Bayerns Alphonso Davies - FC Bayern München - Archivfoto RECORD DATE NOT STATED Fußball *** Bayerns Alphonso Davies FC B
După ce Bayern Munchen i-a dat ultimatum, agentul lui Alphonso Davies a spus lucrurilor pe nume
Xavi a ajuns în instanță, după ce a fost numit ”bufonul Europei” și ”antrenor cu metode criminale”
Urmează un ”exod” de la FCSB: cinci jucători sunt pe picior de plecare! Doi fotbaliști pot veni în vară, unul e sigur

07.01.2017, ora 14:00
Real Madrid Real Madrid
Granada Granada
  • 90 | Final repriza 2
    FINAL DE MECI! Real Madrid s-a impus cu 5-0 şi a egalat astfel recordul de 39 de meciuri fără înfrângere deţinut de FC Barcelona, record valabil pentru fotbalul spaniol.
  • 87 | OcaziiReal Madrid
    Ocazie Real! Contraatac frumos al gazdelor, finalizat de Ronaldo cu un şut bun din interiorul careului. Ochoa a reuşit, însă, să respingă.
  • 77 | Schimbări
    Ultima schimbare şi la Granada. Ponce a intrat în locul lui Tabanou.
  • 72 | Cartonaşe Galbene
    Tabanou a primit cartonaşul galben, şi poate fi mulţumit pentru asta, după o intrare foarte dură asupra lui Carvajal.
  • 71 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaş galben şi pentru Casemiro, după un atac întârziat.
  • 70 | Cartonaşe Galbene
    Gabriel Silva a fost la rândul său avertizat, pentru un henţ.
  • 68 | Schimbări
    Ultima schimbare la Real. Coentrao a intrat în locul lui Marcelo.
  • 65 | Schimbări
    A doua schimbare la Granada. Bueno i-a luat locul lui Boga.
  • 60 | Schimbări
    Schimbare la oaspeţi. Javi Marquez a intrat în locul lui Agbo.
  • 58 | Goluri
    GOOOOOL, 5-0 Real! Casemiro înscrie şi el din apropiere, profitând de lipsa marcajului şi de centrarea ideală din lovitură liberă a lui James Rodriguez.
  • 57 | Cartonaşe Galbene
    Agbo a primit un cartonaş galben.
  • 50 | Schimbări
    A doua modificare la gazde. Isco i-a lăsat locul lui Asensio.
  • 50 | OcaziiReal Madrid
    Ocazie Real! Acţiune frumoasă a gazdelor, finalizată de Isco printr-o lovitură de cap. Mijlocaşul echipei lui Zidane a lovit, însă, defectuos mingea şi a ratat o nouă şansă de a face hat-trick-ul.
    Schimbare la Real. James Rodriguez a intrat în locul lui Kroos.
    PAUZĂ! Real Madrid conduce cu 4-0, după o primă repriză dominată categoric.
  • 44 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaş galben pentru Sergi Samper, după un duel cu Isco.
  • 37 | OcaziiReal Madrid
    Ocazie Real! Isco a fost la un pas de hat-trick. Ochoa a respins, însă, spectaculos, şutul de la marginea careului al mijlocaşului "blanco".
  • 31 | Goluri
    GOOOOOL, 4-0 Real! O nouă reuşită a gazdelor din doar câţiva metri. Isco a marcat după o centrare foarte bună a lui Modric.
  • 27 | Goluri
    GOOOOOL, 3-0 Real! În ziua în care şi-a prezentat cel de-al patrulea Balon de Aur din carieră, Ronaldo îşi trece la rândul său numele pe lista marcatorilor. Portughezul a înscris cu o lovitură de cap din apropiere, după centrarea lui Marcelo.
  • 20 | Goluri
    GOOOOOL, 2-0 Real! Benzema a dublat avantajul gazdelor, trimiţând în poarta goală din apropiere, după ce Ochoa a respins nu foarte bine şutul lui Modric. Reluările au arătat, însă, că atacantul francez se afla în offside.
  • 12 | Goluri
    GOOOOOL, 1-0 Real! Gazdele au deschis scorul la prima fază periculoasă, prin Isco. Spaniolul a înscris din interiorul careului, cu un şut pe sub Ochoa, după o pasă primită de la Benzema.
    A început meciul. Lovitura de start a aparţinut oaspeţilor.
  • 1 | Faze meci
    Înaintea partidei, Real Madrid a organizat o scurtă festivitate, în cadrul căreia Cristiano Ronaldo a prezentat publicului cel de-al patrulea Balon de Aur câştigat în carieră.
Lucas AlcarazGranada

Real Madrid - Granada 5-0. "Galacticii" au egalat recordul de meciuri fără înfrângere al Barcelonei

Real Madrid a obţinut o victorie spectaculoasă pe teren propriu în faţa celor de la Granada, scor 5-0, şi rămâne lider neînvins în La Liga. În acelaşi timp, echipa lui Zinedine Zidane a egalat recordul de meciuri consecutive fără înfrângere pentru fotbalul spaniol (39), deţinut până acum de rivala FC Barcelona.

Cristiano Ronaldo a fost vedeta întâlnirii. Portughezul le-a prezentat fanilor de pe Santiago Bernabeu cel de-al patrulea Balon de Aur al carierei, în prezenţa mai multor foste glorii, printre care Luis Figo, Ronaldo sau Raymond Kopa. De asemenea, fotbalistul de 31 de ani a primit si doua mesaje video, de la Kaka şi Fabio Cannavaro.

După ceremonie, publicul de pe arena amdrilenă au avut parte de un alt spectacol, cel oferit de elevii lui Zidane. Isco a deschis scorul după doar 12 minute, apoi Karim Benzema, din offside, şi Cristiano Ronaldo au dus scorul la 3-0 după mai puţin de jumătate de oră de joc.

În minutul 31, Isco a reuşit "dubla", după o pasă primită de la Luka Modric, iar până la pauză îşi putea trece în cont hat-trick-ul, dar Guillermo Ochoa s-a opus cu un reflex spectaculos.

În partea a doua, Isco a trecut din nou pe lângă al treilea său gol, înainte ca brazilianul Casemiro să marcheze în minutul 58, după o centrare perfectă a lui James Rodriguez, intrat pe teren la pauză.

Până la final, Ronaldo a irosit şansa "dublei", la un contraatac frumos. S-a terminat 5-0, iar Real reface pentru moment diferenţa de 6 puncte faţă de Barcelona în clasamentul din La Liga.

Video Liviu Ungurean ”Bocciu” și ceilalți doi...