FOTBAL: DINAMO BUCURESTI - POLI IASI, SUPERLIGA SUPERBET PLAY-OUT (14.04.2024)
Zeljko Kopic, detalii despre Josue Homawoo, fundașul care l-a băgat în spital pe Luca Mihai
Politehnica Iași Politehnica Iași
1 - 1
Concordia Chiajna Concordia Chiajna
Lu 22.04.2019 19:00

Politehnica Iaşi - Concordia 1-1. Moldovenii, dezlănțuiți în repriza secundă, cu două transversale într-un minut

22.04.2019, 18:00

• SuperLiga: Hermannstadt - Botoșani, vineri, 17:30, DGS 1

• SuperLiga: Farul - CFR Cluj, vineri, 20:30, DGS 1

Concordia a început tare meciul de la Iași și a fost aproape să deschidă scorul în minutul 6, când Cristescu a scăpat singur cu portarul. Ieșenii au răspuns prin ocazia lui Enoh, însă apoi Cristescu a mai ratat o șansă.

Golul a picat în cele din urmă în poarta ieșenilor. După o gafă a defensivei, Bawab a pătruns în careu și a întors pentru Cristescu care a pus latul și a deschis scorul. La câteva secunde de la startul reprizei secunde, Enoh s-a demarcat perfect la offside și a egalat.

Rîmniceanu a salvat-o pe Concordia la ocazia lui Semedo, iar moldovenii au mai avut apoi o șansă uriașă. În minutul 70, după o lovitură liberă bătută de Nascimento, Gardoș și Enoh nu au pot înscrie din câțiva metri.

În prelungiri au mai avut loc două faze incredibile. În interval de două minute, ieșenii au lovit transversala, însă scorul a rămas acelați, Poli Iași - Concordia Chiajna 1-1.

Politehnica Iaşi a alternat victoriile cu eşecurile de la debutul play-out-ului şi n-a scăpat încă de emoţiile retrogradării: este pe locul 8, la numai cinci puncte deasupra poziţiei de baraj.

Concordia Chiajna trage speranţă să prindă măcar poziţia de baraj după victoria de etapa trecută, 3-0 cu Dunărea Călăraşi, prima după 19 meciuri la rând fără succes în campionat.

Ilfovenii sunt ultimii în clasament, cu 14 puncte, patru sub poziţia de baraj, pe care se află FC Hermannstadt.

Politehnica Iaşi - Concordia Chiajna va fi în direct la Digi Sport 1 astăzi, de la ora 18:00. Cele mai importante faze vor fi în format VIDEO, în timp real, pe digisport.ro şi m.digisport.ro.

• 90+3 fr2

Final de meci. Poli Iași - Concordia Chiajna se termină 1-1.

• 90+2 oc oc

La cornerul care a urmat, Mihalache trimite cu capul, dar mingea lovește din nou transversala.

• 90+1 oc oc

Semedo scapă singur spre poartă, dar exact în momentul șutului Joao Meira îi suflă mingea din față și aceasta e aproape să se ducă în propria poartă, Portatul a deviat-o în transversală.