Ce victorie! Genoa a marcat în minutul 90+1 și a învins echipa care a marcat de două ori în poarta FCSB-ului
articol scris de Digi Sport25.01.2026, 19:04
Genoa, echipă patronată de Dan Şucu, a învins-o duminică, pe teren propriu, scor 3-2, pe Bologna, în etapa a 22-a din Serie A.
Serie A Champions League: Benfica - Real Madrid, miercuri, 22:00, DGS 1
Champions League: Dortmund - Inter, miercuri, 22:00, DGS 2
Astfel, Genoa a reuşit să lege al cincilea meci fără înfrângere în campionat, dar nu fără emoţii.
Genoa a obținut victoria cu Bologna în minutul 90+1
Bologna a condus cu 1-0 la pauză, după golul lui Lewis Ferguson, din minutul 35, iar ghinionul gazdelor a continuat după reluare, când Sebastian Otoa a trimis în propria poartă, în minutul 50, iar pe tabelă a arătat 2-0 în dreptul Bolognei.
Portarul Skorupski şi-a lăsat echipa în zece, după ce a fost eliminat în minutul 56. Ruslan Malinovsky a redus din diferenţă în minutul 62, iar Caleb Ekuban a egalat, în minutul 78.
Victoria gazdelor a fost semnată de Junior Messias, în primul minut de prelungire al meciului şi Genoa – Bologna s-a terminat 3-2.
Astfel, ”Grifonii” sunt pe locul 13, cu 23 de puncte, în timp ce Bologna e a opta, cu 30 de puncte.
Bologna este echipa care a învins-o pe FCSB în Europa League, cu 2-1, pe Arena Națională.
Clasamentul din Serie A, după Genoa - Bologna 3-2
VIDEO cu rezumatul partidei FCSB - Bologna 1-2
Etichete: bologna , genoa , dan sucu
Urmărește știrile digisport.ro și pe Google News
Şapte persoane au murit, marţi, într-un accident în judeţul Timiş. Un microbuz care venea din...