kara

Românii de la Karabukspor, spre retrogradare. Parcurs dezastruos în Turcia

Video Victorie tare pentru Răzvan! A urcat pe doi, la egalitate cu liderul AEK. Permis special pentru ca ”Il Luce” să intre la meci

ionut rus donnarumma

El e "Donnarumma al României"! Englezii au făcut topul celor mai tari tinere talente din fotbalul mondial

Razvan Lucescu

20.11.2017, 22:13

PAOK Salonic, echipa antrenată de către Răzvan Lucescu (48 de ani), a obținut un succes important pe teren propriu în fața celor de la Atromitos Atena, scor 2-1. Elevii fostului selecționer al tricolorilor au fost conduși, încă din minutul 22, după golul marcat de Stroungis, dar scorul pauzei a fost egal, datorită lui Veirinha, care a egalat în minutul 45, din penalty.

În partea a doua, PAOK a fost mult mai bine organizată, nu a mai făcut greșeli, astfel că a apărut și golul victoriei. Djalma a semnat reușita din minutul 71, care a și stabilit scorul final. Prin acest succes, PAOK nu numai că a ajuns la 6 victorii, în 11 etape, dar a egalat la puncte și liderul AEK Atena, ambele cu 21 de puncte.

Bucuria lui Răzvan Lucescu a fost una fără margini, mai ales că în tribune s-a aflat și tatăl său, Mircea Lucescu. Deși partida s-a disputat fără spectatori, după ce PAOK a primit o suspendare a terenului propriu pentru 7 meciuri, ”Il Luce” a putut intra la meci, după ce numele său a fost trecut pe o listă specială.

”Vom avea un oaspete extrem de important în seara aceasta, în Toumba. Bine ai venit, Boss!” au titrat grecii pe social media, referindu-se la Mircea Lucescu, selecționerul Turciei.

A fost prima înfrângere suferită în acest sezon de Atromitos, care era lider până la această etapă. În urma victoriei, echipa pregătită de Răzvan Lucescu a acumulat 21 de puncte şi a urcat pe locul secund, la egalitate cu liderul AEK Atena. Atromitos se află acum pe locul al treilea, cu 20 de puncte, la fel ca Olympiakos, a patra clasată.

PAOK: Rey - Matos, Crespo, Varela, Vieirinha - Cimirot (Prijovic 65), Canas - Camos, El Kaddouri (Skakhov 84), Mak (Limnios 78) - Koulouris.
Antrenor: Răzvan Lucescu

Pentru PAOK urmează o partidă în deplasare, programată duminică, de la 15:00, în compania echipei Panionios. Sâmbătă, de la 19:30, Atromitos va primi vizita formaţiei Panathinaikos.

Răzvan Lucescu, sărbătorit în vestiar de ziua lui. "Mi-au pus ulei și salată în păr"

razvan lucescu

Prima țară europeană în care dispar bancnotele. Magazinele nu mai acceptă plata în numerar

Video Petrecere în vestiar de ziua lui Răzvan Lucescu. PAOK a obţinut a 15-a victorie consecutivă

Video&Foto Varela, momente izbitoare: şi-a strâns fiul în braţe şi a izbucnit în lacrimi, pe teren! "Acum sunt liber"