Screenshot 2024-02-24 at 22.12.41
Cristian Săpunaru a spus ce a vorbit cu Bergodi înainte de FCSB - Rapid
Cariera de antrenor a lui Bogdan Lobonț, noul principal de la Rapid, după plecarea lui Cristiano Bergodi
FOTBAL:UNIVERSITATEA CRAIOVA-CFR CLUJ, SUPERLIGA SUPERBET (11.02.2023)
Video Cristi Manea și-a anunțat plecarea de la CFR Cluj, după 1-5 cu Farul Constanța
Universitatea Craiova Universitatea Craiova
3 - 1
Voluntari Voluntari
Lu 10.12.2018 20:00

Craiova - Voluntari 3-1. Oltenii au urcat pe podiumul Ligii 1. Ratare uriașă a oaspeților, la 2-1

10.12.2018, 20:33

• SuperLiga: FCU Craiova - Dinamo, sâmbătă, 17:30, DGS 1

• SuperLiga: FCSB - Rapid, sâmbătă, 20:30, DGS 1

Autor al unei duble etapa trecută, ghanezul Gadze a amuțit tribunele de pe Oblemenco după doar 10 minute cu o reluare spectaculoasă. Apoi Bancu a gafat și Tudorie a fost aproape să profite, însă Pigliacelli a fost la post.

Craiova a egalat prin Elvir Koljic, care a ajuns la cota 10 în Liga 1. Bosniacul s-a accidentat și a fost schimbat chiar înainte ca trupa lui Mangia să intre în avantaj la pauză.
Bancu a obținut penalty-ul transformat fără emoții de Mitriță. Același Bancu a încercat să marcheze cu o execuție acrobatică, iar craiovenii s-au jucat cu focul cu un sfert de oră înainte de final.

Intrat în locul lui Tudorie, Kabasele a reușit o intercepție, dar a ratat singur cu Pigliacelli. Gazdele au evitat emoțiile pe final - Laidouni a fost elimiat de la oaspeți, iar chiar dacă Mitriță a avut ghinion și a nimerit bara, Nuno Rocha a driblat tot în careul Voluntariului și a stabilit scorul final, 3-1 pentru Craiova.

• 90+4 fr2

S-a terminat meciul! Craiova a învins Voluntariul cu 3-1 și a urcat pe locul 3 în Liga 1

• 90+1 g g

GOOOOL Craiova! Nuno Rocha înscrie cu poarta goală, după ce îl driblează și pe Vâtcă.

• 90 oc oc

Bară Craiova! Șut superb al lui Mitriță, dar mingea lovește bara.

• 89 cgr cgr

Laidouni primește al doilea cartonaș galben și este eliminat.

• 88 oc oc

Kabasele ratează încă o ocazie importantă pentru Voluntari.

• 84 s s

Schimbare la Craiova: Bărbuț intră în locul lui Meza Colli.

• 81 cg cg

Gabi Iancu este avertizat cu cartonașul galben.

• 76 s s
  • 76 s s

Schimbare la Craiova: Fedele intră în locul lui Mihăilă.

• 75 oc oc

Donkor face o greșeală uriașă și Kabasele scapă singur cu portarul, dar șutul său e slab și trece pe lângă poartă.

• 70 s s

A doua schimbare la Voluntari: Deac intră pe teren în locul lui Căpățînă.

• 67 oc oc

Bancu e aproape de un super-gol, dar execuția lui spectaculoasă e respinsă de Vâtcă de la colțul scurt.

• 54 s s

Kabasele intră în locul lui Tudorie.

• 46 sr2 sr2

A început repriza a doua a meciului Craiova - Voluntari.

• 45+3 fr1

S-a terminat prima repriză. Craiova conduce Voluntariul cu 2-1.

• 45+2 g g

GOOOOL CRAIOVA! Mitriță transformă penalty-ul și oltenii intră în avantaj la cabine.

• 45+2 s s

Schimbare la Craiova: Koljic s-a accidentat și a fost înlocuit cu Nuno Rocha.

• 45+1 p p

Bancu este faultat în careu de Bucurică și Craiova primește penalty în prelungirile primei reprize.

• 40 cg cg

Alexandru Mitriță primește și el cartonașul galben.

• 39 oc oc

Ocazie mare de gol pentru Craiova! Donkor șutează din întoarcere, dar Vâtcă are o intervenție sigură.

• 33 cg cg

Răuță primește cartonașul galben, al doilea al Voluntariului în acest meci.

• 25 g g

GOOOOL Craiova! Koljic înscrie cu o lovitură perfectă de cap, după un corner al gazdelor.

• 24 oc oc

Greșeală mare a lui Bancu, de care Tudorie nu profită. Șutul atacantului de la Voluntari e scos greu de Pigliacelli. Tudorie încearcă o foarfecă, dar mingea trece peste poartă.

• 20 oc oc

Bancu este aproape de gol, dar șutul său la colțul scurt e scos in extremis de Vâtcă.

• 14 oc oc

Tudorie e la un pas de autogol, dar lovitura lui de cap e scoasă spectaculos de Vâtcă de sub transversală.

• 11 g g

GOOOOOL Voluntari! Oaspeții deschid scorul, după ce Gadze reia perfect, din voleu, de la marginea careului.