ronaldo inter milan

Brazilianul Ronaldo, huiduit pe Meazza: "Am vrut să revin la Inter, dar l-au preferat pe Adriano"

a:1:{i:0;s:5:"Video";} Napoli - Milan 1-1. Gazdele au ratat şansa să revină pe primul loc în Serie A TIM

allegri-1

Allegri îşi va prelungi contractul cu Juventus

higuain

23.02.2016, 00:30

Napoli a ratat şansa de a reveni pe primul loc în Serie A TIM, după remiza cu Milan, 1-1. Insigne a deschis scorul în minutul 39 cu un şut deviat de Abate şi a ajuns la 11 goluri în acest sezon.

Norocul şi-a intors rapid faţa şi către echipa lui Mihajlovic - Bonaventura a egalat după o intervenţie imprecisă a lui Koulibally.

Intrat în repriza secundă, Mertens a nimerit bara în minutul 67. Higuain a fost şi el aproape să înscrie, însă Zapata a deviat în corner execuţia argentinianului. O alta rezervă, El Kaddouri, a avut golul în varful ghetei, dar mingea s-a dus direct în braţele lui Donnarumma.

Echipele

Napoli (4-3-3): Reina - Hysaj, Albiol, Koulibaly, Ghoulam - Allan (Gabbiadini 80), Jorginho, Hamsik - Callejon (Mertens 65), Higuain, Insigne (El Kaddouri 89)

Antrenor: M. Sarri

Milan (4-4-2): Donnarumma - Abate, Alex, Zapata, Antonelli - Honda, Montolivo (Bertolacci 82), Kucka, Bonaventura - Niang (Balotelli 87), Bacca (Menez 72)

Antrenor: S. Mihajlovic

GAFĂ uriașă a Vioricăi Dăncilă: „Avem un interviu absolut ridicol”

Gafă a europarlamentarului Viorica Dancilă, propusă de PSD pentru funcţia de premier.

Şansa "renaşterii" lui Ianis Hagi. Italienii anunţă transferul care îi poate relansa cariera

ianis hagi empoli

Casieră promovată direct în Guvern, acum în conducerea Rompetrol

Video AC Milan - Bologna 2-1. Dubla lui Bonaventura a adus prima victorie a lui Gatusso pe banca "rossonerilor"