sevilla liverpool

Efectul "Istanbul" în sens invers! Liverpool a condus cu 3-0 la Sevilla, dar a fost egalată dramatic

Chiricheș și Napoli au făcut scor cu Șahtior, dar italienii tremură serios pentru calificare

firmino1

Firmino, imaginea serii în Ligă! Cel mai tare banc după ce Liverpool a fost egalată de la 3-0

napoli-1

22.11.2017, 00:00
  • Handbal, Liga Campionilor: Gyor - CSM Bucureşti (luni, 20:00, Digi Sport 1)

• Liga 1, etapa a 26-a: Concordia Chiajna - Voluntari (luni, 17:30, Digi Sport 1)

Dacă plecau neînvinşi de pe ”San Paolo”, ucrainenii puteau sărbători calificarea în optimile Champions League cu un meci înainte de încheierea fazei grupelor.

Așa, Şahtior a rezistat doar o repriză, după care Napoli s-a dezlănţuit și s-a impus cu 3-0 în Grupa F a UEFA Champions League. Insigne a deschis scorul, iar trupa lui Vlad Chiricheş, care a fost integralist, a parafat victoria în ultimele zece minute.

Zielinski şi Mertens au înscris pentru o victorie la scor de neprezentare, însă Napoli tremură pentru calificare. Italienii vor întâlni Feyenoord în ultimul meci. Au nevoie de victorie şi de un succes obţinut de Manchester City pe terenul lui Şahtior pentru a prinde locul al doilea în grupă.

Napoli - Șahtior 3-0
Au marcat: Insigne 56, Zielinski 81, Mertens 83

Napoli: Reina - Maggio, Albiol, Vlad Chiricheș, Hysaj - Zielinski (M. Rui 86), Diawara, Hamsik (M. Rog 77) - Callejon, Mertens, Insigne (Allan 65)
Antrenor: Maurizio Sarri

Șahtior: Pyatov - Butko, Ordets, Rakitskiy, Ismaily - Fred, Stepanenko (P. Alan 70) - Marlos (Dentinho 79), Taison, Bernard - Ferreyra
Antrenor: Paulo Fonseca