Screenshot 2024-01-21 173239
Reacția lui Bogdan Andone, după ce FC Botoșani a fost egalată de Hermannstadt în prelungiri în superioritate numerică
iftime 8
Valeriu Iftime, în culmea fericirii după ce FC Botoșani a umilit-o pe FCU Craiova: ”E talismanul nostru”
FOTBAL:UNIVERSITATEA CRAIOVA-CFR CLUJ, SUPERLIGA SUPERBET (11.02.2023)
Video Cristi Manea și-a anunțat plecarea de la CFR Cluj, după 1-5 cu Farul Constanța

• 73 | Goluri
    GOOOOL Ceahlăul Piatra Neamț! Marian Constantinescu deschide scorul cu un șut puternic din careu, după o deviere pe spate
  • 72 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaș galben pentru Gabriel Cânu
  • 72 | OcaziiFC Botoșani
    Ocazie pentru Ceahlăul! Dumitraș a urcat foarte bine pe dreapta, a pătruns în careu și i-a așezat mingea pentru șut lui Achim, dar reluarea acestuia, din prima, a fost scoasă de Ciprian Dinu
  • 70 | Faze meciFC Botoșani
    Marius Croitoru șutează de la distanță, dar mingea prinde prea mult efect și trece alături de poartă
  • 69 | Schimbări
    Schimbare la Botoșani: iese Codoban și intră Ghinga
  • 66 | Faze meciFC Botoșani
    Centrare lungă de pe dreapta, dar lui Cârjan îi lipsesc doar câțiva centimetri pentru a relua de lângă bara a doua
  • 61 | OcaziiFC Botoșani
    Încă o bară pentru Botoșani! Patache a șutat din prima într-o minge respinsă de apărarea nemțeană în urma unui corner, dar Golubovic a deviat cu capul balonul care a izbit bara transversală a porții apărate de Jicha
  • 60 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaș galben pentru Codoban, care a încercat să obțină o lovitură liberă fără a fi faultat
  • 58 | Faze meciFC Botoșani
    Codoban șutează de la mare distanță, dar și cu mult peste poartă
  • 57 | Faze meciFC Botoșani
    Ceahlăul are inițiativa în acest început de repriză, dar nu reușește să spargă apărarea bine pusă la punct a gazdelor
  • 46 | OcaziiFC Botoșani
    Ceahlăul este la un pas de autogol! Cânu a pasat către proprul portar din flancul stâng, dar acesta era ieșit de pe cadrul porții. Jicha a reușit să repare greșeala colegului său cu o alunecare prin care a respins de lângă bară
    Începutul reprizei secunde
    Pauză la Botoșani
  • 43 | Faze meci
    Ritmul s-a înmuiat pe final de repriză, iar jocul se dispută mai mult la mijlocul terenului
  • 38 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaș galben pentru Acsinte
  • 32 | OcaziiFC Botoșani
    Ocazie pentru Botoșani! Vraciu șutează din vole, din marginea careului, dar cu puțin alături de stâlpul stâng al porții nemțene. Corner pentru gazde
  • 27 | Faze meciFC Botoșani
    Nemțenii presează în aceste momente, dar Botoșaniul se apără bine, deocamdată, închizând culoarele către poarta lui Curileac
  • 23 | OcaziiFC Botoșani
    Ocazie imensă pentru Ceahlăul! Marc aștepta la un metru de linia porții o centrare bună venită din corner, dar Cârjan a intervenit asupra sa și l-a doborât, dar arbitrul Marius Avram a lăsat jocul să continue
  • 21 | Cartonaşe Galbene
    Marius Croitoru încasează primul cartonaș galben al meciului
  • 15 | OcaziiFC Botoșani
    Golubovic reia spectaculos, din foarfecă, o centrare a lui Achim, de pe dreapta, dar mingea trece alături de poartă
  • 10 | OcaziiFC Botoșani
    Bară pentru Botoșani! Codoban centrează de pe stânga, Hadnagy reia cu capul, cu boltă, iar mingea cade pe bara transversală
  • 8 | Faze meciFC Botoșani
    Chitoșcă urcă din nou pe stânga și centrează pentru Golubovic, dar lovitura acestuia de cap, dintr-o poziție incomodă, trece alături de poartă
  • 5 | Faze meciFC Botoșani
    Nemțenii ajung în careul gazdelor, dar pasa decisivă, în careul de șase metri, este respinsă de apărătorii botoșăneni
  • 2 | Faze meciFC Botoșani
    Stana șutează de la mare distanță, dar prea salb și Curileac prinde cu ușurință
    Fluier de start al meciului dintre FC Botoșani și Ceahlăul Piatra Neamț, din etapa a 14-a a Ligii 1
Vasile MiriuțăCeahlăul Piatra Neamț

VIDEO Botoșani-Ceahlăul 0-1. A cincea înfrângere la rând pentru echipa lui Popovici

FC Botoșani a ajuns la cinci înfrângeri consecutive în toate competițiile, după ce a pierdut cu 0-1 pe teren propriu contra Ceahlăului Piatra Neamț, în singurul meci jucat sâmbătă în etapa a 14-a a Ligii 1.

Unicul gol al partidei a fost marcat de Marian Constantinescu, în minutul 73, cu un șut puternic din careu, după o deviere pe spate a lui Golubovic.

Gazdele au ratat o serie de ocazii, fără a domina, însă. Au trimis de două ori mingea în bara transversală, câte una în fiecare mitan. Prima dată, în minutul 10, la reluarea de cap a lui Attila Hadnagy, apoi la un șut din vole al lui Patache, la care mingea a fost deviată cu capul de Golubovic (61).

Botoșănenii au ajuns la cinci înfrângeri consecutive în toate competițiile (patru în Liga 1 și una în Cupa României, pe care au și părăsit-o). Mai mult, pentru etapa viitoare îl vor pierde pe Acsinte, care sâmbătă a încasat al patrulea cartonaș galben din acest sezon și va fi suspendat o rundă.

Exclusiv Florin Prunea a văzut imaginile cu...