Nici nu şi-a încheiat bine conturile cu fosta echipă, că Şumi a primit deja o ofertă de a antrena din nou. Site-ul 1923.ro scrie că antrenorul român este dorit tot în campionatul Turciei, la Bursaspor. 

Negocierile dintre cele două părţi au început deja, iar şansele ca tehnicianul să revină în ţara în care a activat şi în acest sezon sunt foarte mari. La Bursaspor evoluează în acest moment doi români - Bogdan Stancu şi Gicu Grozav, însă ultimul va părăsi, cel mai probabil, echipa în această vară. Obiectivul pentru sezonul viitor este unul îndrăzneţ: calificarea în cupele europene.

Bursaspor, campioană a Turciei în 2009-2010, cu Giani Kiriţă jucător, a avut rezultate dezamăgitoare în ultimul timp. În acest moment, ocupă locul 11 în campionat, cu o etapă înainte de final. În ultima rundă, Bursaspor evoluează în deplasare, cu Genclerbirligi.

Cel mai cunoscut jucător de la Bursaspor este atacantul Moussa Sow, care a mai evoluat la echipe precum Rennes, Lille sau Fenerbahce. Acesta este însă împrumutat de la Al-Ahli Dubai.

Bursaspor a mai fost antrenată pentru o scurtă perioadă de Gică Hagi, în 2003-2004. Pentru formaţia turcă a mai evoluat şi Daniel Pancu, Cornel Frăsineanu, Ionuţ Lupescu, Iulian Miu, Gheorghe Niţu, Mircea Rednic, Claudiu Vaişcovici, Ionel Ganea şi Bogdan Argeş Vintilă.

Etichete: marius sumudica , bursaspor , kayserispor , sumudica turcia , contract sumudica , sumudica bursaspor


Urmărește știrile digisport.ro și pe Google News


Noua Aplicaţie Digi Sport poate fi descărcată din
Digi24
Cele trei misiuni „fără precedent” pe care China ar trebui să le execute dacă va invada Taiwanul: De ce prima debarcare va fi crucială

Debarcarea din Normandia din 6 iunie 1944 rămâne cea mai mare și complexă operațiune amfibie din istorie. O invazie a Chinei în Taiwan ar prezenta o cu totul altă problemă: nu amploarea operațiunii ar fi fără precedent, așa cum a fost în Normandia, ci obstacolele operaționale întâmpinate. În orice campanie militară de ocupare a insulei, armata Chinei ar trebui să ducă la bun sfârșit trei misiuni-cheie ce nu au mai fost executate cu succes niciodată în condițiile unui război modern, se arată într-o analiză War on the Rocks.

Descarcă aplicația Digi24
TOP ARTICOLE

Programul complet și rezultatele Cupei Mondiale 2026 | 48 de echipe la start și 104 partide la cea de-a 23-a ediție a World Cup

Video Exclusiv La două luni după nunta anului din România, Victor Cornea a răspuns acuzațiilor legate de Andreea Bălan

MERCATO în Europa. Toate transferurile verii sunt AICI! Real Madrid a bifat încă o mutare

Gestul lui Mbappe de după Paraguay - Franța a provocat scandalul la CM 2026! Deschamps: ”Urmau să-l facă bucăți”

Denis Drăguș a luat decizia și pleacă direct în cantonament

RECOMANDĂRILE REDACȚIEI

Ronaldo nu l-a iertat pe Ancelotti după eliminarea Braziliei de la Cupa Mondială: ”Pe asta n-am înțeles-o!”

Arne Slot a început discuțiile cu naționala eliminată de la Cupa Mondială 2026

Concluzia clară a lui Wayne Rooney, după ce Anglia s-a calificat în sferturile de finală ale Cupei Mondiale

UEFA face "praf" FIFA, după decizia de a-i anula cartonașul roșu lui Folarin Balogun

Citeşte şi

Alexandru Maxim a spus ”DA” pentru transfer

Exclusiv Gigi Becali știe cine va câștiga Cupa Mondială: ”Am făcut pariu cu Șumudică! Mizez pe doi jucători”

PEROZS-a căsătorit cu un condamnat la moarte și a privit cum e executat: "Nu mai știu cine sunt". Ultimele cuvinte pe care și le-au spus

FILM NOWActorii care i-au căzut cu tronc lui Jennifer Lopez: „Acesta este adevărul. Cred că asta spune ceva despre partea mea întunecată”

Acționarul lui Dinamo, condamnat în dosarul în care este acuzat de fapte de corupție cu fonduri europene: „Facem apel” citeşte ştirea pe Prosport.ro

CTP, după eșecul Arynei Sabalenka: "Guițatul sălbatic a pierdut în fața tenisului!" citeşte ştirea pe ziare.com

PROFM Hailey Bieber a renunțat la inhibiții. Soția lui Justin Bieber își etalează silueta perfectă în cea mai îndrăzneață campanie a anului

Comentarii
Ne rezervăm dreptul de a modera/bloca/elimina comentariile care nu respectă un limbaj civilizat, care conţin jigniri, injurii sau calomnii ori instigă la violență, la încălcarea legii sau îndeamnă la atacuri la persoane/instituții
Incarca mai multe comentarii...
ProFm

Hailey Bieber a renunțat la inhibiții. Soția lui Justin Bieber își etalează silueta perfectă în cea mai îndrăzneață campanie a anului

Digi World

Greșeala pe care milioane de oameni o fac în fiecare dimineață. Specialiștii avertizează: "Se simt deja obosiți înainte să înceapă ziua"

Digi Animal World

De ce își pune câinele laba pe tine când îl mângâi. Mulți stăpâni interpretează greșit gestul