FOTBAL:PREZENTARE SERGIU BUS LA FCSB (14.07.2020)
”Va juca titular!”. Gigi Becali, anunț despre fotbalistul care "refuză să accepte că fotbalul s-a terminat pentru el"
Universitatea Cluj v Sepsi OSK Sfantu Gheorghe - Romanian Superliga Marius Stefanescu during Romania SuperLiga stage 12:
Marius Ștefănescu le-a ”închis ușa în nas” celor de la FCSB și Rapid! Unde vrea să joace jucătorul lui Sepsi
Chindia Târgovişte Chindia Târgovişte
1 - 1
Sepsi Sepsi
Lu 26.07.2021 19:30

Chindia Târgoviște - Sepsi 1-1. Gazdele au restabilit egalitatea în ultimele minute ale partidei

26.07.2021, 20:20

• SuperLiga: Dinamo - Voluntari, vineri, 20:00, DGS 1

• La Liga: Real Sociedad - Real Madrid, vineri, 22:00, DGS 2

Partida dintre Chindia Târgoviște și Sepsi Sfântu Gheorghe s-a încheiat cu o remiză, scor 1-1, după ce echipa gazdă a reușit golul egalizator în ultimele minute ale partidei.

Prima ocazie importantă a partidei le-a aparținut celor de la Chindia, în minutul 5, când Daniel Celea a executat o lovitură liberă, de la distanță, care a trecut peste poarta lui Niczuly. Tiberiu Căpușă ar fi putut deschide scorul, în minutul 12, când Daniel Florea a trimis balonul în careul lui Niczuly, iar primul a încercat să înscrie prin alunecare.

Chindia - Sepsi 1-1. Gazdele au egalat în ultimele minute ale partidei

În minutul 26, a venit rândul lui Gabriel Vașvari să încerce să marcheze. Jucătorul celor de la Sepsi a încercat o execuție asemănătoare cu cea a lui Olimpiu Moruțan din partida cu Universitatea Craiova, dar balonul a trecut pe lângă poartă.

Baxevanos a încercat să marcheze cu capul, în minutul 40, dar nu a nimerit spațiul porții.

Sepsi Sf. Gheorghe a deschis scorul în minutul 52, prin Ashkovski, care a ajuns la centrarea lui Mitrea, în interiorul careului, s-a strecurat printre doi adversari și a înscris cu un șut din apropierea porții.

Golul egalizator a venit în minutul 87, când Cherchez a marcat din apropierea porții după o fază frumoasă creată de jucătorii Chindiei.

La finalul acestei partide, Sepsi se poziționează pe locul patru, cu un total de patru puncte, în timp ce Chindia ocupă locul 11, cu un singur punct.

Chindia Târgoviște - Sepsi LIVE VIDEO, 18:30, Digi Sport 1

Sepsi, în schimb, a câștigat fără mari emoții la debutul în noul sezon, 2-0 cu Academica Clinceni.

Spre deosebire de Chindia, care a disputat un singur joc în acest sezon, Sepsi a evoluat și în preliminariile Conference League, obținând un rezultate de egalitate, 0-0, în deplasarea de la Trnava, unde a întâlnit Spartak în manșa tur a ”dublei” din turul doi preliminar.

• 87 g g

Gool Chindia! Cherchez marchează simplu, din apropierea porții, după o fază superbă creată de jucătorii Chindiei.

• 82 s s

Sergiu Suciu este înlocuit cu Cherchez.

• 80 s s

Gabriel Vașvari este înlocuit cu Fofana

• 77 cg cg

Radoslav Dimitrov vede cartonașul galben.

• 72 s s

Răzvan Tincu este introdus în locul lui Eder Gonzalez.

• 72 s s

Corbu este introdus în locul lui Rouboulakos

• 72 s s

Doru Popadiuc este înlocuit cu Daniel Popa.

• 69 cg cg

Popadiuc primește cartonaș galben după o intervenție asupra lui Eder Gonzalez.

• 67 cg cg

Niczuly vede cartonașul galben pentru proteste.

• 65 oc oc

Ocazie uriașă pentru Chindia! Baxevanos recuperează balonul în interiorul careului, dar îi lasă oportunitatea de a înscrie lui Iacob care lovește bara porții lui Niczuly.

• 60 oc oc

Radoslav Dimitrov șutează de la mare distanță, dar Moldovan are o paradă superbă.

• 52 g g

Gool Sepsi! Mitrea trimite balonul în careu, Ashkovski reușește să se strecoare printre doi apărători ai Chindiei și înscrie cu un șut din apropierea porții.

Nicolae Păun este înlocuit cu Rajko Rep.

Marius Ștefănescu este înlocuit cu Adnan Aganovic.

A început repriza a doua!

Finalul primei reprize!

• 40 oc oc

Ocazie imensă pentru Chindia! Andrei Șerban execută o lovitură de la colțul terenului, Baxevanos trimite cu capul, dar balonul trece pe lângă poartă.

• 30 cg cg

Eder Gonzalez vede cartonașul galben după o intervenție asupra lui Paul Iacob.

• 26 oc oc

Ocazie pentru Sepsi! Gabriel Vașvari vrea să îl învingă pe Moldovan cu un șut puternic, trimis de la distanță, dar balonul trece pe lângă poartă.

• 19 oc oc

Eder Gonzalez își încearcă norocul cu un șut de la aproximativ 30 de metri, dar balonul este deviat de Damașcan.

• 12 oc oc

Ocazie uriașă pentru Chindia! Daniel Florea execută o lovitură liberă, trimite în careul celor de la Sepsi, iar Tiberiu Căpușă încearcă să înscrie prin alunecare, dar Niczuly reușește să apere.

• 11 cg cg

Nicolae Păun încasează cartonașul galben după o intrare dură asupra lui Doru Popadiuc.

• 5 oc oc

Daniel Celea execută o lovitură liberă de la distanță, șutează puternic, dar balonul trece peste poarta lui Niczuly.