Pentru prima dată titular în campionat! Ce a făcut Marius Ștefănescu
articol scris de Digi Sport24.11.2025, 21:12
SuperLiga: Rapid - Petrolul, vineri, 20:00, DGS 1
SuperLiga: FC Argeș - Hermannstadt, vineri, 17:00, DGS 1
Marius Ștefănescu (27 de ani) a fost titularizat pentru prima dată în campionat de la transferul său în Turcia, la Konyaspor.
Românul a început încă din primul minut duelul Konyaspor - Antalyaspor din etapa a 13-a din SuperLig și a ținut pe gazon de antrenorul său până în minutul 68.
Marius Ștefănescu, notat cu 6,8 după evoluția din meciul Konyaspor - Antalyaspor 0-0
Marius Ștefănescu a jucat timp de 68 de minute în remiza ”albă” obținută de Konyaspor pe teren propriu cu Antalyaspor, scor 0-0.
Fostul jucător al celor de la FCSB nu a reușit să trimită niciun șut pe spațiul porții adverse, iar pentru prestația sa a fost notat cu 6,8 de specialiștii Sofa Score. Rating-ul primit de român a fost printre cele mai mici din tabăra lui Konya (cinci dintre coehipierii săi au primit calificative peste 7).
De când a semnat cu Konyaspor în vară, Ștefănescu a marcat un gol pentru formația turcă în nouă partide.
- un milion de euro este cota de piață a lui Ștefănescu, potrivit Transfermarkt
După remiza 0-0 cu Antalyaspor, Konyaspor se află pe locul al 9-lea în SuperLig, cu 15 puncte acumulate după 13 etape.
Marius Ștefănescu a fost cumpărat la sfârșitul lunii iulie de la FCSB în schimbul sumei de 300.000 de euro.
Marius și Ileana Ștefănescu s-au căsătorit în vară
Galerie Foto
Clasament SuperLig
Etichete: turcia , konyaspor , antalyaspor , marius ștefănescu
Urmărește știrile digisport.ro și pe Google News
Comentarii
Ne rezervăm dreptul de a modera/bloca/elimina comentariile care nu respectă un limbaj civilizat, care conţin jigniri, injurii sau calomnii ori instigă la violență, la încălcarea legii sau îndeamnă la atacuri la persoane/instituții