Nottingham Forest v Manchester United - The FA Cup - Fifth Round - City Ground
Wayne Rooney, acuzații grave la adresa jucătorilor lui Manchester United
13.02.2024, Fussball UEFA Champions League 2023/2024, Achtelfinale, FC Kopenhagen - Manchester City , im Parken-Stadion
Concluzia categorică a lui Pep Guardiola, înaintea duelului cu Tottenham, echipa lui Radu Drăgușin: ”Este evident”
farul craiova
Live Video&Text Farul - Univ. Craiova 3-3, ACUM, în direct la DGS 1. Revenire de senzație! Mitriță face hat-trick-ul
LIVE Fotbal Club

Video Chelsea - Crystal Palace 2-1. Un penalty dictat în minutul 88 după intervenția VAR le-a adus victoria gazdelor

27.12.2023, 23:28

Chelsea a învins-o, scor 2-1, pe Crystal Palace, în etapa a 19-a din Premier League.

profimedia-0832687017
Noni Madueke a transformat penalty-ul decisiv din Chelsea - Crystal Palace / Foto: Profimedia
  • Superliga: Farul - Universitatea Craiova, luni, 20:30, DGS 1

• Premier League: Aston Villa - Liverpool, luni, 22:00, DGS 2

Pe ”Stamford Bridge”, gazdele au deschis scorul în minutul 13, prin Mykhaylo Mudryk, care a trimis în poartă un balon centrat de Malo Gusto.

Chelsea - Crystal Palace 2-1

Chelsea a continuat să domine meciul și a mai avut ocazii de a marca, dintre care una mare, ratată de Mykhaylo Mudryk singur cu portarul, în minutul 23, iar ocaziile ”s-au răzbunat”.

Crystal Palace a reușit să egaleze în minutul 45+1, prin Michael Olise, găsit în careu de o centrare perfectă a lui Jordan Ayew. 1-1 a fost scorul pauzei.

Crystal Palace a ieșit mai bine de la cabine și a fost aproape de gol în minutul 53, când Eberechi Eze a trimis aproape din lovitură liberă. Pe măsură ce minutele au trecut, Chelsea a crescut în joc și s-a instalat la conducerea meciului.

Primul avertisment a fost dat de Chelsea în minutul 74, când Nicolas Jackson a ratat o mare ocazie de gol. Un minut mai târziu, același atacant a trimis mingea în poartă, dar golul a fost anulat pe motiv de ofsaid.

Chelsea a învins-o pe Crystal Palace cu un penalty dictat în minutul 88. Este pe 10 în Premier League

Chelsea a continuat să atace și, în minutul 88, arbitrul a arătat punctul cu var după ce a revăzut la monitorul VAR faultul făcut de Eberechi Eze asupra lui Noni Madueke în propriul careu.

Tot Noni Madueke a transformat lovitura de la 11 metri și i-a adus victoria lui Chelsea.

După victoria cu Palace, Chelsea este pe locul 10 în Premier League, cu 25 de puncte acumulate în 19 runde. Învinsă de pe ”Stamford Bridge” rămâne pe 16, cu 18 puncte.

VIDEO cu rezumatul meciului Chelsea - Crystal Palace 2-1:

Min. 90+8: Fluier final! Chelsea o învinge pe Crystal Palace cu 2-1.

Min. 89: Gol Chelsea! Noni Madueke transformă lovitura de la 11 metri.

Min. 88: Penalty pentru Chelsea! Arbitrul central merge la monitorul VAR pentru a revedea un duel dintre Noni Madueke și Eberechi Eze și arată punctul cu var.

Min: 75: Gol anulat Chelsea! Thiago Silva centrează și Nicolas Jackson reia în poartă, dar reușita este anulată pentru un ofsaid la atacantul lui Chelsea.

Min. 74: Conor Gallagher îi pasează perfect lui Nicolas Jackson, care ratează din situație de unu la unu cu portarul.

Min. 53: Eberechi Eze șutează periculos din lovitură liberă, dar mingea trece pe lângă poartă.

Min. 45+1. Gol Crystal Palace! Jordan Ayew centrează perfect și-l găsește pe Michael Olise, care nu iartă.

Min. 23: Chelsea trece pe lângă golul de 2-0! Același Mykhaylo Mudryk pătrunde în careu și încearcă un lob, dar Dean Henderson respinge.

Min. 13: Gol Chelsea! Malo Gusto centrează și Mykhaylo Mudryk finalizează simplu.

UPDATE, ora 21:30: Fluier de start pe ”Stamford Bridge”.

Echipele de start:

• Chelsea: Petrovic - Gusto, Disasi, Badiashile, Colwill - Caicedo, Gallagher - Mudryk, Nkunku, Maatsen - Jackson

Rezerve: Bergstrom, Bettinelli - Broja, Castledine, Gilchrist, Lavia, Madueke, Matos, Silva

• Crystal Palace: Henderson - Clyne, Andersen, Guehi, Mitchell - Lerma, Richards - Olise, Eze, Ayew - Mateta

Rezerve: Matthews - Adaramola, Ahamada, Hughes, Franca, Ozoh, Riedewald, Schlupp, Tomkins

Chelsea - Crystal Palace, LIVE VIDEO, de la 21:30, Digi Sport 2. ”Aristocrații” vin după înfrângerea cu Wolves

După 18 etape, Chelsea se află abia pe poziția a 11-a în clasamentul campionatului Angliei, cu doar 22 de puncte acumulate. În ultimele patru runde, Chelsea a înregistrat o singură victorie și trei înfrângeri, ultima cu Wolves, scor 2-1.

De cealaltă parte, Crystal Palace se află pe locul 18 în Premier League, cu 18 puncte acumulate. ”Vulturii” sunt la doar trei puncte de primul loc care duce în Championship, care este ocupat de Luton Town.

Chelsea - Crystal Palace, LIVE VIDEO, de la 21:30, Digi Sport 2. Echipele probabile

CHELSEA (4-3-3): Petrovic; Malo Gusto, Disasi, Badiashile, Colwill; Caicedo, Gallagher, Enzo Fernandez; Mudryk, Jackson, Broja

CRYSTAL PALACE (4-3-3): Henderson; Clyne, Andersen, Guéhi, Mitchell; Lerma, Richards, Hughes; Olise, Mateta, J. Ayew

Programul zilei din Premier League:

Brentford - Wolverhampton, de la 21:30 pe Digi Sport 4

Chelsea - Crystal Palace, de la 21:30 pe Digi Sport 2

Everton - Manchester City, de la 22:15 pe Digi Sport 1

Clasamentul din Premier League:

Etichete: chelsea , premier league , crystal palace , video chelsea crystal palace

De ce a fost descalificat reprezentantul Olandei înaintea finalei Eurovision 2024

Olanda a dezvăluit noi informații despre incidentul care a dus la descalificarea lui Joost Klein de...

charalambous
”Mândră de tine”. A venit din Cipru pentru Elias Charalambous și a întors toate privirile în Capitală

Se știu meciurile de baraj! Când se vor disputa partidele de menținere/promovare
liga 2
Dinamo a prins ”barajul”! Voluntari și FCU Craiova au retrogradat în Liga 2. Botoșani va merge și ea la meciurile de menținere/retrogradare
Viitorul antrenor al lui Dinamo, anunțat în direct
FOTBAL:DINAMO BUCURESTI-FC HERMANNSTADT, SUPERLIGA SUPERBET (27.02.2024)
Exclus! Verdict categoric despre transferul de 46.000.000€ al lui Radu Drăgușin
dragusin

Decizie greu de înțeles la Bayern, la două luni după ce a anunțat despărțirea de Thomas Tuchel
Fußball, UEFA Championsleague, 20240429, Pressekonferenz FC Bayern München - Real Madrid. Im Bild Trainer des FC Bayern
Avertisment pentru Ianis Hagi. ”Vor fi multe schimbări”. Care este planul antrenorului
Girona FC v Deportivo Alaves, La Liga, date 17. Football, Montilivi Stadium, Girona, Spain - 18 Dec 2023
Exclusiv Ilie Dumitrescu ”i-a făcut praf” pe fotbaliștii lui FCU Craiova: ”Îți trebuie antrenor sau e de educație?”
ILIE
Live Video&Text Aston Villa - Liverpool 1-2, ACUM, pe Digi Sport 2. Meci tare pe ”Villa Park”
profimedia-0778539804
Neverosimil! Bayern Munchen vrea să aducă un antrenor din Premier League și a aflat prețul: 100.000.000 €
Screenshot 2024-05-13 181611
Irina Shayk, apariție surprinzătoare după ce a făcut furori la MET Gala 2024. Cum a fost fotografiată pe străzile din New York
Se pregătește un Dinamo uriaș: planul pus la cale de Nicolae Badea! „S-a bătut palma cu Țiriac, Borcea și Niro"
Ultrașii radicali din Peluza Sud ’97, derapaj morbid împotriva lui Adrian Mititelu, după ce FC U a retrogradat
Cameron Diaz și Keanu Reeves, din nou împreună într-un film, după 28 de ani. Cum au fost surprinși pe platourile de la „Outcome”, pelicula regizată de Jonah Hill
Fosta lui Dorian Popa, fana ținutelor care-i arată formele voluptoase și bronzul. Babs, în fustă minusculă sau rochie cu spatele gol
De ce se albește părul și ce putem face pentru a stopa procesul, dacă nu avem o vârstă înaintată
VIDEO Bulgaria ia avioane F-16 cu 60.000.000$. De ce România plătește de 3 ori mai mult pentru F-35?
Cel mai periculos lucru de pe Pământ: dacă stai lângă el 5 minute, te omoară în 2 zile și este foarte aproape de România
Simona Halep revine pe zgură după 2 ani. La ultimul meci a făcut atac de panică. Ora de start
Ange Postecoglou, consternat de fanii lui Tottenham înaintea duelului cu Manchester City: ”Nu voi înțelege niciodată”
profimedia-0872008694

Misterul locului în care a fost pictată Mona Lisa a fost rezolvat. Indiciile care au dus la poziționarea exactă a capodoperei lui Da Vinci
Reacția unui câine atunci când își vede stăpânii sărutându-se. Imaginile sunt virale: ”Când realizezi că ești a cincea roată la căruță”