Cristina Neagu, în meciul Buducnost - CSM București / Foto: captură Digi Sport

Video Buducnost - CSM Bucureşti 20-28. Debut cu victorie în 2022 pentru "tigroaice" în Liga Campionilor

15.01.2022, 19:50
  • SuperLiga: Petrolul - Botoșani, luni, 17:30, DGS 1

• SuperLiga: Rapid - Universitatea Craiova, luni, 20:30, DGS 1

CSM București a debutat cu o victorie importantă în 2022. A învins-o în deplasare pe Buducnost cu 28-20 în grupa A din Champions League.

Buducnost - CSM Bucureşti 20-28

"Tigroaicele" au început în forță partida din Muntenegru, iar Cristina Neagu a dat gol după gol și a ajuns la cota 6 doar în prima repriză. CSM a intrat la pauză cu 15-9.

În repriza secundă, scenariu a fost cam același, numai că Neagu a jucat mai puțin și a marcat doar o singură dată. Chiar și în acest caz, ea a fost cea mai bună marcatoare a meciului, cu 7 goluri, la egalitate cu Pavicevic, de la Buducnost.

S-a terminat 28-20 pentru CSM București, care urcă pe locul 4 în grupa A, peste Borussia Dortmund, pe care româncele o vor întâlni sâmbătă. Însă până atunci, urmează meciul cu Brest, de miercuri, în direct la Digi Sport.

LIVE VIDEO Buducnost - CSM Bucureşti 20-28

Min. 60: Buducnost - CSM București 20-28. Stoica marchează ultimul gol pentru CSM. E primul ei gol în Champions League. Muntenegrencele au înscris ultimul gol al meciului, prin Pletikosic.

Min. 31: Buducnost - CSM București 10-15. Pletikosic (Buducnost) marchează primul gol al reprize secunde.

Min. 30: Buducnost - CSM București 9-15. Broch marchează ultimul gol al primei reprize. Neagu e cea mai bună marcatoare de până acum a meciului, cu 6 goluri.

Min. 4: Buducnost - CSM București 0-1. Cristina Neagu deschide scorul, cu o aruncare spectaculoasă.

Min. 1: Începe meciul.

Pentru Adrian Vasile şi echipa pe care o antrenează, victoria pe terenul lui Buducnost este esențială, în primul rând pentru faza a doua a Ligii Campionilor.

CSM București a scăpat de infectările cu COVID-19, iar Adrian Vasile speră la un parcurs perfect în Liga Campionilor. Echipa este pe locul 5 şi are mare nevoie de victorie. Pentru "tigroaice" urmează alte două deplasări grele, cu Buducnost și cu Brest, și un meci acasă, cu Borussia Dortmund.

"Totul vine foarte repede, foarte comprimat, trebuie doar să fim foarte pregatiţi la ora meciului", a declarat Adrian Vasile, antrenorul echipei CSM București.

"Este mereu greu să joci în deplasare, mai ales cu Buducnost. Când joacă acasă, este o echipă complet schimbată", a afirmat Siraba Dembele, jucătoare de la CSM București, completată de Emilie Arntzen: "Vrem să câștigăm fiecare meci, dar prima dată ne concentrăm pe jocul cu Buducnost".

CSM Bucureşti a transferat-o pe Kalidiatou Niakate, de la Brest, campioană olimpică, mondială şi europeană

CSM București a anunțat un transfer important. Kalidiatou Niakate, campioană olimpică, mondială și europeană cu naționala Franței, va evolua din sezonul următor pentru tigroaice.

În vârstă de 26 de ani, Kalidiatou Niakate, interul-stânga de la Brest, a fost decisivă în meciul direct din Sala Polivalentă. Al zecelea său gol, marcat în ultimele secunde, a adus victoria echipei din Franța.

Etichete: liga campionilor handbal , kalidiatou niakate , video buducnost csm bucuresti

Trupul unei tinere a fost turnat în beton în urmă cu peste 50 de ani. Abia acum polițiștii au aflat cine este și povestea ei ciudată

Detectivii din New York au identificat rămășițele unei femei găsite îngropate în ciment, în urmă cu 20 de ani. În mod ciudat, în rezolvarea cazului, polițiștii au fost ajutați de o victimă a atentatelor din 11 septembrie.

Exclusiv Cum a reacționat Ilie Dumitrescu după ce a aflat cine l-a umplut de sânge pe Mihai Stoica

Exclusiv Gata! Dan Petrescu s-a răzgândit

”V-ați propus să mă luați la mișto?”. A aflat că FCSB a luat titlul și nu s-a abținut: ”Ca un cuțit în inimă”

Gigi Becali: ”Vine!”. A doua mutare a verii confirmată la FCSB

Video&Foto Un fotbalist de la CFR a intrat pe internet și l-a înjurat pe David Miculescu! Cei de la FCSB s-au răzbunat în autocar

Video ”Execuție” în 21 de minute! Ostapenko nu a suportat umilința și a izbucnit. Gestul făcut și la finalul meciului

Gigi Becali vrea TREI jucători de la Farul! Câți bani i-a plătit până acum lui Gică Hagi pe transferuri

Tudorel Stoica nu s-a putut abține! ”Stai nouă ani de zile să câștigi un titlu!”

"Mi-e scârbă și îmi ajunge!" Mihaela Evi anunță că se retrage după "mizeria" de la meciul de sâmbătă

Campionatul European de Handbal din Danemarca. Franța - Norvegia, finala competiției. Programul ultimei zile

PEROZAmal Clooney, într-o rochie mini de peste 20.000 de dolari. Avocata și-a arătat picioarele perfecte la o cină în New York

FILM NOWSofia Vergara, selfie-uri doar în body-uri mulate, în oglinda din baie. "Cineva să-mi ridice fața de pe podea", i-a scris Nicole Scherzinger

Horațiu Moldovan dă din lac în puț! Atletico îl vinde pe Oblak, dar Simeone a luat decizia transferului unui alt gigant citeşte ştirea pe Prosport.ro

Neluțu Varga face anunțul mult așteptat: ”Petrescu se va ocupa de mâine ” citeşte ştirea pe ziare.com

Tunelurile și catacombele secrete de sub România: Există peste 500 de astfel de structuri, iar Ceaușescu voia să circule cu mașina pe sub București citeşte ştirea pe Playtech.ro

PROFM Christina Aguilera, mai slabă ca oricând. Artista a făcut spectacol în Las Vegas într-un body nude și cizme lungi