profimedia-0872980140
Video Radu Drăgușin, intervenție cât un gol! A scos de pe linia porții șutul unui star de la Manchester City
dragu
”Și-a pierdut mințile”. Radu Drăgușin e titular cu Manchester City, iar fanii lui Tottenham au reacționat
Rangers FC v Celtic FC - Betfred Cup Final
Dan Șucu are concurență puternică pentru Neil Lennon. Răsturnare spectaculoasă de situație
Digi Sport Special

Video Chelsea - Wolves 2-4. Matheus Cunha, hat-trick. Manchester United - West Ham 3-0. Alejandro Garnacho a reușit dubla

04.02.2024, 17:59

Etapa cu numărul 23 din Premier League a continuat și astăzi la Digi Sport, iar ziua de duminică a oferit meciuri de-a dreptul interesante.

Photo illustration in Spain - 16 Sept 2021
Premier League logo / Foto: Profimedia
  • Cupa României, finala: Corvinul - Oțelul, miercuri, 20:30, DGS 1

• Premier League: Manchester United - Newcastle, miercuri, 22:00, DGS 2

Chelsea - Wolves 2-4

Chelsea a deschis scorul pe teren propriu prin Cole Palmer, care a trimis mingea în colțul porții din pasa lui Moises Caicedo. Wolves a restabilit egalitatea la doar trei minute distanță prin Matheus Cunha, care a reușit un hat-trick în acest meci.

Pentru Chelsea a urmat autogolul lui Alex Disasi, care a deviat balonul și l-a trimis în propria poartă. Cunha a dus scorul la 3-1 pentru echipa sa în repriza secundă, minutul 63, și tot el a punctat pentru 4-2, după ce a transformat o lovitură de la 11 metri.

Chelsea a încercat să revină în meci în ultimele minute, când Thiago Silva a marcat pentru 4-2, dar nu a fost suficient. În urma acestui rezultat, Wolves a urcat pe locul 10 în clasament, 32 de puncte, iar Chelsea a coborât pe 11, 31 de puncte.

VIDEO Chelsea - Wolves 2-4

Min 90+10. Final de meci! Wolves s-a impus cu 4-2 pe terenul lui Chelsea.

Min 86: Gol Chelsea! Thiago Silva a redus din diferență.

Min 81: Gol Wolves! Matheus Cunha a transformat o lovitură de la 11 metri.

Min 64: Gol Wolves! Matheus Cunha a reușit dubla.

Min 46: A început repriza secundă!

Min 45+4: Final de primă repriză! Wolves o conduce pe Chelsea cu 2-1.

Min 44: Autogol Chelsea! Axel Disasi a deviat balonul și l-a trimis în propria poartă.

Min 22: Gol Wolves! Matheus Cunha a șutat din interiorul careului și l-a învins pe Petrovic.

Min 19: Gol Chelsea! Cole Palmer a trimis mingea în colțul porții din pasa lui Moises Caicedo!

Min 1: A început meciul!

Chelsea (4-2-3-1): Petrovic - Gusto, Silva, Disasi, Chilwell - Caicedo, Enzo Fernandez - Nkunku, Gallagher, Sterling - Palmer

Rezerve: Bettinelli, Bergstrom, Badiashile, Casadei, Chukwuemeka, Gilchrist, Jackson, Madueke, Mudryk

Antrenor: Mauricio Pochettino

Wolves (3-4-2-1): Sa - Kilman, Dawon, Toti - Semedo, Lemina, Gomes, Ait-Nouri - Sarabia, Cunha - Neto

Rezerve: Bentley, Bellegarde, Bueno H., Bueno S., Chirewa, Doherty, Doyle, Fraser, Griffiths

Antrenor: Gary O'Neil

Duelul de pe Stamford Bridge se anunță a fi unul extrem de echilibrat, întrucât cele două sunt vecine de clasament în Premier League. Chelsea este pe 10, cu 31 de puncte, iar Wolves pe 11, la două lungimi în spate.

Ambele echipe vin după o înfrângere. Chelsea a avut parte de o demonstrație de forță din partea lui Liverpool și a pierdut, scor 1-4, în timp ce Wolves a fost învinsă dramatic de Manchester United, scor 3-4.

În partida din tur, Wolves a câștigat cu 2-1, prin golurile semnate de Mario Lemina și Matt Doherty. Pentru Chelsea a marcat Christopher Nkunku.

Manchester United - West Ham 3-0

Manchester United a învins-o pe West Ham, scor 3-0, în etapa cu numărul 23 din Premier League. Alejandro Garnacho a reușit dubla pentru ”Diavolii roșii”. Atacantul a marcat în primul minut din repriza secundă și tot el a stabilit scorul final al meciului, minutul 81.

Rasmus Hojlund a deschis scorul pe Old Trafford, minutul 23. În urma acestui rezultat, Manchester United se află pe locul șase, 38 de puncte. În același timp, West Ham ocupă poziția a 7-a, 36 de puncte.

VIDEO Rezumat Manchester United - West HaM 3-0

Min 90+3: Final de meci! Manchester United s-a impus cu 3-0.

Min 81: Gol Manchester United! Alejandro Garnacho a reușit dubla, după greșeala lui Kalvin Phillips.

Min 46: Gol Manchester United! Alejandro Garnacho a dublat avantajul ”Diavolilor roșii”.

Min 45+1: Final de primă repriză! Manchester United are un avantaj minim pe tabelă.

Min 23: Gol Manchester United! Rasmus Hojlund a preluat mingea în afara careului și a șutat puternic către poarta lui West Ham.

Min 11: Ce ocazie West Ham! Andre Onana are o intervenție salvatoare în fața lui Edson Alvarez.

Manchester United (4-2-3-1): Onana - Dalot, Maguire, Martinez, Shaw - Mainoo, Casemiro - Garnacho, Fernandes, Rashford - Hojlund

Rezerve: Bayindir, Amrabat, Antony, Diallo, Eriksen, Forson, Lindelof, McTominay, Varane

Antrenor: Erik ten Hag

West Ham United (3-4-2-1): Areola - Johnson, Zouma, Aguerd - Coufal, Soucek, Alvarez, Emerson - Kudus, Ward-Prowse - Bowen

Rezerve: Fabianski, Cornet, Cresswell, Ings, Mavropanos, Mubama, Ogbonna, Phillips, Scarles

Antrenor: David Moyes

Meciul dintre cele două se anunță a fi, de asemenea, unul foarte disputat. United este pe locul opt, cu 35 de puncte, iar West Ham ocupă poziția a șasea, cu o lungime în față. În cazul unei victorii, United ar putea să o depășească pe West Ham.

West Ham vine după un rezultat de egalitate, 1-1 cu Bournemouth, în timp ce United a câștigat în prelungiri partida cu Wolves, 4-3.

”Diavolii” mizează pe Rasmus Hojlund, care este în mare formă, în timp ce West Ham speră ca Bowen să-și reintre în formă.

Etichete: chelsea , premier league , manchester , west ham , wolves

Bărbatul omorât în bătaie de doi tineri de 16 și 20 de ani lângă Parcul Crângași a încercat să apere două fete

Bărbatul de 46 de ani care a fost omorât de doi tineri, de 16 și 20 de ani, lângă Parcul Crângași...

Tottenham Hotspur v Manchester City, Premier League, Football, Tottenham Hotspur Stadium, London, UK - 14 May 2024
Nota primită de Radu Drăgușin, după ce a jucat peste 100 de minute cu Manchester City

”Cu mine vorbești cu 'domnul Rotaru', Iliuță!”. Mihai Rotaru, reacție arogantă la adresa lui Ilie Dumitrescu
Collage Maker-22-Mar-2023-07-04-PM-3494
Nu mai există dubii: Tottenham i-a decis viitorul lui Radu Drăgușin!
Radu Dragusin la meciul amical de fotbal dintre Romania si Irlanda de Nord, desfasurat pe Arena Nationala, vineri 22 mar
Cristi Tănase nu a stat pe gânduri, după ce soția a obținut ordin de restricție împotriva sa pentru 12 luni
tanase-sotie
OUT! Gică Hagi a anunțat că-l dă afară pe cel mai bine plătit jucător de la Farul. Lovitură și pentru FCSB
Screenshot 2024-05-14 083442

Video Cum a trăit iubita lui Radu Drăgușin Tottenham - Man. City 2-0, meciul în care fundașul român s-a remarcat
ioanastan__1715591151_3366945066184306906_2026157972
FCSB pregătește o schimbare pentru UEFA Champions League, cu Alex Chipciu protagonist
chipciu steaua
”Telenovela” Joao Felix a ajuns la final: Barcelona a decis
joao
CFR Cluj dă lovitura în mercato: negociază cu Brighton transferul lui Adrian Mazilu!
Fostul milionar din fotbalul românesc e sărac lipit. Acum a ajuns să ”discute cu extratereștrii”
Cameron Diaz și Keanu Reeves, din nou împreună într-un film, după 28 de ani. Cum au fost surprinși pe platourile de la „Outcome”, pelicula regizată de Jonah Hill
Bebe Rexha, într-o zi obișnuită, fără machiaj de scenă. A ieșit la plimbare cu simpaticul ei cățel, pe străzile din Los Angeles
Ce se schimbă la CNP-urile românilor
Amenzi de până la 4.000 lei pentru românii care fac acest lucru. Dacă recidivează, suma se dublează
Adevărul despre aflarea locației unui contact din WhatsApp, fără să știe
Ora de start a meciului Simonei Halep. Românca joacă la Paris, dar visul numit Roland Garros s-a spulberat
A evoluat doar 22 de minute, dar Pep Guardiola s-a convins: ”E unul dintre cei mai buni din lume!”
Manchester City v Chelsea, Emirates FA Cup, Semi Final, Football, Wembley, London, UK - 20 Apr 2024

Misterul locului în care a fost pictată Mona Lisa a fost rezolvat. Indiciile care au dus la poziționarea exactă a capodoperei lui Da Vinci
Momentul când o femeie prinde o cobră cu mâinile goale. Șarpele era pe punctul să o atace