Doman intră în locul lui Bărbuţ.
  • 90+2 | Schimbări
    Bocşan intră în locul lui Hernandez.
  • 90 | OcaziiCSMS Iași
    Golubovic a fost aproape de unul dintre golurile campionatului: a reluat spectaculos din foarfecă, dar Strauss a respins extraordinar de sub bară.
  • 85 | OcaziiCSMS Iași
    Dublă ocazie a oaspeţilor: Bărbuţ reia din apropiere, Gravohac respinge greu în faţă, de unde Hernandez loveşte şi el cu capul, dar portarul gazdelor e din nou la post.
  • 84 | OcaziiCSMS Iași
    Ţigănaşu a şutat din prima, pe jos, dar Strauss a fost la post.
  • 82 | OcaziiCSMS Iași
    Golubovic şutează din întoarcere, de la marginea careului, dar mingea nu prinde cadrul porţii.
  • 78 | Goluri
    GOOOOOL POLI!!!!! GOOOOOOL OVIDIU POPESCU!!! Mijlocaşul oaspeţilor a egalat cu un şut violent, la vinclu.
  • 75 | Cartonaşe Galbene
    Cristea este avertizat.
  • 75 | Goluri
    GOOOOOOL CSMS!!!!! GOOOOOL CRISTEA!!!!! Atacantul gazdelor primeşte o minge de la Golubovic şi marchează primul gol al meciului cu un şut plasat.
  • 69 | OcaziiCSMS Iași
    Ţigănaşu centrează perfect de pe flancul stâng, iar Ciucă nu reuşeşte să împingă mingea în plasă din careul mic.
  • 67 | OcaziiCSMS Iași
    Vasile Gheorghe combină cu Golubovic, dar primul şutează dintr-o poziţie ideală şi nu prinde cadrul porţii.
  • 56 | Faze meci
    Golubovic şi Strauss s-au lovit cap în cap, după o acţiune de atac a gazdelor şi cei doi au avut nevoie de îngrijiri medicale.
  • 53 | OcaziiCSMS Iași
    Cristea şutează puternic din unghi, dar Strauss respinge salvator. Atacul gazdelor continuă, dar şutul lui Viveiros nu este contorizat, meciul fiind oprit pentru o poziţie de ofsaid.
    A început actul secund.
    S-a terminat prima repriză.
  • 38 | Faze meciCSMS Iași
    Bărbuţ şutează violent de la marginea careului şi mingea loveşte transversala.
  • 35 | OcaziiCSMS Iași
    Ciucă e şi el aproape de gol, după un corner al ieşenilor, dar mingea lovită cu capul trece peste poartă.
  • 27 | Cartonaşe Galbene
    Torres este şi el avertizat.
  • 25 | Cartonaşe Galbene
    Ţigănaşu este avertizat.
  • 25 | OcaziiCSMS Iași
    Gazdele cer penalty la un duel între Torres şi Cristea, în urma căruia atacantul gazdelor a căzut în careu.
  • 24 | Faze meciCSMS Iași
    Vasile Gherghe primeşte o minge la marginea careului, în poziţie lateral dreapta, dar şutul este ratat şi trece departe de poartă.
  • 20 | OcaziiCSMS Iași
    Vasile Gheorghe trimite puternic, de la 20 de metri, dar nu prinde cadrul porţii.
  • 9 | OcaziiCSMS Iași
    Acelaşi Viveiros şutează din prima, de la marginea careului, dar mingea trece peste poarta bănăţenilor.
  • 5 | OcaziiCSMS Iași

Gazdele au prima ocazie de gol a meciului: V. Gheorghe centrează perfect de pe partea dreaptă şi Viveiros reia din apropiere cu capul, dar mingea trece pe lângă poarta lui Strauss.

Florin MarinACS Poli

CSMS Iași - ACS Poli 1-1. Gazdele pierd puncte importante în lupta pentru play-off

CSMS Iaşi a terminat la egalitate cu Timişoara, 1-1, pe propriul teren, în etapa a 25-a. Gazdele au dominat clar prima parte a jocului. Viveiros a ratat în minutul cinci, după o centrarea a lui Vasile Gheorghe, apoi, tot el, a tras pe lângă poartă de la marginea careului.

Ieşenii au cerut penalty când Andrei Cristea a fost împins în careu de Torres, dar arbitrul nu a fost de acord. Mădălin Ciucă a fost şi el aproape de gol, după un corner, însă cea mai mare ocazie a primei reprize a fost a oaspeţilor. Bărbuţ a tras în bară.

Gazdele s-au jucat din nou cu ocaziile la începutul reprizei a doua - Cristea nu a nimerit ţinta cu un şut din unghi, iar vasile Gheorghe a ratat o ocazie dintr-o poziţie bună. Ciucă nu a profitat nici el de centrarea bună a lui Ţigănaşu, dar ieşenii au deschis scorul cu 15 minute înainte de final prin Andrei Cristea.

Doar trei minute s-au bucurat moldovenii de avantaj, pentru că Ovidiu Popescu a restabilit egalitatea. Gazdele puteau obţine trei puncte, dar Stauss a apărat execuţia spectaculoasă a lui Golubovic, nu înainte ca Grahovac să aibă o dublă intervenţie la loviturile de cap trimise de Bărbuţ şi Hernandez.

CSMS Iaşi are un punct avans în faţa lui ASA, în lupta pentru ultimul loc de play-off, cu menţiunea că vicecampioana are un meci mai puţin disputat. CFR - ASA se dispută duminică, de la ora 20:30, în direct pe Digi Sport 1. Cele mai importante faze VIDEO vor fi în timp real pe digisport.ro și m.digisport.ro

Exclusiv ”Transferul” nemaiîntâlnit pregătit de...

gigi becali

Exclusiv Gigi Becali i-a decis soarta lui Ștefan...

Gigi Becali

Video Sepsi - FCSB 2-2. Gafa lui Ștefan...

Screenshot 2024-04-24 231756

Florinel Coman a făcut anunțul așteptat...

FCSB v FC Nordsjaelland - UEFA Europa Conference League, Bucharest, Romania - 10 Aug 2023

MEDIA: Liga Digi Sport, 14:45, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

• FOTBAL:OTELUL GALATI-DINAMO BUCURESTI, PLAY OUT SUPERLIGA SUPERBET (8.04.2024)

FOTBAL: UTA - Oțelul, 16:45, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

• Alexandru Marian Musi reactioneaza in meciul de fotbal dintre Petrolul Ploiesti si FC Botosani, din cadrul Superligii Su

FOTBAL: Hermannstadt - Petrolul, 19:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

• FOTBAL: SEPSI OSK SFANTU GHEORGHE - UNIVERSITATEA CRAIOVA, SUPERLIGA SUPERBET PLAY-OFF (21.04.2024)

FOTBAL: Universitatea Craiova - CFR Cluj, 21:45, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

• FOTBAL: Brighton - Manchester City, 22:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 2

MEDIA: Fotbal Club, 23:45, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

Foto A venit reacția soțului, după ce o jurnalistă celebră s-ar fi sărutat cu alt bărbat în fața a 20.000 de oameni

48

”Va juca în Liga Campionilor”. Gigi Becali a făcut anunțul și trebuie să scoată aproape 500.000 € din buzunar