SOLD-OUT! Meciul de SuperLigă la care s-au vândut toate biletele scoase la vânzare
zaval
Răzvan Zăvăleanu, mesaj tranșant pentru jucători: ”Trebuie să arate că au o anumită valoare”
Fotbalistul de la FCSB care este ”net peste Rrahmani”
LIVE Stirile Digi Sport
Dinamo Bucureşti Dinamo Bucureşti
1 - 0
Viitorul Viitorul
Lu 13.08.2018 22:00

Dinamo - Viitorul 1-0. Mahlangu a adus a doua victorie a sezonului pentru echipa lui Bratu

13.08.2018, 20:59

• SuperLiga: Hermannstadt - Petrolul, joi, 19:00, DGS 1

• SuperLiga: Universitatea Craiova - CFR, joi, 21:45, DGS 1

Video Dinamo - Viitorul 1-0. Dinamo a obținut a doua victorie a sezonului. Mahlangu a marcat unicul gol al partidei. Daniel Popa a fost vedeta primei reprize din Ştefan cel Mare. Prima mare ocazie a dinamoviştilor a venit după o cursă a atacantului de 23 de ani, dar Nistor a tras puţin pe lângă. Popa a făcut şi faza din care Mahlangu a deschis scorul.

Sud-africanul a sărbătorit într-un mod amuzant primul său gol din noul sezon. Cu avantaj la pauză, gazdele au început mai relaxate repriza a doua, iar Mihai Popescu a fost aproape de autogol. Dinamoviştii şi-au revenit, iar scorul putea să ia proporţii. Ţîru a deviat norocos pe lângă poartă o minge trimisă de Grigore, apoi Salomao nu l-a putut învinge pe Cojocaru. S-a terminat 1 la 0 pentru echipa lui Florin Bratu.

Meciul a fost precedat de un moment de reculegere în memoria lui Jean Grama, fost conducător al clubului Dinamo, decedat sâmbătă la vârsta de 74 de ani.

• 90+5 final

FINAL DE MECI. Dinamo obține a doua victorie a sezonului, grație reușitei lui Mahlangu, din minutul 34.

• 90+3 s s

A ieșit Salomao, a intrat Pesic.

• 86 s s

A ieșit Sorescu, a intrat Moldoveanu.

• 78 s s

Prima schimbare la Dinamo. A ieșit Daniel Popa, a intrat Axente.

• 77 cg cg

Grigore primește galben după un fault asupra lui Houri.

• 74 cg cg

Ianis Hagi este avertizat după ce a încercat o "foarfecă" de lângă Mihai Popescu.

• 73 s s

A ieșit Lima, a intrat Houri.

• 67 oc oc

Dinamo domină partida în aceste momente. Salomao ratează o ocazie uriașă, șutul acestuia de la 8 metri fiind reținut fără probleme de Cojocaru. Dan Nistor i-a dat pasa, după un dribling superb.

• 64 oc oc

Ocazie imensă pentru Dinamo. Grigore trage de la marginea careului, mingea deviată de Țiru trece de puțin pe lângă poarta lui Cojocaru.

• 55 s s

A ieşit Achim, a intrat Măţan.

• 55 s s

A ieşit Mladen, a intrat Ciobanu.

• 51 oc oc

Ocazie Viitorul. Mihai Popescu a fost aproape de autogol, după ce a intervenit la o centrare a lui Drăguş ce îl avea la capăt de linie pe Ianis Hagi. Penedo a prins mingea.

• 46 sr2 sr2

A început cea de a doua repriză. Viitorul a avut lovitura de start.

Final de primă repriză. Dinamo conduce cu 1-0, prin golul marcat de Mahlangu.

• 42 oc oc

Ocazie Viitorul. Ianis Hagi centrează de pe partea stângă, reluarea lui Luchin trece de puţin pe lângă poarta lui Penedo.

• 34 g g

GOOOOL DINAMO. Mahlangu reuşeşte să deschidă scorul după ce a primit o pasă perfectă de la Daniel Popa, care a reuşit o fază superbă.

• 33 oc oc

Acţiune frumoasă a celor de la Dinamo. Cursă a lui Popa pe partea dreaptă, acesta îi pasează în spate lui Dan Nistor, însă şutul acestuia trece pe lângă poartă.

• 31 fm

Pătrundere frumoasă a lui Denis Drăguş în careu, dar centrarea acestuia ajunge în braţele lui Penedo.

• 30 oc oc

Cursă pe partea dreaptă a lui Mahlangu, şutul acestuia din unghi trece pe lângă poarta lui Cojocaru.

• 24 cg cg

Mladen este avertizat după ce l-a faultat pe Sorescu.

• 21 oc oc

Primul şut periculos al gazdelor îi aparţine lui Ricardo Grigore, dar mingea nu găseşte ţinta.

• 16 oc oc

Prima ocazie a partidei aparţine celor de la Viitorul. Artean trage puternic de la 30 de metri, mingea trece de puţin peste poarta lui Penedo.

• 10 fm

Acţiune periculoasă a gazdelor. Cursă pe partea stângă a lui Salomao, acesta centrează în careu, însă Sorescu nu ajunge la minge. Balonul a ajuns pe partea dreaptă la Dan Nistor, dar şutul căpitanului dinamovist nu îi dă emoţii lui Cojocaru.

• 4 fm

Primul corner al partidei aparţine celor de la Viitorul. Faza nu crează pericol la poarta lui Penedo.