VIDEO Bayern a sărbătorit titlul în noul echipament. Guardiola a scăpat trofeul!
11.05.2014, 00:10Bayern Munchen a declanșat fiesta după ultimul meci din această ediție de Bundesliga, bavarezii reușind să o învingă pe VfB Stuttgart, scor 1-0.
Fotbal International SuperLiga: Universitatea Craiova - Botoșani, sâmbătă, 20:00, DGS 1
SuperLiga: ”U” Cluj - Slobozia, sâmbătă, 17:00, DGS 1
Jucătorii și antrenorii lui Bayern au primit trofeul și medaliile de campioni la finalul ultimei partide, în fața a peste 70.000 de oameni veniți pe Allianz-Arena, care au avut prilejul să vadă și noul echipament al campioanei, folosit în premieră de nemți.
A fost sărbătoare la Bayern, în ciuda faptului că nemții au ratat calificarea în finala UEFA Champions League, după dubla cu Real Madrid (VIDEO AICI).
![]()
Oamenii lui Pep Guardiola au celebrat cu fast titlul 24 și au făcut obișnuita baie nemțească, de care nu a scăpat nici fostul antrenor al Barcelonei.
Tehnicianul campioanei Germaniei a fost prins la mijloc de elevii lui și udat pâna la piele. În euforia generală, Guardiola a scăpat trofeul de campion proaspăt primit, iar momentul a fost imediat surprins de fotoreporterii prezenți la Munchen.
![]()
Petrecerea lui Bayern a continuat apoi în centrul orașului, unde peste 15.000 de suporteri s-au adunat să-i felicite pe jucători.
VIDEO Sărbătoarea bavarezilor de pe gazon
Etichete: bayern guardiola , bayern sarbatoare , bayern petrecere , guardiola trofeu scapat
Urmărește știrile digisport.ro și pe Google News
Apar noi detalii cutremurătoare despre crima din Cenei, județul Timiș, unde un băiat de 15 ani a...