S-a hotărât: îi pune contractul pe masă lui Juri Cisotti!
articol scris de Digi Sport14.12.2025, 18:21
Juri Cisotti (32 de ani) a fost omul meciului FCSB - Feyenoord 4-3, cu două pase de gol, inclusiv la reușita care a stabilit câștigătoarea, la care a driblat portarul și l-a lăsat pe Florin Tănase cu toată poarta goală în față.
SuperLiga SuperLiga: CFR Cluj - Oțelul Galați, duminică, 17:45, DGS 1
SuperLiga: Dinamo - U Cluj, duminică, 20:30, DGS 1
Juri Cisotti, transferat de FCSB în urmă cu un an, de la Oțelul, mai are 18 luni de contract, dar Gigi Becali s-a hotărât deja că-i va prelungi angajamentul.
Gigi Becali vrea să-l păstreze pe Juri Cisotti
”E o minune, băi, Cisotti acesta joacă la orice echipă, și la Real Madrid, și la Barcelona. Orice minge care ajunge la el, parcă are ceva, un magnet, mingea vine la el și rămâne la el.
El, dându-i mingea, nu o pierde. Are 1,50 metri, dar se bate cu unul de doi metri și mingea rămâne la el.
Mai are un an și jumătate de contract. Cum să nu-i prelungesc, dacă e ceva? La cum joacă...”, a declarat Gigi Becali, potrivit Fanatik.
Gigi Becali se gândește să-i prelungească și lui Vali Crețu contractul, scadent la finalul sezonului.
”Crețu, nu am zis că o să-i prelungesc. Dar uitați-vă la ce a jucat a doua repriză, o să vedem și cu Crețu”, a spus Gigi Becali.
VIDEO Rezumat FCSB - Feyenoord 4-3
Etichete: gigi becali , juri cisotti
Urmărește știrile digisport.ro și pe Google News
Statele Unite impun tarife vamale de 10% mai multor țări europene care s-au situat de partea...