Exclusiv Șucu îl scoate pe Nico vinovat pentru aducerea lui Bergodi. Fals! Cuvântul dat de patron l-a costat 500.000 de euro
FOTBAL:RAPID BUCURESTI-UTA ARAD, SUPERLIGA SUPERBET (28.02.2024)
A auzit acuzațiile la adresa lui Cristiano Bergodi și a răbufnit
FOTBAL:FCSB-UNIVERSITATEA CRAIOVA, PLAY OFF SUPERLIGA SUPERBET (7.04.2024)
Live Video&Text Universitatea Craiova - FCSB 1-0, ACUM, DGS 1. Raul Silva a deschis scorul pentru olteni

• Champions League: PSG - Borussia Dortmund, marți, 22:00, DGS 1

Partida dintre Sepsi Sfântu Gheorghe și Universitatea Cluj, din etapa a 21-a a Ligii 1, s-a încheiat cu victoria covăsnenilor, scor 2-1.

În urma rezultatului din etapa cu numărul 21 din Liga 1, cei de la Sepsi au revenit pe loc de play-off.

Sepsi o învinge pe Universitatea Cluj și revine în primele șase clasate

Sepsi a fost echipa care s-a aflat la conducerea jocului în prima parte a meciului. Păun a deschis scorul în minutul 30, în timp ce ardelenii au fost cei care au căutat egalarea ulterior.

Prima repriză s-a încheiat cu scorul de 1-0 pentru gruparea gazdă.

Partea a doua a meciului a fost mult mai animată decât prima. În minutul 51, Tudorie a făcut 2-0, cu un lob superb.

Ardelenii s-au văzut nevoiți să iasă mai mult la joc, iar acest lucru a dat roade. Trupa lui Neagoe a obținut o lovitură de la 11 metri în minutul 74, care a fost ulterior transformată de Thiam, în minutul 75.

”Șepcile roșii” au mai ratat ocazii prin Chipciu, Thiam, Bălan sau Remacle. Șuturile acestora nu au ajuns în plasă, iar covăsnenii au păstrat toate cele trei puncte din acest meci.

În urma rezultatului din această etapă, Sepsi a acumulat 32 de puncte și se află pe locul șase, în timp ce Universitatea Cluj ocupă locul 14 în Liga 1, cu 19 puncte din 21 de jocuri disputate.

VIDEO Rezumat Sepsi - Universitatea Cluj 2-1

Știrea inițială

Sepsi - ”U” Cluj 1-0, ACUM, pe Digi Sport 1. Gazdele s-au impus în tur Gazdele pornesc cu prima șansă

Trupa pregătită de Cristiano Bergodi a înregistrat 3 victorii și un egal în ultimele 4 etape din Liga 1 și speră să continue parcursul bun pentru a prinde un loc de play-off. În ultma rundă, covăsnenii au remizat, 1-1, pe teren propriu, cu FC Voluntari.

De cealaltă parte cei de la U Cluj nu au cunoscut gustul victoriei în campionat în ultimele 4 jocuri disputate. "Studenții" au remizat, de asemenea pe teren propriu, 0-0, cu UTA Arad, în runda trecută.

Situația din clasament a clujenilor este una mult mai îngrijorătoare, care la finalul sezonului ar putea însemna retrogradarea în liga secundă.

În tur, cei de la Sepsi s-au impus cu 1-0 pe Cluj Arena, datorită unui gol înscris de Mario Rondon în repriza secundă.

• 90+3 cg
    Cartonaş galben Universitatea Cluj Roberto Romeo a fost avertizat.
  • 90
    Info

Arbitrul a acordat șase minute de prelungire.

• 85 oc
    Ocazie Sepsi

A șutat Francisco Junior, dar mingea a fost reținută de Iliev.