david-popovici
David Popovici, aur la 200 m liber la Campionatele Naționale de Înot de la Otopeni. A câștigat detașat

• 79 | Goluri
    GOOOOOL CFR Cluj: 2-1, LOPEZ. Atacantul spaniol a reluat de la marginea careului de 16 metri, după o fază în care Beleck a fost blocat în momentul șutului de către un adversar.
  • 58 | OcaziiFC Botoșani
    OCAZIE BOTOȘANI. Martinus a fost foarte bine deschis în careu de Fulop. a preluat cu dreptul, după care a șutat la colțul lung, dar Vâtcă a blocat foarte bine și a avut și șansă pentru că, din deviere, balonul a trecut milimetric de bara din dreapta porții.
  • 57 | Cartonaşe Galbene
    HADNAGHY pentru o simulare în careul celor de la CFR Cluj. Fotbalistul gazdelor a căzut, în momentulo în care era flancat de Lopes.
  • 53 | Faze meciFC Botoșani
    Fulop a fost deschis extraordinar de Acsinte, direct din aut, a intrat periculos în careu, dar a fost deposedat în ultima clipă.
  • 45+2 | Goluri
    GOOOOOL FC BOTOȘANI: 2-0, FULOP! Martinus a avut o acțiune personală, a intrat în careu, a fost blocat de Vâtcă, dar a rămas la balon, după care a întors la Fulop, care a reluat pe jos în colțul scurt.
  • 37 | OcaziiFC Botoșani
    Fază identică cu cea de la golul anulat, doar că de data aceasta Miron, mai atent, a dejucat jocul la ofsaid și a reluat cu capul centrarea lui Martinus, puțin peste transversală.
  • 36 | Cartonaşe Galbene
    VICTOR BRUNO pentru un fault asupra lui Dimitrov
  • 31 | Goluri
    GOOOOOL FC BOTOȘANI: 1-0, NGADEU! Jucătorul botoșănenilor a reluat foarte bine cu capul, din șase metri, pe colțul scurt, centrarea lui Martinus, dintr-un corner de pe dreapta. Gomelt n-a avut nicio reacție.
  • 24 | Cartonaşe Galbene
    BORDEIANU pentru un fault asupra lui Jakolis
  • 23 | OcaziiFC Botoșani
    GOL ANULAT FC BOTOȘANI! Martinus a executat o lovitură liberă, de la peste 40 de metri, mingea a trecut peste întreg grupul de jucători, Ngadeu a încercat o deviere cu călcâiul, dar nu a atins mingea, care totuși a intrat în plasă. Golul a fost anulat corect pentru că Ngadeu se afla în ofsaid.
  • 22 | Cartonaşe Galbene
    GOMELT pentru un henț după ce Dimitrov a încercat să-l dribleze
  • 20 | OcaziiFC Botoșani
    BARĂ BOTOȘANI! Bordeianu i-a pasat pe stânga lui Acsinte, acesta a trecut lejer de Tiago Lopes, a intrat în careu a șutat, mingea a fost deviată de Goian s-a lovit de bara din dreapta porții, după care a revenit în teren
  • 17 | OcaziiFC Botoșani
    Nascimento a șutat din afara careului, pe lângă bara din dreapta porții lui Pleșca.
  • 16 | Cartonaşe Galbene
    VAȘVARI pentru o intrare urâtă, din lateral asupra lui Gomelt
  • 3 | OcaziiFC Botoșani
    Miron a reluat spectaculos, din interiorul careului, după un corner executat de Martinus, dar mingea s-a dus puțin peste transversală.
    A început partida. Lovitura de start le-a aparținut botoșănenilor.
Antonio ConceicaoCFR Cluj

VIDEO Botoșani - CFR Cluj 2-1. Ardelenii au ajuns la al 6-lea meci consecutiv fără victorie în Liga 1

CFR a pierdut cu Botoșani la revenirea lui Antonio Conceicao pe banca tehnică a clujenilor și a ajuns la al șaselea meci fără victorie în campionat.

Ngadeu a deschis scorul, după o jumătate de oră. Gazdele conduceau cu 2-0 la pauză, după reușita lui Fulop din minutul doi al prelungirilor. Același Fulop a combinat perfect cu Martinus în minutul 58, dar acesta din urmă a ratat milimetric poarta.

Golgheterul Cristian Lopez a marcat unicul gol al CFR-ului, în minutul 79. A ajuns la zece reușite în campionat și și-a consolidat poziția a doua în topul celor mai buni marcatori.

Nu am fost agresivi, competitivi. Trebuie să punem la punct multe lucruri, să ne schimbăm mentalitatea. Am găsit o echipă total diferită față de cea pe care am antrenat-o în urmă cu ceva timp”, a spus Conceicao.

Pentru Botoșani, a fost a treia victorie la rând și primul succes din istorie în fața CFR-ului.

Video Manchester City - Real Madrid 1-1 (3-4...

Rodri a ”distrus-o” pe Real Madrid...

Exclusiv Florin Prunea a văzut imaginile cu...

Video Corvinul Hunedoara - FC Voluntari 3-1...

FOTBAL: CS CORVINUL 1921 HUNEDOARA - FC VOLUNTARI, CUPA ROMANIEI BETANO - SEMIFINALA (17.04.2024)

FOTBAL: Cagliari - Juventus, ora 21:45, ÎN DIRECT la Digi Sport 2

Notele primite de Istvan Kovacs în marile publicații sportive, după Barcelona - PSG 1-4

FC Barcelona v Paris Saint-Germain: Quarter-final Second Leg - UEFA Champions League 2023/24

Pep Guardiola a descris într-un singur cuvânt jocul lui Manchester City cu Real Madrid