Video Ioan Andone nu s-a ferit să spună lucrurilor pe nume, după Dinamo - Voluntari 1-1: ”E un mercenar”
patriche
Video Scandal în parcare! Ce i-a așteptat pe jucătorii lui Dinamo, după 1-1 cu Voluntari: jandarmii au apărut imediat
patriche
LIVE Fotbal Club
Mioveni Mioveni
1 - 0
Gaz Metan Mediaş Gaz Metan Mediaş
Lu 22.11.2021 17:30

CS Mioveni - Gaz Metan Mediaș 1-0. Gazdele, prima victorie după 3 luni, au marcat din din penalty și au mai ratat unul

22.11.2021, 19:25

• SuperLiga: FCU Craiova - ”U” Cluj, sâmbătă, 17:30, DGS 1

• SuperLiga: FCSB - Farul, sâmbătă, 20:30, DGS 1

În etapa a 16-a, CS Mioveni a obținut prima victorie după 3 luni, 1-0 cu Gaz Metan Mediaș, cu care a făcut schimb de locuri în clasament. Rusu a transformat un penalty și a mai ratat unul.

CS Mioveni - Gaz Metan Mediaș 1-0. Rusu a marcat din penalty și a mai ratat unul

Mioveniul a dominat partida de la un capăt la celălalt și a ratat prima șansă în minutul 6, prin Oancea. A urmat gafa lui Filip, care a pasat la adversar, dar Buziuc a fost blocat la timp de portar.

Burnea și-a încercat nocorul cu un șut pe jos, dar Vâlceanu a reținut. În minutul 21, trupa lui Pelici a primit un penalty, iar Rusu a deschis scorul de la punctul cu var.

Apoi Blănaru, rămas cu toată poarta în față, a lovit prost o minge pe care scria gol. Ultima șansă a primei reprize a aparținut tot Mioveniului, prin Rusu.

CS Mioveni - Gaz Metan Mediaș 1-0. Argeșenii, prima victorie după 3 luni

În partea secundă, scenariul a fost același. Sanoh a ratat primul, iar apoi argeșenii au primit al doilea penalty, însă același Rusu a fost "ghicit" de portar.

Sanoh și Blănaru au mai irosit și ei șanse bune, însă oamenii lui Ilie Poenaru au fost periculoși abia pe final, care a fost unul incendiar. Au irosit o triplă șansă în aceeași fază din prelungiri, însă CS Mioveni - Gaz Metan Mediaș s-a terminat 1-0.

Astfel, Mioveniul a urcat pe locul 12, în schimb ce Mediaș e pe 13.

VIDEO Rezumat CS Mioveni - Gaz Metan Mediaș 1-0

CS Mioveni primește vizita echipei Gaz Metan Mediaș, de la ora 17:30, în direct la Digi Sport 1 și în format live text pe site-ul digisport.ro, pentru abonații RCS-RDS.

CS Mioveni caută de pe 23 august un nou succes în Liga 1, de la victoria cu U Craiova 1948, scor 1-0. De partea cealaltă, Gaz Metan Mediaș vine după un succes important obținut împotriva Chindiei Târgoviște, scor 1-0.

CS Mioveni - Gaz Metan Mediaș, LIVE TEXT, ora 17:30, în direct la Digi Sport 1

Înaintea meciului din această după-amiază, CS Mioveni ocupă locul 14 în clasament, cu 13 puncte. Gaz Metan Mediaș se află pe poziția a 12-a, cu 15 puncte.

În tur, Gaz Metan Mediaș a învins la limită CS Mioveni, scor 1-0.

CS Mioveni - Gaz Metan Mediaș, LIVE TEXT, ora 17:30, în direct la Digi Sport 1. Echipele probabile

• CS Mioveni: Ducan - Balaur, Scarlatache, Garutti - Oancea, Panait, Dumitriu, Burnea - Buziuc, Rusu, Blănaru
  • Gaz Metan: Vâlceanu - Horj, Matricardi, Yuri, Trif - Alceus, Filip - Lixandru, Chamed, Grădinaru - Sarr

CS Mioveni - Gaz Metan Mediaș, LIVE TEXT, ora 17:30, în direct la Digi Sport 1 Cum arată clasamentul

• 90+3 fr2

CS Mioveni - Gaz Metan Mediaș se termină 1-0.

Ocazie Gaz Metan Mediaş

Șansă uriașă Mediaș. O centrare din corner este respinsă până la Șteau, care trage din afara careului, mingea e deviată ușor și ajunge la Filip, care nu îl poate învinge pe portar din câțiva metri, iar Irrobiso trage și el aiurea cu toată poarta în față.

• 88 oc oc
    Ocazie Mioveni

Blănaru lovește prost o minge pe care scria gol.

• 88 oc oc

Ocazie Mioveni, Sanoh face o cursă superbă pe dreapta, driblează scurt și trage din unghi la colțul scurt, dar Vâlceanu are o paradă superbă.

• 81 cg cg
    Cartonaş galben Gaz Metan Mediaş

Francisco Junior este avertizat.

• 76 s s

Toma intră în locul lui Cierpka, accidentat.

• 72 s s
    Schimbare Gaz Metan Mediaş

Șteau intră în locul lui Lixandru.

• 72 s s

Francisco Junior intră în locul lui Sarr.

• 67 cg cg
    Cartonaş galben Mioveni

Blănaru este avertizat.

• 65 s s

Roberto Romeo intră în locul lui Dobrescu.

• 59 cg cg

Sarr este avertizat.

• 58 rp rp
    Ratare penalty

Bogdan Rusu execută penalty-ul, dar Vâlceanu apără.

• 56 cg cg

Yuri este avertizat.

• 56 p p
    Penalty

Yuri vrea să degajeze, dar îl lovește pe Dumitriu, iar Colțescu arată punctul cu var.

• 46 s s

Irobiso intră în locul lui Alceus.

• 46 oc oc

Sanoh execută un corner direct pe poartă, dar portarul reține.

• 46 s s

Sarr intră în locul lui Chamed.

• 46 s s

Șerbănică intră în locul lui Burnea.

• 45+3 fr1

La pauză, CS Mioveni - Gaz Metan Mediaș 1-0.

• 43 oc oc

După o centrare în careu, Yuri respinge până la Rusu, care prinde un voleu tare, din 14 metri, dar mingea e deviată ușor în corner de Alceus.

• 42 cg cg

Dobrescu este avertizat.

• 30 oc oc

Sanoh centrează prefect de pe stânga, dar Blănaru lovește prost o minge pe care scria gol.

• 28 s s

Sanoh intră în locul lui Buziuc, accidentat.

• 23 gp gp
    Gol din penalty Mioveni

Bogdan Rusu transformă lovitura de pedeapsă.

• 21 cg cg

Vâlceanu este avertizat.

• 21 p p
    Penalty

Blănaru centrează de pe dreapta în fața porții, iar portarul Vâlceanu îl faultează în careu pe Buziuc.

• 17 oc oc

Burnea șutează pe jos, pe colțul scurt, dar portarul reține.

• 12 oc oc

Filip pasează la adversar, Buziuc preia, dar preia mingea prea lung, însă portarul iese la timp și intervine, cu prețul unei accidentări.

• 6 oc oc

Oancea îl depășește ușor pe Trif, intră în careu și șutează din unghi, foarte aproape de vinclu.