FC Barcelona v Paris Saint-Germain: Quarter-final Second Leg - UEFA Champions League 2023/24
Video&Foto Gesturile pe care nimeni nu le-a înțeles făcute de Ronald Araujo, după ce Istvan Kovacs l-a eliminat și l-a pus la punct

• 87 | OcaziiBarcelona
    OCAZIE BARCELONA! Suarez centrează în careu pentru Neymar, dar atacantul brazilianul nu reușește să reia în plasă cu poarta goală
  • 82 | OcaziiBarcelona
    OCAZIE CELTA! Charles are o acțiune personală superbă, îl fentează pe Mathieu, însă Bravo reușește să respingă un balon dificil
  • 80 | OcaziiBarcelona
    OCAZIE BARCELONA! O nouă lovitură liberă a lui Messi și balonul întâlnește iar bara transversală
  • 75 | Schimbări
    Schimbare Celta: Iese Larrivey, intră Charles
  • 74 | OcaziiBarcelona
    OCAZIE BARCELONA! Messi trage peste poartă dintr-o lovitură liberă
  • 70 | OcaziiBarcelona
    OCAZIE BARCELONA! Pedro centrează foarte bine și Suarez, desprins din marcaj, trimite periculos cu capul, însă portarul Celtei reține
  • 66 | Schimbări
    Schimbare Barcelona: Iese Busquets, intră Xavi
    Schimbare Barcelona: Iese Rafinha, intră Pedro
  • 55 | Goluri
    GOL CELTA! Gafă mare în apărarea Barcelonei, Nolito profită și îi pasează decisiv lui Larrivey, care deschide surprinzător scorul pe Camp Nou
  • 47 | OcaziiBarcelona
    OCAZIE MARE BARCELONA! Jordi Alba îi pasează lui Neymar și brazilianul șutează iar în bara oaspeților
    Începe repriza secundă
    Finalul primei reprize
  • 31 | OcaziiBarcelona
    OCAZIE BARCELONA! Messi este aproape de deschiderea scorului, dar Jonny evită golul cu emoții, după ce balonul lovește și bara
  • 30 | OcaziiBarcelona
    OCAZIE BARCELONA! Neymar îi trimite lui Messi și argentinianul șutează puternic la colțul scurt, însă Alvarez are o intervenție bună și scoate de lângă bară
  • 28 | OcaziiBarcelona
    OCAZIE CELTA! Corner pentru oaspeți și Pablo Hernandez reia cu capul, însă Bravo reține balonul
  • 11 | OcaziiBarcelona
    OCAZIE MARE BARCELONA! Același Neymar apare la finalizare cu un șut puternic de la distanță, acesta lovind bara transversală
  • 8 | OcaziiBarcelona
    OCAZIE BARCELONA! Neymar reia periculos cu capul după o centrare de pe partea stângă, însă Alvarez reușește să rețină
Eduardo BerizzoCelta

VIDEO Barcelona - Celta 0-1. Catalanii au ratat exasperant și sunt la a doua înfrângere consecutivă

Barcelona a pierdut din nou în Primera Division. După înfrângerea cu Real Madrid, pentru catalani a venit și un eșec pe teren propriu contra fostei echipe a lui Luis Enrique, Celta Vigo.

Gazdele au fost învinse cu 1-0, la capătul unui meci în care a avut 4 bare. Primul care a lovit transversala a fost Neymar, în minutul 11. Messi putea egala recordul lui Telmo Zarra în minutul 30, însă portarul Sergio s-a opus. A urmat încă o bară a catalanilor la șutul lui Messi, deviat de Jonny.

Neymar a avut din nou ghinion în minutul 47, însă golul a picat în cealaltă poartă - fostul jucător al Barcei, Nolito, i-a pasat superb cu călcâiul lui Larrivey, care a înscris al 7-lea gol stagional, în minutul 55.

La primul meci pe Camp Nou, Suarez a irosit o mare ocazie în minutul 70. Nolito a fost la un pas să își treacă și el numele pe lista marcatorilor, dar Bravo a respins, iar Charles a reluat apoi peste în minutul 79.

Messi nu a avut mai mult noroc nici în minutul 80, atunci când a nimerit din nou bara din lovitură liberă. Suarez a ratat ultima șansă importantă, iar partida s-a încheiat cu victoria istorică a Celtei, prima pe Camp Nou din 1941 încoace.

Anunțul făcut de Dan Șucu, imediat după...

sucu

Exclusiv Ilie Dumitrescu a rămas impresionat...

ILIE

Video Cristiano Bergodi, criză de nervi fără...

cristiano-bergodi

Exclusiv Șucu și Angelescu i-au decis soarta lui...

Victor Angelescu și Dan Șucu / Foto: Sport Pictures

• 06:15 Champions League: Rezumate
  • FOTBAL: CS CORVINUL 1921 HUNEDOARA - FC CFR 1907 CLUJ, CUPA ROMANIEI BETANO - SEFRTURI DE FINALA (02.04.2024)

FOTBAL: Corvinul Hunedoara - FC Voluntari, 19:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1