Exclusiv Fără milă! Ionel Dănciulescu a făcut praf un jucător de la FCSB: "Nu mai zic!"
articol scris de Digi Sport28.11.2025, 10:31
Siyabonga Ngezana (28 de ani) a fost cel mai criticat jucător după meciul Steaua Roșie - FCSB 1-0, din etapa a cincea în UEFA Europa League.
Europa League Serie A: Udinese - AS Roma, luni, 21:45, DGS 2
SuperLiga: Botoșani - Oțelul, luni, 18:30, DGS 1
Fundașul central a greșit la unicul gol al meciului, când a trimis o minge scurtă în careu, interceptată de sârbi și peste câteva secunde trimisă în poartă, după o lovitură de cap a lui Bruno Duarte. După meci, Vali Crețu l-a acuzat Ngezana în fața galeriei roș-albastre.
Ionel Dănciulescu l-a făcut praf pe Siyabonga Ngezana
Greșeala sud-africanului a fost analizată și în platoul Euro Fotbal, unde Ionel Dănciulescu l-a criticat în termeni duri pe Ngezana, care se află într-o continuă scădere de formă după sezonul trecut:
"Nu mai zic de Ngezana. Niște greșeli incredibile. Mai ales că le faci în careul de 16 metri. Aia e greșeala de interpretare a fazei. Tu trebuie să joci minge lungă, nu scurt acolo.
Nu riști absolut nimic în poziția aia. I s-a părut lui și s-a făcut 1-0. N-ai voie! I-a mai dat și mingea în spate, ce să facă cu ea? Eu n-am înțeles ce-a vrut să facă", a declarat Dănciulescu, la Euro Fotbal.
- Citește și: Ilie Dumitrescu, fără dubii! De ce nu a bătut FCSB la Belgrad nici cu om în plus: “Asta a fost!”
VIDEO Rezumat Steaua Roșie - FCSB 1-0
Etichete: ionel danciulescu , siyabonga ngezana , steaua rosie fcsb
Urmărește știrile digisport.ro și pe Google News
Tarifele sunt valabile până când nu mai sunt. Forța militară este o opțiune și apoi este exclusă...