Cristi Chivu, antrenorul lui Inter / Foto: Profimedia

Inter pregătește lovitura: Cristi Chivu a zis ”Da” pentru transfer! ”Excepțional”

articol scris de Digi Sport
27.01.2026, 12:09
  • Champions League: Benfica - Real Madrid, miercuri, 22:00, DGS 1

  • Champions League: Dortmund - Inter, miercuri, 22:00, DGS 2

Inter își va schimba portarul din sezonul viitor.

Contractul lui Yann Sommer expiră în vară și Inter a decis să nu-l prelungească. Italienii îl vor pe Andre Onana pentru postul de portar.

Cristi Chivu a zis ”Da” pentru transferul lui Andre Onana la Inter

Camerunezul joacă în acest sezon la Trabzonspor, sub formă de împrumut de la Manchester United. În vară, se va întoarce la Manchester, dar e puțin probabil să fie ținut în lot pentru stagiunea următoare.

I se va căuta o altă echipă și, după ce în acest sezon a fost împrumutat la Trabzonspor, din vară ar putea fi cedat definitiv.

Inter vrea să profite și să-l readucă pe Andre Onana, pe care l-a mai avut în lot timp de un sezon, 2022 - 2023, campanie la finalul căreia l-a vândut pe portar la Manchester United pentru 50 de milioane de euro.

Presa din Italia scrie că antrenorul Cristi Chivu a spus ”Da” pentru transferul lui Andre Onana, pe care îl apreciază pentru ”reflexele de top” și pentru ”jocul excepțional cu piciorul”.

O altă variantă luată în calcul de Inter pentru postul de portar este Guglielmo Vicario, italianul care joacă la Tottenham.

Interul luptă pentru Top 8 în UEFA Champions League

Până la o eventuală schimbare de portar, Interul luptă pentru a prinde Top 8 în UEFA Champions League. Echipa lui Cristi Chivu are 12 puncte și este pe locul 14, dar ultima formație din Top 8, Chelsea, are un singur punct în plus.

În ultima etapă, Inter o înfruntă pe Borussia Dortmund, formația de pe locul 16, cu 11 puncte. Meciul se joacă în Germania miercuri, de la ora 22:00, în direct la Digi Sport 2.

Clasamentul din Champions League la finalul etapei a șaptea / Foto: Twitter @FootRankings

Etichete: inter , cristi chivu , andre onana


Urmărește știrile digisport.ro și pe Google News


Noua Aplicaţie Digi Sport poate fi descărcată din
Digi24
Tragedie pentru echipa lui Răzvan Lucescu. Cine erau victimele din accidentul cu șapte morți din accidentul produs în Timiș

Şapte persoane au murit, marţi, într-un accident în judeţul Timiş. Un microbuz care venea din Grecia și se deplasa spre Franța, având la bord zece persoane, a intrat într-o depășire, pe DN6 - E70, aproape de localitatea Lugojelul, la intrarea pe centura Lugoj, iar la încercarea de a reintra pe banda sa a acroșat o cisternă, apoi a fost proiectat pe sensul opus, unde s-a ciocnit de un TIR. Șoferul microbuzului se numără printre morți. Patru oameni sunt răniți, unul în stare foarte gravă, și au fost duși la spitalul din Lugoj. Cetățenii greci care se aflau în microbuz erau suporteri ai echipei de fotbal PAOK Salonic, antrenată de românul Răzvan Lucescu, și se îndreptau spre Franța, pentru meciul de Europa League cu echipa Olympique Lyon. 

Descarcă aplicația Digi24
TOP ARTICOLE

Exclusiv Gigi Becali n-a stat pe gânduri: "Îți mulțumesc, Bîrligea!"

Final de "telenovelă"! Transferul lui Marius Ștefănescu a fost anunțat în direct

Decizia lui Gigi Becali, după ce Dennis Politic a zis ”DA” pentru transfer

"Sper să nu fie adevărat". Un primar a făcut anunțul, după accidentul de pe "drumul morții" din România

Americanii și-au trimis agenții în Italia. Reacția nu s-a lăsat deloc așteptată. Ministrul italian de Interne, mesaj clar

RECOMANDĂRILE REDACȚIEI

Exclusiv "Incredibil". Ilie Stan s-a săturat și a mers în instanță: "Am șansa porcului de Crăciun!" Câți bani are de luat

"N-a avut nicio șansă". Un martor a spus ce făcea șoferul dubei făcute praf pe "drumul morții" din România

A văzut ce s-a întâmplat cu Marius Ștefănescu și nu s-a ferit de cuvinte: "Fără creier!"

O nouă tragedie la PAOK! A făcut infarct și a murit, după ce a primit vestea din România

Citeşte şi

Lovitură primită de Chivu, înaintea meciului decisiv din UCL! S-a accidentat și e OUT cu Borussia Dortmund

Video Exclusiv Radu Drăgușin, la Inter Milano? ”Ar fi perfect!”

PEROZSoții Beckham, prima apariție după declarațiile devastatoare ale lui Brooklyn, alături de ceilalți copii. Victoria, distincție de marcă

FILM NOWTippi Hedren, apariție rară la 96 de ani. Legendara actriță și-a sărbătorit aniversarea alături de familie

A prins contractul vieții la arabi şi a plecat de la FCSB: „Vor şi Târnovanu şi Olaru” citeşte ştirea pe Prosport.ro

Șapte suporteri ai echipei lui Răzvan Lucescu, morți în accidentul teribil din Timișoara! Mergeau să vadă Lyon - PAOK din Europa League VIDEO citeşte ştirea pe ziare.com

PROFM "Sunt prea bătrână pentru el". Zara Larsson a avut o pasiune pentru Leonardo DiCaprio, dar spune că vârsta o dezavantajează

Comentarii
Ne rezervăm dreptul de a modera/bloca/elimina comentariile care nu respectă un limbaj civilizat, care conţin jigniri, injurii sau calomnii ori instigă la violență, la încălcarea legii sau îndeamnă la atacuri la persoane/instituții
Incarca mai multe comentarii...
ProFm

"Sunt prea bătrână pentru el". Zara Larsson a avut o pasiune pentru Leonardo DiCaprio, dar spune că vârsta o dezavantajează

Digi World

Uleiuri din semințe sau unt? Ce este, de fapt, mai sănătos, potrivit specialiștilor

Digi Animal World

Momentul când un crocodil atacă violent un bivol. Imaginile cu lupta pentru supraviețuire au devenit virale