Performanța reușită de doi jucători ai lui Cristi Chivu, după ce Inter a ”demolat-o” pe Como
articol scris de Digi Sport06.12.2025, 21:47
SuperLiga: Hermannstadt - Rapid, marți, 20:30, DGS 1
SuperLiga: ”U” Cluj - FC Argeș, marți, 18:00, DGS 1
Interul lui Cristi Chivu (45 de ani) a trecut cu un neverosimil 4-0 de Como, în cadrul rundei cu numărul 14 din Serie A.
Confruntarea Inter - Como a putut fi urmărită în direct pe Digi Sport 2. De asemenea, abonații Digi România au mai putut urmări partida pe site-ul digisport.ro, dar și în aplicația Digi Sport.
După ce au ”demolat-o” pe Como, doi jucători ai lui Cristi Chivu au ajuns în topul marcatorilor din Serie A: Lautaro Martinez și Hakan Calhanoglu, pe primele locuri
În duelul desfășurat pe ”Giuseppe Meazza”, golurile au fost marcate de Lautaro Martinez ('11), Marcus Thuram ('59), Hakan Calhanoglu ('81) și Carlos Augusto ('86).
În urma acestui succes răsunător, elevii lui Cristi Chivu au acumulat 30 de puncte și au urcat pe primul loc în Serie A.
Mai mult decât atât, doi jucători ai lui Inter au avut și un alt motiv de bucurie, după victoria la scor obținută în fața celor de la Como.
Marcatori în confruntarea cu elevii lui Cesc Fabregas, Lautaro Martinez și Hakan Calhanoglu au urcat în topul golgheterilor din Serie A: argentinianul (7 goluri) se află pe prima poziție, în timp ce turcul (6 goluri) e pe locul secund.
Topul marcatorilor din Serie A, după Inter - Como 4-0
VIDEO cu rezumatul meciului Inter - Como 4-0
Clasamentul din Serie A
Etichete: inter , cristi chivu , golgheteri serie a , hakan calhanoglu , lautaro martinez , como
Urmărește știrile digisport.ro și pe Google News
Comentarii
Ne rezervăm dreptul de a modera/bloca/elimina comentariile care nu respectă un limbaj civilizat, care conţin jigniri, injurii sau calomnii ori instigă la violență, la încălcarea legii sau îndeamnă la atacuri la persoane/instituții