Jakolis este avertizat.
  • 88 | Schimbări
    Guerriero intră în locul lui Stana.
  • 86 | OcaziiCFR Cluj
    Camora execută o lovitură de la marginea careului, dar Cobrea respinge în corner, de sub bară.
  • 85 | Cartonaşe Galbene
    Mareş este avertizat.
  • 78 | OcaziiCFR Cluj
    Păun şutează în forţă, dar mingea e pe direcţia lui Cobrea şi acesta prinde cu siguranţă.
  • 77 | Schimbări
    Păun intră în locul lui Nouvier.
  • 76 | Cartonaşe Galbene
    Zoubir este avertizat.
  • 69 | OcaziiCFR Cluj
    Bud nu nimereşte poarta după un corner al gazdelor.
  • 68 | Schimbări
    Pulhac intră în locul lui Begeorgi.
    Pacar intră în locul lui Paolucci.
  • 67 | OcaziiCFR Cluj
    Bud ratează incredibil din poziţie de singur cu portarul.
  • 58 | OcaziiCFR Cluj
    Jakolis centrează perfect, dar Bud reia cu capul pe lângă poarta Petrolului.
  • 54 | Schimbări
    Bud intră în locul lui Petrucci.
    Jakolis intră în locul lui Vitor Bruno.
  • 52 | OcaziiCFR Cluj
    Goian reia periculos o centrare a lui Vitor Bruno, dar mingea e pe portarul oaspeţilor, care prinde fără probleme.
  • 49 | OcaziiCFR Cluj
    Marc intervine impecabil şi respinge greu o centrare care ar fi ajuns la Zoubir, aflat într-o poziţie bună de a marca.
    A început actul secund.
    S-a terminat prima repriză.
  • 40 | OcaziiCFR Cluj
    Cristian Lopez ratează una dintre cele mai mari ocazii ale campionatului: Cobrea scoate incredibil reluarea de la câţiva metri a atacantului gazdelor.
  • 39 | OcaziiCFR Cluj
    Stana a fost la un pas de autogol, dar mingea trimisă spre propria poartă a lovit bara şi este doar corner.
  • 21 | Faze meci

În sezonul regulat, fiecare dintre cele două echipe s-a impus pe teren propriu, cu acelaşi scor, 1-0.

• 15 | OcaziiCFR Cluj
    Nouvier şutează de la 22 de metri, dar mingea nu prinde cadrul porţii.

CFR Cluj - Petrolul 0-0. Oaspeţii au obţinut primul punct după nouă etape

CFR Cluj şi Petrolul au încheiat etapa a treia din play-out-ul Ligii 1 cu o remiză, 0-0, la debutul lui Ionel Gane pe banca ploieştenilor. Cea mai mare ocazie a primei reprize i-a aparţinut lui Cristian Lopez, dar golgheterul gazdelor nu l-a putut învinge pe Cobrea, înainte ca Stana să fie aproape de un autogol.

La faza imediat următoare, Vitor Bruno a reluat pe lângă colţul lung, iar la pauză a fost 0-0. La reluare, Lucian Goian a avut o nouă ocazie pentru ardeleni. Au urmat trei încercări de a deschide scorul ale lui Cristian Bud, dar atacantul de 30 de ani nu a nimerit niciodată ţinta.

Nici Păun nu a reuşit să marcheze în minutul 78, iar Cobrea a salvat egalul şi la lovitura liberă executată bine de Camora.

După 0-0 la Cluj, Petrolul a obţinut primul punct după nouă eşecuri la rând. Ultima oară când nu fuseseră învinşi ploieştenii a fost chiar în returul cu CFR din sezonul regulat, atunci când "lupii galbeni" s-au impus cu 1-0.

Exclusiv ”Transferul” nemaiîntâlnit pregătit de...

gigi becali

Video Jucătorul CFR-ului l-a făcut ”praf” pe...

adrian mutu

Exclusiv Gigi Becali a intrat în direct și a...

gigi

Video Universitatea Craiova - CFR Cluj 0-1...

FOTBAL:UNIVERSITATEA CRAIOVA-CFR CLUJ, PLAY OFF SUPERLIGA SUPERBET (25.04,2024)

FOTBAL: Aston Villa - Chelsea, 22:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 2

Foto Un fotbalist celebru și soția lui s-au lăsat filmați în duș. Imaginile au făcut înconjurul lumii

wanda5

Exclusiv A venit răspunsul CNA, după sesizarea în care s-a cerut interzicerea alăturării numelui ”București” denumirii CSA Steaua

csa-steaua-fcsb

Fanii sunt în delir! A semnat și revine la Barcelona, după ce Xavi a decis să nu mai plece

Festive mood at Camp Nou stadium, full sold out with 91,648 spectators, the world attendance record for a women's football match, in 2022 Champions

Exclusiv ”Transferul” nemaiîntâlnit pregătit de Gigi Becali: ”Îi dau 500.000 € pentru 6 meciuri!”