FOTBAL:RAPID BUCURESTI-SEPSI OSK SFANTU GHEORGHE, PLAY OFF SUPERLIGA SUPERBET (15.04.2024)
Live Video&Text Sepsi - Rapid 3-1, ACUM, pe DGS 1. Covăsnenii s-au desprins pe tabelă

• 93 | Start a doua repriza
    FINAL DE MECI! REAL MADRID SE IMPUNE CU 1-0 ȘI BIFEAZĂ A TREIA VICTORIE LA RÂND ÎN LA LIGA
  • 91 | Schimbări
    Ultima schimbare a meciului: Arbeloa îi ia locul lui Carvajal
  • 90 | Faze meci
    Partida va fi prelungită cu trei minute
  • 90 | Schimbări
    Ancelotti încearcă să închidă jocul și îl trimite pe Illaramendi pe teren în locul lui Benzema
  • 89 | OcaziiEspanyol
    DUBLĂ OCAZIE PENTRU REAL! Benzema trage în portar de la 14 metri, iar apoi Cristiano Ronaldo ratează incredibil din colțul careului mic
  • 66 | OcaziiEspanyol
    Cristiano Ronaldo a tras de la 10 metri, la colțul lung, dar nu a nimerit cadrul porții
  • 64 | Schimbări
    Prima schimbare a lui Espanyol: Gabi Torje este înlocuit cu Simao
  • 57 | Cartonaşe Galbene
    Gabi Torje a fost avertizat pentru un fault comis la Marcelo
  • 55 | Goluri
    GOOOOOL REAL MADRID! Pepe a deschis scorul printr-o lovitură de cap, din 8 metri, dintr-o centrare foarte bună venită de la Modric
    A reînceput partida de la Barcelona
    PAUZĂ pe stadionul Cornella El Prat. Espanyol și Real Madrid sunt la egalitate după prima parte
  • 42 | OcaziiEspanyol
    Dublă ocazie Real! Di Maria a trimis în fața porții pentru Benzema, care ratează contactul cu balonul. La câteva secunde, același atacant a reluat cu capul puțin pe lângă poartă după centrarea lui Bale
  • 36 | OcaziiEspanyol
    Cristiano Ronaldo a tras puternic din lovitură liberă de la peste 20 de metri, Kiko Casilla a respins cu piciorul de pe linia porții
  • 32 | OcaziiEspanyol
    Cristiano Ronaldo a șutat violent de la 20 de metri, portarul lui Espanyol a respins în corner
  • 25 | OcaziiEspanyol
    Modric a tras din cădere peste poartă de la 11 metri de poarta lui Espanyol
  • 20 | OcaziiEspanyol
    Fază bună creată de Cordoba, a driblat doi adversari și a șutat pe lângă poartă dintr-o poziție dificilă
  • 19 | OcaziiEspanyol
    Benzema i-a pasat foarte bine lui Cristiano Ronaldo de la limita careului mic, însă portughezul a ratat execuția
  • 13 | Cartonaşe Galbene
    Modric primește primul cartonaș galben al meciului
  • 11 | Faze meciEspanyol
    Madrilenii au posesia, însă ocaziile întârzie
  • 3 | OcaziiEspanyol
    Torje construiește două faze periculoase, iar ultima este încheiată de Stuani cu o lovitură de cap, puțin alături
Carlo AncelottiReal Madrid

VIDEO Espanyol - Real 0-1. Madrilenii ajung la trei puncte de grupul fruntaș din La Liga

Real Madrid a profitat de remiza dintre Atletico Madrid și Barcelona (0-0 VIDEO AICI) și s-a apropiat la trei puncte cele două formații, după victoria cu 1-0 de pe terenul lui Espanyol.

Cu Gabi Torje titular, gruparea catalană a început promiţător meciul de pe Cornella El Prat şi a ratat o primă ocazie prin Stuani în minutul 3. Mijlocaşul uruguayan a mai avut o şansă bună de a deschide scorul peste zece minute, apoi Cristiano Ronaldo a reluat defectuos o minge trimisă de Benzema. La ultima partidă dinaintea decernării Balonului de Aur, starul portughez a fost din nou periculos în minutul 32.

Real Madrid a dat lovitura în minutul 54 prin Pepe, care a înscris al treilea său gol din acest sezon. Ronaldo a făcut tot posibilul să înscrie în Catalunya, însă a fost urmărit de ghinion: a ratat din toate poziţiile. În minutul 81, golgheterul Realului a fost blocat miraculos de Casilla, iar la ultima acţiune periculoasă, a reluat pe lângă ţintă dintr-o poziţie ideală.

După 1-0 cu Espanyol, galacticii vor juca miercuri în returul optimilor de finală din Cupa Regelui Spaniei, în deplasare cu Osasuna, în direct la Digi Sport 1, de la ora 22:30. În tur, elevii lui Carlo Ancelotti s-au impus cu 2-0 (VIDEO AICI).

Video Scandal uriaș după Real Madrid...

Real Madrid v FC Bayern München: Semi-final Second Leg - UEFA Champions League 2023/24

Alegerea făcută de UEFA, după ce Real...

UEFA Euro 2028 and Euro 2032 Announcement - UEFA Headquarters

Video Real Madrid - Bayern Munchen 2-1...

Real Madrid v FC Bayern Munich - UEFA Champions League, Spain - 08 May 2024

Exclusiv Cine ar fi, până la urmă, noul antrenor...

FOTBAL: Frosinone - Inter, ora 21:45, ÎN DIRECT la Digi Sport 3

Video Scandal uriaș după Real Madrid - Bayern: nemții au egalat în minutul 90+13, dar degeaba! Eroare gravă de arbitraj

Alegerea făcută de UEFA, după ce Real Madrid - Bayern s-a lăsat cu o controversă uriașă de arbitraj

Foto A fost sau n-a fost ofsaid? Tehnologia a intervenit, în cazul fazei decisive care a declanșat scandalul din Real - Bayern