farul-cv
Farul - Univ. Craiova | LIVE VIDEO, 20:30, DGS 1. Ultima șansă de a mai prinde cupele europene pentru trupa lui Hagi
farul feminin
La un an de la titlul din SuperLiga, Hagi a dat lovitura și la fotbal feminin. ”Ne pregătim de Liga Campionilor”
edgar-ie1
Foto Prima reacție a lui Edgar Ie, după ce s-a spus că și-a trimis fratele geamăn să joace pentru Dinamo
Fotbal Club
Farul Farul
4 - 1
FC Voluntari FC Voluntari
Sb 22.07.2023 18:15

Farul - FC Voluntari 4-1. Ionuț Larie reușește un hat-trick din trei penalty-uri transformate

22.07.2023, 20:35

• Superliga: Farul - Universitatea Craiova, luni, 20:30, DGS 1

• Premier League: Aston Villa - Liverpool, luni, 22:00, DGS 2

Farul - FC Voluntari s-a încheiat cu victoria elevilor lui Gică Hagi (58 de ani), scor 4-1, în etapa a doua a SuperLigii.

În urma succesului de pe teren propriu cu FC Voluntari, Farul a acumulat șase puncte în clasament.

Farul - FC Voluntari 4-1. Ionuț Larie a reușit hat-trick-ul

Meciul a început în ofensivă cu cei de la Voluntari, iar Merloi a deschis scorul în minutul 9, cu un șut din careu, la colțul scurt.

După ce au presat în atac, cei de la Farul au primit penalty, la o lovitură primită de Carnat de la Armaș. În minutul 29, Ionuț Larie a înscris de la 11 metri.

Prima parte a meciului s-a încheiat cu cei de la Farul în atac.

În repriza a doua a meciului, Adam Nemec a nimerit bara în minutul 47, cu un șut de la distanță.

Apoi, în minutul 52, Rivaldinho a fost faultat în careu de Ricardinho și arbitrul a acordat din nou penalty. Același Larie a înscris de la punctul cu var în minutul 54.

După ce Doru Andrei a nimerit transversala în minutul 63, Ionuț Vînă a dus scorul la 3-1 în minutul 65.

Meciul s-a încheiat cu un nou gol înscris de Farul. Ionuț Vînă a fost faultat în careu în minutul 94, iar Larie a transformat penalty-ul în minutul 95 și astfel a reușit hat-trick-ul.

În urma rezultatului din această etapă, cei de la Farul ajung la șase puncte în clasament, în timp ce FC Voluntari rămâne cu trei puncte în ierahie, după doar două etape.

VIDEO Rezumat Farul - Voluntari 4-1

Farul - FC Voluntari, Live Video, ACUM, Digi Sport 1. Campioana, la primul meci de după eșecul din preliminariile UCL

Farul revine la Ovidiu, după ce ultima dată a jucat în Tiraspol, cu Sheriff, scor 0-3, în turul întâi al preliminariilor UEFA Champions League.

Totuși, în campionat, trupa lui Gică Hagi a debutat cu o victorie, pe terenul celor de la Hermannstadt, scor 1-0. De partea cealaltă, ilfovenii au câștigat și ei în runda inaugurală, pe teren propriu cu FC Botoșani, scor 2-1.

Farul - FC Voluntari, Live Video, 18:15, Digi Sport 1. Constănțenii au probleme de lot

La conferința de presă premergătoare partidei, Gică Hagi a anunțat că echipa sa are mai multe probleme de efectiv.

"Încercăm după ce s-a întâmplat la ultimul meci, despre care am spus că a fost exprimarea noastră cea mai proastă. Încercăm de două zile să găsim cauza. Nu am fost noi. Trebuie să reglăm lucrurile.

Jucăm contra unei echipe bune, ne interesează cele trei puncte. Încercăm să ne gândim doar la acest meci. Unii au jucat multe minute la Sheriff, cum a fost Grameni.

Alibec și Nedelcu 100% nu sunt. Sunt accidentați. Nu au ieșit accidentați? Jucăm cu Voluntari, ne interesează să ne facem jocul nostru. Ei au un Merloi care a început bine campionatul.

Lucrurile trebuie reglate imediat. Nu am fost noi (n.r. cu Sheriff), cea mai proastă variantă care putea să existe, dar nu am ce să fac. Jucăm alte meciuri, fiecare meci e important", a spus "Regele".

Farul Farul
  • 90+8 fr2

Se încheie meciul de la Ovidiu.

• 90+5 gp
    Gol din penalty Farul

Ionuț Larie transformă și a treia lovitură de la 11 metri.

• 90+4 p
    Penalty

Ionuț Vînă este faultat în careu, iar Coza dictează din nou penalty.

• 90
    Info

Se acordă opt minute de prelungire.

• 88 oc
    Ocazie Farul

Enes Sali șutează din afara careului mare direct în brațele lui Vâlceanu.

• 85 oc
    Ocazie FC Voluntari

Florea șutează din 10 metri, dar Buzbuchi intervine excelent.