Exclusiv Apel pentru Dan Petrescu, după umilința CFR-ului cu Farul: ”Nu au nicio șansă”. Florin Prunea avertizează: ”Degringoladă”
”Te motivează că se vorbește despre transferul la FCSB?”. Louis Munteanu a dat răspunul
Dinamo Bucureşti Dinamo Bucureşti
0 - 3
Du 07.11.2021 18:30

Dinamo - CFR Cluj 0-3. Campioana, superioară la toate capitolele. 12 etape fără victorie pentru "câini"

07.11.2021, 20:20

• SuperLiga: FCU Craiova - Dinamo, sâmbătă, 17:30, DGS 1

• SuperLiga: FCSB - Rapid, sâmbătă, 20:30, DGS 1

CFR Cluj n-a avut nicio problemă pe terenul lui Dinamo, în etapa a 15-a. Campioana s-a impus cu 3-0, în timp ce "câinii" au terminat turul sezonului regulat pe penultimul loc, cu cea mai slabă defensivă.

Dinamo - CFR Cluj 0-3. 12 etape la rând fără victorie pentru "câini"

Dinamo a rezistat doar 14 minute în fața ardelenilor. Omrani a deschis scorul, iar Debeljuh a majorat imediat diferența, după doar 3 minute. Până la pauză, campioana a mai avut două ocazii, însă partea secundă a început cu o fază la care Sorescu a cerut penalty la un henț al lui Burcă.

"Câinii" au început să devină mai periculoși, dar Bani s-a lovit de un portar în mare formă.

Nici Ivanovski nu l-a putut învinge, iar apoi CFR a trecut din nou pe lângă gol, în minutul 71, când Deac nu a putut înscrie singur cu portarul. A făcut-o însă în minutul 80.

Dinamo - CFR Cluj 0-3. "Câinii" au cea mai slabă apărare din Liga 1

Până la final, Păun a avut o șansă mare, iar Dinamo a avut ultima oportunitate a meciului, prin Bani.

Dinamo - CFR Cluj s-a terminat 0-3, iar ardelenii își consolidează poziția de lideri, în timp ce "câinii" rămân pe penultimul loc, cu 12 meciuri consecutive fără victorie în Liga 1.

VIDEO cu rezumatul meciului Dinamo - CFR Cluj 0-3:

Partida dintre Dinamo și CFR Cluj, din etapa cu numărul 15 a Ligii 1, va putea fi urmărită de la ora 18:30, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1 și în format LIVE VIDEO pe digisport.ro.

Dinamoviștii conduși de Mircea Rednic încearcă să iasă din criză, chiar împotriva campioanei CFR Cluj.

Dinamo - CFR Cluj, ora 18:30, la Digi Sport 1 | Rednic vrea să-l învingă pe Dan Petrescu

Unul dintre derby-urile etapei a 15-a din Liga 1 le pune față în față pe Dinamo și CFR Cluj.

"Câinii" se află într-o situație foarte dificilă în clasament și au nevoie uriașă de puncte, după ce nu au mai cunoscut gustul victoriei de 12 etape.

Momentan, Dinamo se află pe locul 15, penultimul din Liga 1, iar în cazul în care situația nu se redresează rapid, spectrul retrogradării urmează să-i bântuie pe "câini" din ce în ce mai rău.

Dinamo - CFR Cluj, ora 18:30, la Digi Sport 1 | CFR caută să-și consolideze locul de lider

Cu un parcurs foarte bun în actualul sezon, campionii încearcă să aibă o nouă victorie și să păstreze distanța față de urmăritoarele FCSB și Universitatea Craiova.

Clujenii vin după înfrângerea din Conference League, 2-0, pe terenul celor de la AZ Alkmaar, dar speră să dea uitării meciurile nereușite din Europa și să aibă în continuare succes în Liga 1.

După 14 etape, ardelenii au 36 de puncte, cu 6 mai multe față de FCSB și cu 8 mai multe față de Universitatea Craiova.

• 90+2 fr2

Dinamo - CFR Cluj se termină 0-3.

• 90 oc oc
    Ocazie Dinamo Bucureşti

După un corner, mingea e respinsă până la Bani, care trage tare, din afara careului, dar mingea e deviată de Burcă în corner.

• 88 oc oc
    Ocazie CFR Cluj

Omrani îi pasează lui Păun, dar șutul acestuia, din careu, în diagonală, e parat cu piciorul de portar.