FOTBAL:CSMS IASI-STEAUA BUCURESTI, LIGA 1 (28.05.2015)
S-a decis! După ce meci primește FCSB trofeul de campioană, dacă triumfă în SuperLigă
FOTBAL:CFR CLUJ-FCSB, PLAY OFF SUPERLIGA SUPERBET (14.04.2024)
FCSB a învins-o pe CFR și poate fi campioană matematic peste doar șapte zile! Calculele: toate rezultatele de care are nevoie
Screenshot 2024-04-28 at 23.20.51
Exclusiv Gata! Dan Petrescu s-a răzgândit
Universitatea Craiova Universitatea Craiova
2 - 1
Rapid Rapid
Sb 30.03.2024 21:00

Universitatea Craiova - Rapid 2-1. Oltenii au reușit ”remontada” în inferioritate numerică

30.03.2024, 22:55

• SuperLiga: Petrolul - Botoșani, luni, 17:30, DGS 1

• SuperLiga: Rapid - Universitatea Craiova, luni, 20:30, DGS 1

Universitatea Craiova a învins-o pe Rapid, scor 2-1, în cadrul etapei a doua din play-off-ul SuperLigii României.

După o primă repriză fără ocazii, Rapid a fost echipa care a deschis scorul, imediat după startul reprizei secunde. Funsho a punctat, în urma unui corner.

Universitatea Craiova - Rapid 2-1

După golul giuleștenilor, Houri a fost eliminat după ce a văzut al doilea cartonaș galben. Eliminarea sa i-a mobilizat pe olteni, care au egalat în minutul 59, prin Ștefan Baiaram.

În minutul 64, Istvan Kovacs a dictat lovitură de la 11 metri pentru olteni, care au transformat-o prin Mitriță.

S-a terminat 2-1 pentru olteni. În urma acestui rezultat, Universitatea Craiova a urcat pe locul 2 în SuperLigă, cu 31 de puncte. De partea cealaltă, Rapid a ajuns pe locul 4, cu 28 de puncte.

VIDEO cu rezumatul meciului:

Universitatea Craiova a debutat cu o victorie importantă în play-off, 2-1 cu CFR, chiar în Gruia.

Rapid, în schimb, a fost învinsă pe teren propriu de Farul, cu același scor 1-2.

În sezonul regulat, Rapid a învins-o cu 2-0 pe Universitatea Craiova în Giulești, iar meciul din Bănie s-a încheiat la egalitate, 1-1.

• 90+8 final

Fluier final! Universitatea Craiova a câștigat derby-ul din Bănie, scor 2-1.

• 90+2 oc
    Ocazie Rapid

Popescu intervine excelent la șutul giuleștenilor.

Gol Universitatea Craiova

GOOOL Universitatea Craiova! Alexandru Mitriță a marcat din lovitură de la 11 metri și și-a adus echipa în avantaj.

• 64 p
    Penalty

Istvan Kovacs a dictat lovitură de la 11 metri pentru Universitatea Craiova.

• 59 g

GOOOL! Oltenii, în inferioritate numerică, au egalat prin Ștefan Baiaram. Este a șaptea reușită a atacantului în acest sezon.