N-a mers! Lovitură de proporții: actele ”divorțului de 150 de milioane de euro” se semnează imediat!
articol scris de Digi Sport02.08.2025, 11:15
SuperLiga: Oțelul Galați - UTA Arad, vineri, 17:30, DGS 1
SuperLiga: FC Argeș - CFR Cluj, vineri, 20:30, DGS 1
Pep Guardiola (54 de ani) și Cristina Serra (52 de ani) divorțează, după 30 de ani de căsnicie.
”Ruptura” dintre ei ar fi apărut la finalul anului trecut, dar soții Guardiola au încercat o reconciliere în martie, când antrenorul lui Manchester City s-a dus la Barcelona pentru a petrece timp cu soția sa.
Galerie Foto
Pep Guardiola și Cristina Serra divorțează
Planul lui Pep Guardiola de a-și salva căsnicia a eșuat, însă, și antrenorul și Cristina Serra urmează să semneze actele de divorț în câteva săptămâni, Daily Mail.
Aceeași sursă notează că soții Guardiola au sperat că va fi o separare amiabilă, dar se pare că relația lor s-a deteriorat în ultima perioadă.
Pep Guardiola și Cristina Sierra au stat mai mult separați în ultimii ani, antrenorul în Anglia, la Manchester, soția sa în Spania. Cristina Serra a tot sperat că Pep Guardiola se va muta din nou alături de ea la Barcelona, însă, când a văzut că managerul și-a prelungit contractul cu Manchester City până în 2027, a decis să divorțeze.
Despărțirea a fost numită de presa internațională ”divorțul de 150 de milioane de euro”, aluzie la suma care ar urma să-i revină Cristinei Serra, adică jumătate din averea lui Pep Guardiola.
FOTO "Se vede că e divorțat!" Pep Guardiola i-a lăsat "mască" pe toți cu schimbarea de look
Galerie Foto
Pep Guardiola i-a lăsat pe toți "mască" în aceste zile, când s-a afișat cu un nou look.
Managerul catalan și-a dat jos barba cu care ne-a obișnuit în ultimii ani.
Nu însă și mustața, care iese în evidență și îi schimbă radical aspectul lui Pep Guardiola.
"Artă diferit și mult mai fericit", "Mi se pare atât de amuzant noul look", "Ca un adevărat spaniol", "Se vede că omul e divorțat" sunt doar câteva dintre comentariile fanilor.
Etichete: pep guardiola , cristina serra
Urmărește știrile digisport.ro și pe Google News
Comentarii
Ne rezervăm dreptul de a modera/bloca/elimina comentariile care nu respectă un limbaj civilizat, care conţin jigniri, injurii sau calomnii ori instigă la violență, la încălcarea legii sau îndeamnă la atacuri la persoane/instituții