Ciprian Tătărușanu, la AC Milan / Foto: Profimedia

Video AC Milan - Verona 3-2. "Diavolul", cu Tătărușanu în poartă, a revenit superb de la 0-2!

16.10.2021, 23:45
  • SuperLiga: CFR Cluj - Rapid, duminică, 21:30, DGS 1

• SuperLiga: Universitatea Craiova - FCSB, luni, 21:00, DGS 1

AC Milan a avut o repriză secundă excepțională și a întors dezavantajul de două goluri pe care l-a avut la pauză, cu Tătărușanu titular.

Verona a dat lovitura prima prin Caprari, în urma unei ieșiri greșite la offside a apărării gazdelor.

Gafele pentru fundașii Milanului au continuat, iar Alessio Romagnoli a comis penalty în minutul 22. Barak a marcat fără emoții, iar la pauză s-a intrat cu avantajul oaspeților, 2-0.

AC Milan - Verona 3-2. Tătărușanu&Co au revenit superb de la 0-2!

Repriza secundă a fost diametral opusă pentru Tătărușanu și compania. Giroud a fost cel care a dat semnul revenirii, cu o lovitură de cap din careu care s-a oprit în poarta lui Montipo.

Kessie a marcat din penalty în minutul 75, iar gazdele au dat lovitura la doar câteva minute, după un autogol al lui Gunter.

Milan a învins Verona

Cu un Ibrahimovic intrat pe teren la 2 la 2 cu un sfert de oră înainte de final, gazdele au învins, chiar dacă suedezul nu și-a pus amprenta decisiv pe meci.

Echipa lui Pioli este lideră după 8 etape, cu 22 de puncte, la un punct avans în fața celor de la Napoli, care au un meci mai puțin jucat.

Pentru Milan urmează meciul din Champions League, marți, de la 22:00, contra celor de la Porto, pe Digi Sport 3.

VIDEO AC Milan - Verona

90+4 FINAL DE MECI!

Min 79 Gool Milan! Gunter deviază în proprie poartă o centrare a lui Castillejo.

Min 75 Gool Milan! Kessie marchează din penalty, fără emoții.

Min 73 Castillejo e faultat clar în careu, iar Milan beneficiază de un penalty!

Min 69 Ocazie mare pentru Milan. Leao trage excelent de la marginea careului, dar mingea lovește bara!

Min 59 Gool Milan! Giroud înscrie cu o lovitură de cap din careu în urma unei centrări foarte bune a lui Rafael Leao.

Min 50 O centrare bună a lui Ballo Toure e respinsă de apărarea oaspeților. Presiunea crește la poarta Veronei.

Min 46 Start în partea secundă!

PAUZĂ

Min 24 Gool Verona! Antonin Barak marchează din penalty. Tătărușanu ghicește colțul, dar nu poate interveni.

Min 22 Penalty pentru Verona. Kalinic e faultat în careu de Romagnoli, iar arbitrul nu ezită și dictează lovitură de la 11 metri.

Min 7 Gool Verona! Oaspeții dau lovitura după o minge pasată de Veloso peste apărarea Milanului. Caprari ajunge la minge, trage puternic, iar Tătărușanu deviază mingea însă nu poate să evite golul.

Min 3 Prima intervenție reușită a lui Tătărușanu! Portarul român parează un șut al lui Ilic, trimis puternic din 10 metri în colțul scurt.

Min 1 A început partida!

Echipele de start:

AC MILAN (4-2-3-1): Tătărușanu; Calabria, Tomori, Romagnoli, Ballo-Touré; Bennacer, Kessie; Saelemaekers, Maldini, Rebić; Giroud.

Rezerve: Jungdal; Conti, Gabbia, Kalulu, Kjær; Castillejo, Krunić, Tonali; Ibrahimović, Leão, Pellegri.

Antrenor: Stefano Pioli.

HELLAS VERONA (3-4-2-1): Montipò; Ceccherini, Günter, Casale; Faraoni, Ilić, Veloso, Lazović; Barak, Caprari; Kalinić.

Rezerve: Berardi, Pandur; Çetin, Dawidowicz, Magnani, Šutalo; Bessa, Hongla, Rüegg, Tameze; Lasagna, Simeone.

Antrenor: Igor Tudor.

AC Milan - Hellas Verona LIVE VIDEO (21:45, Digi Sport 2). Tătărușanu, titular. Ibrahimovic, în lot

Ibrahimovic a suferit accidentări la genunchi şi tendonul lui Ahile, el revenind iniţial în septembrie după o absenţă de patru luni.

Olivier Giroud face parte şi el din lotul anunţat pentru meciul de sâmbătă, astfel că cei doi atacanţi ar putea juca pentru prima oară împreună sub culorile clubului "rossonero" de la sosirea francezului în această vară.

Ciprian Tătărușanu (35 de ani) este anunțat titular la AC Milan în partida din această seară. Portarul român n-a prins niciun minut pentru AC Milan în acest sezon, fiind rezerva francezului Mike Maignan.

Maignan (26 de ani) a fost operat miercuri, din cauza unei accidentări la încheietura mâinii stângi. Revenirea sa este preconizată peste 10 săptămâni, astfel că francezul nu va mai apăra în 2021.

Zlatan Ibrahimovic / Foto Profimedia

AC Milan - Hellas Verona LIVE VIDEO (21:45, Digi Sport 2). Brahim Diaz, testat pozitiv la COVID-19

AC Milan a anunţat că mijlocaşul ofensiv spaniol Brahim Diaz s-a infectat cu virusul Covid-19.

Rămas deja fără internaţionalii francezi Mike Maignan, operat la încheietura unei mâini, şi Theo Hernandez, poszitiv la Covid-19, antrenorul Stefano Pioli nu va mai putea conta nici pe Brahim Diaz, jucător împrumutat de la Real Madrid, după ce a fost depistat pozitiv la coronavirus vineri.

Jucătorul, care este într-o stare bună, conform clubului, a fost plasat în izolare şi va rata meciul de campionat cu Hellas Verona, de sâmbătă, şi deplasarea de la Porto, marţi în Liga Campionilor.

Etichete: ac milan , zlatan ibrahimovic , brahim diaz , coronavirus

O regină a frumuseții din Ecuador a fost găsită de mafioți după ce a dezvăluit pe Instagram unde se află și nu a mai scăpat cu viață

O fostă concurentă la Miss Ecuador, Landy Parraga Goyburo a fost împușcată mortal în restaurantul unde lua masa, după o postare în care anunța unde era. Numele ei fusese legat de un traficant de droguri care fusese ucis în închisoare.

E gata să plece la 5.000 km distanță, după ce amanta a născut al doilea copil, iar soția al patrulea. Pe cine ia cu el

O actriță celebră din SUA a văzut un român și a izbucnit imediat în râs. Ce a urmat

A văzut cum a apărut în public la Miami și a întrebat-o direct: ”Ești bolnavă?”. Răspunsul dat imediat de model

OUT de la FCSB, după șapte ani! ”Roș-albaștrii” îi caută deja înlocuitor

Foto Dan Petrescu a reînceput treaba la CFR Cluj, soția, Adriana, a plecat la mii de kilometri. Cine a însoțit-o

Live Video&Text CFR Cluj - Rapid 3-2, ACUM, în direct la Digi Sport 1. Giuleștenii au ratat penalty

Video CFR Cluj, iertată de un cartonaș roșu în meciul cu Rapid? ”Crampoanele pe gambă” / ”E grav, sincer!”

Ce a spus Postecoglou, după ce Radu Drăgușin a ajuns la 6 meciuri consecutive fără minut jucat

Exclusiv Verdictul specialistului, după ce Rapid a cerut penalty în derby-ul cu CFR Cluj

Femeia care l-a refuzat pe ”Dumnezeu” e cu 11 ani mai în vârstă decât iubitul ei: ”A renunțat la tot pentru mine”