Ce concluzie a tras Gică Hagi, după 1-4 cu Sepsi: ”Gol pe centru ca la copii”. Precizarea făcută de ”Rege”
hagi
Alertă la Farul! Gică Hagi are 3 jucători accidentați înainte de meciurile decisive pentru locul 2
Leverkusen, Bayarena, 29.10.23: Roter Himmel vor dem 1.Bundesliga Spiel Bayer 04 Leverkusen vs. SC Freiburg *** Leverkus
La 4 meciuri de ceva nemaivăzut în fotbal: triplă "titlu-cupă-competiție europeană", cu ZERO înfrângeri!

• SuperLiga: Sepsi - Rapid, vineri, 20:30, DGS 1

Partida Petrolul Ploiești - Farul Constanța, din runda cu numărul 4 din SuperLiga, s-a încheiat cu victoria gazdelor, scor 3-2.

În urma succesului din această etapă, cei de la Petrolul urcă până pe poziția a noua în clasament.

Petrolul - Farul 3-2. ”Lupii galbeni” obțin prima victorie a sezonului

După două situații ratate de cei de la Farul, cei de la Petroul au replicat prin Petrovic și Grozav în prima parte a meciului. Ultima ocazie a primei reprize i-a aparținut lui Enes Sali, în minutul 45+1.

Partea a doua a meciului a început cu golul înscris de Jair, în minutul 48. Avantajul a fost dublat de reușita spectaculoasă a lui Gicu Grozav, din minutul 68.

Mateus a redus din diferență în minutul 72, iar Carnat a adus egalarea în minutul 90, iar ”Marinarii” sperau la o remiză.

Irobiso nu a fost de acord cu rezultatul de pe tabela de marcaj și a înscris pentr 3-2 în minutul 90+3. Astfel, ”Lupii galbeni” au obținut primul succes al noului sezon din SuperLiga.

În urma rezultatului din acest duel, cei de la Petroul se află pe locul nouă în clasament, cu cinci puncte, în timp ce Farul se află pe poziția a cincea, cu șase puncte.

VIDEO Rezumat Petrolul - Farul 3-2

Știrea inițială

Petrolul Ploiești - Farul Constanța | LIVE VIDEO, ACUM, DGS1

Petrolul Ploiești ocupă locul 14 în Liga 1. Echipa lui Florin Pîrvu a înregistrat două egaluri și o înfrângere în noul sezon. FC Voluntari a învins-o cu 2-0 în ultimul meci, disputat pe "Ilie Oană".

De partea cealaltă, Farul Constanța se află pe locul 5 în clasament. Echipa lui Gică Hagi a obținut 6 puncte în 3 meciuri. În ultimul meci din SuperLigă, echipa "Regelui" a pierdut pe teren propriu cu Poli Iași, scor 1-3.

Recent transferat de Farul Constanța, Constantin Budescu nu va juca în confruntarea cu Petrolul Ploiești.

Petrolul Ploiești - Farul Constanța | LIVE VIDEO, ora 18:15, DGS1. Constantin Budescu a semnat cu Farul

După ce Denis Alibec i l-a propus lui Gică Hagi pe Constantin Budescu, ”Regele” a decis să îi ofere un contract ”Magicianului”.

Pentru mijlocașul de 34 de ani este cea de-a cincea echipă din SuperLiga României, după Petrolul, FCSB, Astra și FC Voluntari.

"Am numai gânduri bune. Am venit să joc fotbal, să câștigăm cât mai multe meciuri și să ne îndeplinim obiectivele. Am fost dorit. Am vorbit cu Mister și nu am ezitat. A fost prima opțiune pentru mine. Cu Denis m-am înțeles foarte bine în trecut și sperăm să o facem și acum.

Îmi propun să ajungem în play-off și să ajungem în Conference League cât mai departe. Este o provocare destul de mare pentru mine și sper să ne îndeplinim obiectivele anul acesta. Mă gândesc la ce fac la echipa de club și apoi vom vedea la echipa națională", a transmis Constantin Budescu, în cadrul unui interviu pentru Farul Constanța.

Petrolul Ploiești - Farul Constanța | LIVE VIDEO, ora 18:15, DGS1. Gică Hagi a sărit în apărarea lui Constantin Budescu

Gică Hagi a răbufnit după criticile pe care "Magicianul" le-a primit în ultima perioadă, odată cu transferul la Farul Constanța. "Regele" speră că îi va redresa cariera lui Constantin Budescu.

“Nu trebuie să mai vorbim de jucătorul Budi, știm ce fel de jucător este, important e să-l aducem la ritmul și intensitatea la care trebuie să fie. El trebuie să aibă în spate o echipă bună, care să-l pună în situații care să-l avanteze.

Pretențiile au crescut la Constanța, e un vestiar exigent aici. E un mediu bun, sperăm să-l facem să se simtă bine cu noi și să dea randament. Dar nu depinde totul de el. E un joc colectiv. Au apărut multe informații, dar vă spun eu că noi am fost primii care l-au ofertat. Când se duce la alții, lumea spune că e cel mai bun. A venit la noi, iar lumea spune că e slab“, a declarat Gică Hagi, în cadrul unei conferințe de presă.

Farul Farul
  • 90+9 fr2

Arbitrul pune capăt meciului de pe ”Ilie Oană”.

• 90+3 g
    Gol Petrolul Ploiesti

Irobiso reia din trei metri și înscrie pentru 3-2.

• 90
    Info

Se acordă șase minute de prelungire.

• 90 g
    Gol Farul

După un șut al lui Băluță, Carnat deviază mingea din patru metri direct în poartă.