Gabi Tamaș și Alex Bourceanu au fost coechipieri la FCSB / Foto: Sport Pictures

Detalii noi despre bătaia dintre Gabi Tamaș și Alex Bourceanu. “A trebuit să îi găsesc un make-up artist, era vânăt”

articol scris de Digi Sport
29.04.2023, 08:59
  • SuperLiga: Petrolul - FC Argeș, vineri, 20:00, DGS 1

  • Serie A: Pisa - AC Milan, vineri, 21:45, DGS 2

Alex Bourceanu (38 de ani) este în continuare “bântuit” de conflictul violent pe care l-a avut cu Gabi Tamaș (39 de ani), în 2015, când cei doi fotbaliști erau coechipieri la FCSB.

Gabi Tamaș a ieșit cel mai "șifonat" în urma conflictului violent cu Alex Bourceanu

Incidentul a avut loc în februarie 2015, la petrecerea organizată de Alex Bourceanu cu ocazia împlinirii a 12 ani de căsnicie cu Adina Bourceanu.

Gabi Tamaş s-a luat la bătaie cu mai mulţi invitaţi, iar Tamaș și Bourceanu au ieşit “şifonaţi”, cu urme vizibile de agresiune. Fostul închizător a ajuns la concluzia că a fost cel care a greșit. 

“Am sărit la bătaie o singură dată! Da, am mai vorbit (n.r. – cu Gabi Tamaș). E greșeala mea, în mare măsură. Era Costel Gâlcă antrenor. Nu e o întâmplare fericită asta. Eram simpatici dacă nu s-ar fi întâmplat. Și dacă mă gândesc la nevastă-mea, s-a stricat petrecerea. Erau 12 ani de căsătorie.

Nu e o chestie care să îmi facă plăcere. Nu e ceva ce mă definește. A fost o situație neprevăzută și pur și simplu s-a întâmplat. Bineînțeles că am rămas prieteni”, a povestit Bourceanu, în cadrul podcastului “Fiță cu Adiță”.

Moderatorul podcastului a dezvăluit că Gabi Tamaș a avut cel mai mult de suferit, întrucât avea vânătăi pe față: "Bourceanu împreună cu fratele lui s-au luat la bătaie cu Gabi Tamaș. A doua zi, la 8 dimineața, Gabi Tamaș mă sună: „Vino ca să mă fardezi, adu-mi un make-up artist din ăla, pentru că nu pot să mă duc așa la antrenament. A trebuit să îi găsesc un make-up artist, ca era vânăt la ochi".

Câţiva dintre invitaţii din Galaţi ai lui Alex Bourceanu au vrut să depună plângere la Poliţie împotriva lui Gabi Tamaș. Pentru a evita un scandal şi mai mare, aceştia au renunţat la idee, pentru a-l proteja pe Bourceanu.

La conflictul violent au asistat mai mulți jucători de la FCSB (Chipciu, Tănase, Iancu, Rusescu, Latovlevici), dar şi Laurenţiu Reghecampf, alături de soţia sa, Anamaria Prodan. A absentat antrenorul “roș-albaștrilor” de la acea vreme, Costel Gâlcă.

  • Gabi Tamaș a jucat la FCSB în 2015 și în sezonul 2016-2017. Fundașul central a câștigat patru trofee cu această echipă.
  • Alex Bourceanu, care și-a încheiat cariera în 2019, a jucat la FCSB în perioadele 2011-2015 și 2016-2017. Mijlocașul central a câștigat șapte trofee cu “roș-albaștrii”.

Etichete: alex bourceanu , gabi tamas , bourceanu , tamas , fcsb


Urmărește știrile digisport.ro și pe Google News


Noua Aplicaţie Digi Sport poate fi descărcată din
Digi24
Autospecială de pompieri, oprită de poliție în drum spre incendiu. Șoferul a rămas fără permis și cu amendă de 3.000 de lei

Un pompier voluntar din localitatea Drăgușeni, județul Galați, a fost amendat și a rămas fără permis de conducere după ce ar fi refuzat să acorde prioritate unei autospeciale de poliție, în timp ce se deplasa la un incendiu. Atât autospeciala SVSU Drăgușeni, cât și echipajul de poliție mergeau la același eveniment.

Descarcă aplicația Digi24
TOP ARTICOLE

Video Surprize în ultima etapă a Cupei României! Rezultatele complete și cum arată tabloul sferturilor de finală

Cum au fost numiți românii în presa din Bosnia, după tragerea la sorți pentru Liga Națiunilor

UEFA a intervenit de urgență și a schimbat adversarul României! ”Nu se poate”

Exclusiv Gigi Becali a făcut "prăpăd" după ce FCSB a ieșit din Cupă: "Nu-l mai vreau în viața mea! Sună pe cine vrei tu"

Exclusiv "Doamne ferește!" Radu Naum, lăsat "mască" în direct de Gigi Becali: "Serios acum, ce aveți în seara asta?"

RECOMANDĂRILE REDACȚIEI

Oficial Surpriză! Decizie ”definitivă și executorie” în ”războiul” dintre firma care a cerut insolvența FCSB-ului și clubul lui Becali

Au făcut anunțul! Cristi Chivu, gata să ia parte la ”ceva cum nu s-a mai văzut”

Alexandru Băluță a debutat la noua echipă! Când jucase ultimul meci oficial

Gigi Becali l-a sunat pe Târnovanu, după ce a auzit că portarul vrea să plece de la FCSB! Decizia luată: ”Totul e adevărat”

Citeşte şi

Lovitură pentru FCSB! Florin Tănase a primit verdictul, după ce s-a accidentat la Craiova

Exclusiv Gică Craioveanu nu s-a mai abținut după ce l-a auzit pe Filipe Coelho: ”Nu există așa ceva! Nu îl înțeleg!”

PEROZCe ar fi răspuns Lewis Hamilton când a fost întrebat despre relația cu Kim Kardashian. Kanye West, deloc entuziasmat de apropierea lor

FILM NOWJennifer Grey, fabuloasă la 65 de ani. Apariție în costum de baie, într-o vacanță cu cea mai bună prietenă, soția lui Michael J. Fox

Variantă surpriză pentru a prelua naționala României: ”Cred că s-ar băga, are experiență și caracter puternic” citeşte ştirea pe Prosport.ro

România, pe locul 2 la Jocurile Olimpice! Clasament de pus în ramă pentru tricolori citeşte ştirea pe ziare.com

PROFM Ștefania strălucește sub soarele dogoritor din Dubai. În costum de baie, cu tatuajele la vedere, a pozat pe balconul camerei ei

Comentarii
Ne rezervăm dreptul de a modera/bloca/elimina comentariile care nu respectă un limbaj civilizat, care conţin jigniri, injurii sau calomnii ori instigă la violență, la încălcarea legii sau îndeamnă la atacuri la persoane/instituții
Incarca mai multe comentarii...
ProFm

Ștefania strălucește sub soarele dogoritor din Dubai. În costum de baie, cu tatuajele la vedere, a pozat pe balconul camerei ei

Digi World

Riscul de Alzheimer, redus cu aproape 40% printr-un obicei simplu practicat toată viața

Digi Animal World

Rase de câini cu cea mai scurtă durată de viață. Una dintre ele adesea nu ajunge nici la 5 ani