mititelu
Mititelu jr. a explicat cum a ajuns în comă. ”Dacă mai întârziau câteva minute nu mai aveau ce face”
Du 22.12.2019 16:45

Sepsi - Chindia 3-1. Gazdele se impun după un meci spectaculos și termină anul pe locul 8

22.12.2019, 18:15

• SuperLiga: Voluntari - FCU Craiova, marți, 17:00, DGS 1

• SuperLiga: Botoșani - Dinamo, marți, 19:30, DGS 1

Sepsi - Chindia 3-1. Gazdele au încheiat bine anul şi au depăşit-o pe Dinamo în clasament după victoria cu echipa lui Moldovan. Totuşi, oaspeţii au deschis scorul la Sfântu Gheorghe, la o fază la care gazdele au cerut ofsaid. Sepsi a egalat în doar cinci minute, din penalty, prin Vaşvari.

Sepsi a decis meciul după pauză

După pauză, Niczuly a rezolvat o fază ce putea deveni autogolul anului. Planurile lui Viorel Moldovan au fost stricate de Yameogo. A luat două galbene într-un minut şi a fost eliminat. Cu un om în plus, Sepsi şi-a definitivat revenirea cu golurile lui Karanovic şi Dylan Flores, scor final 3-1.

Știrea inițială.

Sepsi Sfântu Gheorghe are două victorii consecutive înaintea partidei cu Chindia, de pe teren propriu, în care vrea să se îndepărteze de locurile retrogradabile.

Echipa lui Leo Grozavu e pe locul 9 în Liga 1, cu 25 de puncte, în timp ce Chindia e doar pe poziția de baraj, a 12-a, cu patru puncte mai puțin.

Oamenii lui Viorel Moldovan sunt și ei neînvinși de două etape: au învins Politehnica Iași și au remizat cu FC Hermannstadt.

Sepsi - Chindia (16:45, Digi Sport 1). Echipele probabile

Sepsi: Niczuly - Dimitrov, Bouhenna, Tincu, Fl. Ștefan - I. Fulop, Vașvari, Deaconu - Carnat, Safranko, Ștefănescu.

Chindia: Aioani - V. Rață, Benga, Leca, Negrea - Neguț, Novac, Bic, Yameogo - Cherchez, Dumiter.

Arbitri: Adrian Cojocaru - Mihai Marica și Alexandru Vodă.

Sepsi - Chindia va fi în direct la Digi Sport 1 astăzi, de la ora 16:45. Cele mai importante faze vor fi în format VIDEO, în timp real, pe digisport.ro.

Sepsi Sepsi
  • 93 final

Final de meci la Sf. Gheorghe.

• 91 cg cg

Leca vede cartonașul galben.

• 87 s s

Schimbare la Sepsi. Iese Fulop și intră Velev.

• 87 cg cg

Dylan Flores vede cartonașul galben.

• 86 g g

Goool Sepsi. Dylan Flores marchează un gol superb cu capul.

• 84 s s

Schimbare la Chindia. Iese Ivancic și intră Pițian.

• 80 cgr cgr

Yameogo vede al doilea galben într-un minut și este eliminat.

• 79 s s

Schimbare la Chindia. Iese Rață și intră Burlacu.

• 79 cg cg

Yameogo vede cartonașul galben.

• 77 g g

Goool Sepsi. Karanovic trimite în poartă o minge venită de la Ștefan.

• 75 cg cg

Bouhenna vede cartonașul galben.

• 72 oc oc

Bară pentru Sepsi. Fulop lovește transversala din lovitură liberă.

• 63 s s

Schimbare la Sepsi. Iese Carnat și intră Karanovic.

• 50 s s

Schimbare la Sepsi. Iese Deaconu și intră Dylan Flores.

• 48 oc oc

Fază comică a celor de la Sepsi. Bouhenna trimite spre propria poartă, dar nu a sesizat că portarul este în apropriere de el. Acesta reușește însă să respingă mingea înainte să intre în poartă.

S-a reluat jocul.

• 46 s s

Schimbare la Chindia. Iese Negrea și intră Dumitrașcu.

• 45+1 fr1

Pauză.

• 37 oc oc

Ocazie pentru Sepsi. Ștefănescu șutează bine din careul de 16 metri, dar portarul advers respinge cu picioarul.

• 35 oc oc

Ocazie pentru Chindia! Neguț scapă singur, dar șutul său, din interiorul careului de 16 metri, se duce pe lângă poartă.

• 34 oc oc

Ocazie pentru Sepsi. Ștefănescu îi pasează frumos lui Fulop, dar portarul advers reușește să-l blocheze.

• 27 gp gp

Goool Sepsi! Vașvari egalează din penalty.

• 26 p p

Penalty pentru Sepsi! Centralul dictează punctul cu var după un fault al lui Novac.

• 22 g g

Goool Chindia! Ivancic deschide scorul cu o execuție frumoasă din 6 metri.

• 19 cg cg

Benga vede cartonașul galben.

• 6 fm fm

Yameogo a încercat să surprindă cu un șut de la 20 de metri, însă mingea a trecut mult pe lângă poarta gazdelor.