academia rapid

Cotă imensă pentru giuleşteni. Bookmakerii nu au încredere în Rapid înaintea derby-ului cu CSA Steaua

Video Petrolul - AFCM Alexandria 1-1. Ploieștenii au ratat ocazia de a urca pe prima poziție

bucurie alexandria

Video Supergol marcat pe "Ilie Oană", în derby-ul săptămânii din Liga 3

petrolul1

13.10.2017, 16:28
  • La Liga, etapa a 20-a: Real Madrid - Deportivo (duminică, 17:15, Digi Sport 1) și Betis - Barcelona (duminică, 21:45, Digi Sport1)
  • Serie A TIM, etapa 21: Inter - Roma (duminică, 21:45, Digi Sport 2)

Petrolul a ratat ocazia de a urca pe prima poziție în clasamentul Seriei a III-a din Liga 3, după ce a obținut doar o remiză în disputa de pe propriul teren cu AFCM Alexandria.

Oaspeții au deschis scorul în minutul 31, prin Căpățână, care a înscris cu un șut puternic, din prima, de la marginea careului de 16 metri. Petrolul a egalat până la pauză. Prunescu a restabilit egalitatea în minutul 41.

Degeaba au forțat prahovenii în repriza secundă. Partida s-a încheiat la egalitate 1-1, rezultat care o avantajează pe AFCM Alexandria, care rămâne pe primul loc în clasament, cu 22 de puncte. Petrolul e pe 3, cu 19 puncte.

LIVE VIDEO&SCORE

Min 90: Final de partidă. Petrolul - AFCM Alexandria s-a terminat la egalitate, 1-1

Min 46: A început repriza secundă

Min 45: Pauză la Ploiești. Scorul este egal, 1-1

Min 41: GOOOOL PETROLUL! Gazdele au egalat cu doar câteva minute înainte de pauză, prin Prunescu, după o inexactitate în defensiva celor de la Alexandria

Min 31: GOOOOL ALEXANDRIA! Oaspeții au deschis scorul prin Căpățână, care a marcat cu o execuție de excepție, din marginea careului de 16 metri

Min 1: A început partida dintre Petrolul și AFCM Alexandria

VEZI AICI PROGRAMUL COMPLET AL CANALELOR DIGI SPORT

Exclusiv "Magiun" Barbu: "Are impresia că la Petrolul au fost doar doi antrenori, Răchită Valeriu şi Valeriu Răchită"

marin barbu si valeriu rachita

VIDEO. Aterizare pe furtună cu rafale de 110 km/h, la Düsseldorf

Foto Pustai, îndepărtat de la Gaz Metan? Anunțat făcut joi în presa din Italia! Cine este italianul care îi poate lua locul

pustai

Exclusiv Pițurcă se înclină: ”Craiova e patria fotbalului. Așa trebuie să se întâmple cu Rapid, Steaua și Petrolul”