baschet sibiu timisoara

Video BC Timişoara - CSU Sibiu 85-90. Fără înfrângere în faţa bănăţenilor în acest sezon

Video Fenerbahce - Maccabi Tel Aviv 79-81. Oaspeţii au câştigat cu un coş în ultima secundă

cluj oradea baschet

Video U-BT Cluj - CSM CSU Oradea 89-75. Campioana, învinsă a 5-a oară în acest sezon de echipa lui Silvășan

maccabi fener

21.03.2017, 23:02
  • La Liga, etapa a 20-a: Real Madrid - Deportivo (duminică, 17:15, Digi Sport 1) și Betis - Barcelona (duminică, 21:45, Digi Sport1)
  • Serie A TIM, etapa 21: Inter - Roma (duminică, 21:45, Digi Sport 2)

Maccabi Tel Aviv a dat lovitura la Istanbul, unde a învins finalista ediţiei trecute a Euroligii, Fenerbahce, cu 81-79, printr-un coş reuşit în ultima secundă a meciului.

Deşi nu mai avea şanse de a merge în play-off-ul competiţiei, Maccabi nu s-a predat la Istanbul şi s-a impus dramatic în faţa lui Fenerbahce, care avea nevoie de victorie pentru a fi sigură de calificarea în faza următoare.

Turcii au început bine meciul şi, la finalul primului sfert, erau în avantaj, scor 25-15.

Israelienii s-au apropiat la doar trei puncte până la pauza mare, când scorul era 41-38 în favoarea gazdelor.

Finalul a fost de infarct. Conduşi în ultimul minut de joc cu 79-75, oaspeţii au revenit incredibil şi au marcat coşul victoriei în ultima secundă.

Cu 22 de puncte şi 3 pase decisive, Sylven Landesberg a fost cel mai bun om al lui Maccabi. De la Fener, Melih Mahmutoglu au fost principalul marcator (15 puncte).

Premieră! A fost aleasă arena pe care se va juca amicalul cu Suedia: ”Suntem onorați și încântați”

stadion craiova 1

VIDEO. Aterizare pe furtună cu rafale de 110 km/h, la Düsseldorf

Video Gimnastele au plâns în sala de judecată: "Mă agresa sexual, din nou şi din nou! Era pedofil! Am crezut că mor"

collage

Video Emery s-a poziționat de partea brazilianului: ”Neymar e liderul nostru, Cavani va mai avea el ocazii”