Exclusiv ”Când vă revedem antrenor”? Ladislau Boloni a fost direct
articol scris de Digi Sport20.11.2025, 07:37
Fotbal Serie A: Udinese - AS Roma, luni, 21:45, DGS 2
SuperLiga: Botoșani - Oțelul, luni, 18:30, DGS 1
Ladislau Boloni (72 de ani) nu a mai antrenat de la sfârșitul lunii iulie 2024.
Tehnicianul român a fost ultima oară pe banca francezilor de la Metz, echipă pe care a promovat-o, după care nu a reușit să o salveze de la retrogradarea în Ligue 2 la finalul sezonului 2023/2024.
Miercuri (19 noiembrie), cu ocazia difuzării filmului documentar ”Boloni - legenda care ne leagă” la București, fostul nostru internațional a fost întrebat când are de gând să revină în antrenorat.
Ladislau Boloni: ”Eu sunt o persoană care ascultă toate posibilitățile. Analizez și, după, vedem”
Ladislau Boloni a spus că nu vrea să se grăbească și că vrea mai întâi să analizeze foarte bine ofertele pe care le are pe masă până să ”reintre în pâine”.
”(n.r. când vă revedem antrenând?) Eu sunt o persoană, un fost antrenor, care ascultă toate posibilitățile. Analizez și după vedem ce soluție o să aleg”, a spus Boloni, într-un interviu exclusiv acordat jurnalistului Digi Sport Bogdan Pop.
Ladislau Boloni, cel care, printre altele, l-a promovat la seniori pe actualul superstar Cristiano Ronaldo (40 de ani), le-a pregătit până acum pe Sporting Lisabona, AS Nancy, Rennes, AS Monaco, Al-Jazira, Standard Liege, Al-Wahda, Lens, PAOK Salonic, Al-Khor, Al-Ittihad, Antwerp, Gent, Panathinaikos și Metz.
De asemenea, Boloni a fost și selecționerul naționalei României în perioada iulie 2000 - iunie 2001 (13 meciuri: 8 victorii, două remize și trei eșecuri).
VIDEO cu declarațiile lui Ladislau Boloni
Etichete: ladislau boloni , antrenorat
Urmărește știrile digisport.ro și pe Google News
Tarifele sunt valabile până când nu mai sunt. Forța militară este o opțiune și apoi este exclusă...