Dan Șucu a decis: Neil Lennon, noul antrenor al Rapidului!
g
Planul măreț al lui Gigi Becali: ”Stadion de 100.000 de locuri în Pipera!”
Tottenham Hotspur v Manchester City, Premier League, Football, Tottenham Hotspur Stadium, London, UK - 14 May 2024
Nota primită de Radu Drăgușin, după ce a jucat peste 100 de minute cu Manchester City
Farul Farul
1 - 1
Hermannstadt Hermannstadt
Sb 11.11.2023 21:00

Farul Constanța - Hermannstadt 1-1. Oaspeții au egalat în minutele de prelungire

11.11.2023, 22:52

• Cupa României, finala: Corvinul - Oțelul, miercuri, 20:30, DGS 1

• Premier League: Manchester United - Newcastle, miercuri, 22:00, DGS 2

Meciul dintre Farul Constanța și Hermannstadt, din cadrul etapei a 16-a a SuperLigii, s-a terminat într-o remiză.

Întâlnirea de la Ovidiu a fost una cu nu prea multe faze de poartă, iar echipele au profitat de aproape fiecare șansă pe care au avut-o.

Farul Constanța - Hermannstadt 1-1. Oaspeții au egalat în prelungiri

Campioana a deschis scorul în această partidă prin Ardei Artean, care a reluat cu capul în plasă centrarea foarte bună trimisă de Constantin Budescu.

Meciul a intrat într-un ritm lent, însă Hermannstadt a reușit egalarea în finalul partidei. Baba Alhassan a avut o incursiune bună și a șutat lângă bară, iar acesta a salvat un punct pentru echipa antrenată de Marius Măldărășanu.

La finalul partidei, Gică Hagi a primit cartonașul roșu pentru proteste, vizibil supărat după golul încasat de echipa sa.

Clasamentul din SuperLiga României

În urma acestui rezultat, Farul rămâne în afara locurilor de play-off, pe poziția a șaptea, cu 22 de puncte adunate.

De cealaltă parte, Hermannstadt este mai sus, pe locul 5, cu 24 de puncte.

CLASAMENT BUN
Clasamentul din SuperLiga României / Foto: Captură Flashscore

Farul Constanța - Hermannstadt LIVE VIDEO, 21:00, la Digi Sport 1. Echipele probabile

• Farul: Aioani - Popescu, Larie, Boli, Dussaut - Grameni, Artean, Borgnino - Mazilu, Munteanu, Budescu
  • Hermannstadt: Căbuz - Medina, Găman, Bejan, Butean - Balaure, Sota Mino, Alhassan, Jipa - Paraschiv, Neguț
Farul Farul
  • 94 fr2
  • 91 g
    Gol Hermannstadt

Goool Baba Alhassan! Acesta a egalat pentru Hermannstadt după un șut din afara careului.

• 88 oc
    Ocazie Hermannstadt

Butean a avut cea mai mare ocazie a oaspeților. Acesta s-a aflat la capătul unei centrări, însă a trimis puțin pe lângă poartă.

• 87 cg
    Cartonaş galben Farul

Artean a fost avertizat cu cartonașul galben.

• 81 s
    Schimbare Hermannstadt

Mino Sota a fost înlocuit de Alessandro Murgia.

• 77 cg
    Cartonaş galben Hermannstadt

Florin Bejan a primit cartonașul galben.

• 76 cg

Tudor Băluță a văzut cartonașul galben.

• 73 s
    Schimbare Farul

Enes Sali a fost trimis pe teren în locul lui Constantin Budescu, cel care a pasat decisiv la golul Farului.

• 73 s

Damien Dussaut a fost înlocuit de către Dan Sîrbu.

• 67 cg

Constantin Budescu a fost avertizat cu cartonașul galben.

• 67 s

Mihai Popescu a fost înlocuit de Kevin Boli.

• 65 oc

Alhassan a ajuns într-o poziție foarte bună la marginea careului, însă a trimis peste poartă.

• 62 s

Borgnino i-a luat locul lui Mazilu.

• 62 s

Louis Munteanu a fost înlocuit de Rivaldinho.

• 60 s

Medina a fost înlocuit cu Oroian.

• 59 s

Gabi Iancu i-a luat locul lui Neguț.

• 52 oc
    Ocazie Farul

Munteanu a avut o incursiune bună, însă a șutat pe centrul porții. Ulterior, s-a ridicat și fanionul de la margine.

• 45 sr2
  • 45 fr1
  • 44 cg
    Cartonaş galben

Mihai Popescu a văzut cartonașul galben pentru un fault în atac.

• 27 g
    Gol Farul

Goool Farul! Artean a deschis scorul printr-o lovitură de cap, după centrarea lui Budescu.

• 8 oc

Grameni a încercat să înscrie, însă portarul a reținut balonul fără prea multe probleme.