Video Jucătorii Craiovei au petrecut pe manele, la 24 de ore după eșecul cu AEK Atena! Imaginile au ajuns pe internet
articol scris de Digi Sport20.12.2025, 10:15
SuperLiga: Farul - Dinamo, miercuri, 20:30, DGS 1
SuperLiga: UTA Arad - CFR Cluj, miercuri, 18:00, DGS 1
Universitatea Craiova a suferit un eșec extrem de usturător cu AEK Atena, scor 2-3, în ultima etapă din UEFA Conference League.
Oltenii au avut 2-0 în Grecia și au intrat în prelungiri cu un gol avantaj, însă au încasat de două ori până la fluierul final, iar astfel au căzut până pe locul 25, primul de sub linie, și au fost pierdut dramatic un loc în play-off-ul pentru optimi.
Jucătorii de la Universitatea Craiova au petrecut pe manele, după eșecul cu AEK Atena
Vineri seară, la aproximativ 24 de ore distanță de eșecul de la Atena, jucătorii de la Universitatea Craiova au fost surprinși la o petrecere, în timp ce cântă și dansează în jurul interpretului Bogdan De La Ploiești.
Printre altele, s-a cântat melodia "Made in Romania", reinterpretată special pentru elevii lui Filipe Coelho în versiunea "Made in Oltenia". De asemenea, ulterior un alt interpret a cântat imnul Universității Craiova.
Clasamentul final din UEFA Conference League
VIDEO Rezumat AEK Atena - Universitatea Craiova 3-2
Etichete: petrecere , craiova , bogdan de la ploiesti
Urmărește știrile digisport.ro și pe Google News
Comentarii
Ne rezervăm dreptul de a modera/bloca/elimina comentariile care nu respectă un limbaj civilizat, care conţin jigniri, injurii sau calomnii ori instigă la violență, la încălcarea legii sau îndeamnă la atacuri la persoane/instituții