Superliga Stage 25: CFR 1907 CLUJ vs RAPID BUCURESTI Romania Superliga stage 25: CFR 1907 CLUJ vs. FC RAPID BUCURESTI, d
Live Video&Text CFR Cluj - Rapid 2-1, ACUM, în direct la Digi Sport 1. Spectacol total în Gruia
Captură de ecran 2024-05-03 152150
Motivul pentru care Dan Petrescu a revenit la CFR Cluj: ”Aș fi vrut o pauză mai lungă”
Etapa 8 Superliga: CFR Cluj-Rapid
Play-off
Gaz Metan Medias Gaz Metan Medias
1 - 2
Sb 12.02.2022 19:55

Gaz Metan Mediaș - CFR Cluj 1-2. Ce nebunie! Campioana a câștigat în minutul 90+4. Omrani a avut două bare

12.02.2022, 21:55

• SuperLiga: CFR Cluj - Rapid, duminică, 21:30, DGS 1

• SuperLiga: Universitatea Craiova - FCSB, luni, 21:00, DGS 1

CFR Cluj a reușit prima victorie în acest an, după 3 remize consecutive. A câștigat cu 2-1 pe terenul lui Gaz Metan Mediaș, în etapa a 26-a.

Gaz Metan Mediaș - CFR Cluj 1-2. Omrani a avut două bare

Meciul a început cu o fază controversată. După 25 de secunde, CFR a cerut penalty, la un duel dintre Petrila și De Moura, dar arbitrul nu a arătat punctul cu var.

Omrani a nimerit apoi bara, în timp ce medieșenii au ratat singura lor șansă mai bună din prima repriză, prin Trif, însă portarul a ieșit la timp.

Clujenii au fost apoi aproape de gol, dar Buzbuchi a ieșit din nou la timp din poartă. Același Buzbuchi a fost la post la șutul lui Păun și la lovitura de cap a lui Debeljuh.

Gaz Metan Mediaș - CFR Cluj 1-2. Neguț a înscris la ultima fază

CFR a deschis scorul în minutul 33, prin Petrila, din centrarea lui Omrani. În repriza a doua, trupa lui Dan Petrescu a primit gol de la Filip, în minutul 64 și a fost aproape să mai primească două, prin Chamed și Lixandru.

Lovitura finală a dat-o Neguț, în minutul 90+4, care a profitat de o greșeală a adversarilor. Gaz Metan Mediaș - CFR Cluj s-a terminat 1-2.

VIDEO cu rezumatul meciului Gaz Metan mediaș - CFR Cluj 1-2:

Meciul dintre Gaz Metan Mediaș și CFR Cluj din etapa cu numărul 26 a Ligii 1 se joacă astăzi, de la ora 19:55, în DIRECT pe Digi Sport 1 și LIVE TEXT și VIDEO pe www.digisport.ro.

Trupa lui Dan Petrescu este fără victorie în 2022 și vrea să spargă gheața contra celor de la Gaz Metan.

Gaz Metan Mediaș - CFR Cluj LIVE VIDEO, ora 19:55, pe Digi Sport 1 | Oaspeții, obligați să învingă

CFR Cluj nu a avut un start de 2022 tocmai cum își imagina Dan Petrescu. Trupa din Gruia a remizat în toate cele 4 partide, 3-3, cu FCSB, 1-1, cu Botoșani, 1-1, cu Univeristatea Craiova, și 0-0, cu UTA.

Ardelenii speră să profite de situația celor de la Gaz Metan și să reușească o victorie. În tur, clujenii s-au impus cu 2-1.

Momentan, echipa lui Dan Petrescu are un avans de 6 puncte peste FCSB, însă gruparea pregătită de Toni Petrea îi suflă în ceafă campioanei.

Gaz Metan Mediaș - CFR Cluj LIVE VIDEO, ora 19:55, pe Digi Sport 1 | Gazdele au pierdut două puncte și se află într-o situație grea

Ilie Poenaru și compania au primit ieri o veste proastă în prisma clasamentului.

Din cauza unei datorii față de Ronaldo Deaconu, Comisia de Disciplină a decis să o penalizeze pe Gaz Metan cu minus două puncte, iar acest lucru se poate repeta dacă se vor rezolva problemele în curând.

Momentan, Gaz Metan este pe locul 13 în Liga 1, cu 22 de puncte, la 10 distanță de Dinamo, aflată pe prima poziție care duce direct în liga secundă.

• 90+4 fr2
  • 90+4 g
    Gol CFR Cluj

După o minge înaltă, Matricadi se lovește de colegul său, Horj, Neguț profită și înscrie la ultima fază.