CFR Cluj v Universitatea Craiova - Romania Liga 1, Cluj-Napoca - 20 Sep 2021
Dan Petrescu, replică tăioasă înaintea partidei FCSB - CFR Cluj. ”E bine că mi-ai pus întrebarea asta”
florinel coman mihai stoica
Noi semne de întrebare legate de transferul lui Florinel Coman. ”Vreau să stea cu noi”
Mi 15.12.2021 17:30

FC Argeş - Sepsi 1-1 | Egal care încurcă ambele formații. Damașcan, primul gol în Liga 1

15.12.2021, 19:25

• Media: Fotbal Club, vineri, 19:30, DGS 1

• SuperLiga: Sepsi - Rapid, vineri, 20:30, DGS 1

FC Argeș și Sepsi au remizat, 1-1, într-un meci care a contat pentru etapa cu numărul 20 a Ligii 1.

FC Argeş - Sepsi 1-1 | Gazdele au început meciul ca din tun

Ionuț Șerban a marcat un gol rapid în întâlnirea dintre FC Argeș cu Sepsi, în urma unei faze în care a reușit să dribleze un fundaș advers în careu.

Același Șerban a fost aproape de a dubla avantajul, când lovitura sa liberă a fost scoasă cu greu de Roland Niczuly.

Prima repriză a mai avut șanse la ambele porți, dar scorul pauzei a rămas cel stabilit în minutul 2, 1-0 pentru gazde.

FC Argeş - Sepsi 1-1 | Damașcan aduce un punct pe oaspeți

Partea a două a adus o retragere prematură a celor de la FC Argeș, iar de acest lucru au profitat într-un final cei de la Sepsi.

După mai multe ocazii ratate cu nonșalanșță, trupa lui Cristiano Bergodi a egalat în minutul 77, când Damașcan a înscris primul său gol în Liga 1.

Finalul partidei a adus o luptă surdă la mijlocul terenului, iar lipsa de inspirație în ultimii 20 de metri a făcut ca scorul să rămână egal, 1-1.

VIDEO REZUMAT FC Argeș - Sepsi 1-1

FC Argeş-Sepsi, Live Video 17:30, Digi Sport 1

Vecine de clasament, pe locurile 9 şi 10, cu 27 de puncte, respectiv 24, atât FC Argeş, cât şi Sepsi au nevoie disperată de victorie pentru atingerea obiectivului, calificarea în play-off.

Pentru trupa din Sf. Gheorghe o înfrângere ar însemna play-out-ul, în proporţie foarte mare.

Cele două echipe s-au întâlnit doar de trei ori în Liga 1, iar palmaresul este unul perfect, o victorie, un meci egal şi o înfrângere în dreptul fiecăreia dintre echipe.

În partida tur, piteştenii au învins în deplasare, scor 2-0, prin golurile reuşite de Cristi Dumitru şi de Turda.

Video rezumat Sepsi-FC Argeş 0-2

Argeș Argeș
Sepsi Sepsi
  • 90+3 fr2
  • 87 fm fm
    Fază meci Sepsi

Damașcan trage bine de la 20 de metri, dar pe centrul porții, iar Greab reține.