andrei-vlad
Foto Clasamentul play-off-ului SuperLigii, după etapa a 6-a: cum poate sărbători FCSB titlul în runda următoare

• 85 | Goluri
    GOOOL PANDURII!  Alex Dos Santos driblează portarul advers și înscrie în poarta goală. Nou-intratul aduce liniștea în tabăra gorjenilor
  • 83 | Cartonaşe Galbene
    Străuț vede și el un avertisment
  • 80 | Cartonaşe Galbene
    Machado a primit cartonașul galben
  • 77 | Gol din Penalty
    GOOOL FC BRAȘOV! Mugurel Buga transformă elegant penalty-ul și reduce diferența la un singur gol: 3-4
  • 76 | Penalty-uriFC Brașov
    Paul Anton îl agață în careu pe Romeo Surdu, iar centralul Rădulescu acordă lovitură de la 11 metri
  • 74 | OcaziiFC Brașov
    OCAZIE MARE FC BRAȘOV! Serginho a centrat bine de pe partea dreaptă, Fonseca a reluat cu capul de la limita careului mic, însă mingea a trecut milimetric pe lângă poarta lui Stanca
  • 72 | Goluri
    GOOOL FC BRAȘOV! Excelent landat de Mugurel Buga, Romeo Surdu a tras în primă fază în Stanca, iar apoi a înscris în poarta goală
  • 68 | Schimbări
    Ultima schimbare a meciului: Nicoară este înlocuit cu Dos Santos
  • 65 | OcaziiFC Brașov
    Ciucur a șutat din unghi, din interiorul suprafeței de pedeapsă, însă Bordea a izbutit să rețină în doi timpi
  • 64 | Schimbări
    Ultima modificare în lotul gazdelor: Moraru îi ia locul lui Aganovic
  • 62 | OcaziiFC Brașov
    Buga preia frumos în apropierea careului, înaintează în suprafața de pedeapsă și șutează pe jos spre poarta lui Stanca. Portarul gorjenilor este la post și respinge cu piciorul
  • 61 | Schimbări
    Cristi Pustai schimbă din nou: Paulonho intră în locul lui Eric
  • 57 | Schimbări
    Schimbare FC Brașov: Andrei Cristea i-a lăsat locul lui Fonseca
  • 56 | Goluri
    GOOOL Pandurii! Brazilianul ERIC a reușit dubla, printr-un șut pe jos, la colțul lung, de la 8 metri de poarta adversă
  • 49 | Goluri
    GOOOL Pandurii! GOL ERIC! Brazilianul a șutat necruțător de la limita careului, la colțul lung și a dus scorul la 3-1 în favoarea oaspeților
  • 46 | OcaziiFC Brașov
    OCAZIE MARE PANDURII! Nicoară a fost față în față cu portarul Brașovului, însă l-a nimerit pe acesta dintr-o poziție excelentă. Singur în careu, de la 10 metri, jucătorul Pandurilor a tras în Bordea
    Modificare în tabăra oaspeților: Shamsin îi lasă locul lui Erico
    Se reia partida
    PAUZĂ SUB TÂMPA! FC BRAȘOV ESTE CONDUSĂ CU 1-2 DE PANDURII DUPĂ DISPUTAREA PRIMEI PĂRȚI
  • 39 | OcaziiFC Brașov
    Mateiu și Buga trec pe rând pe lângă egalare. Primul a preferat să nu șuteze din careu, chiar dacă era într-o poziție favorabilă, în timp ce veteranul brașovenilor a trimis slab, în brațele lui Stanca
  • 32 | Goluri
    GOOOL FC BRAȘOV! Machado a redus din diferență cu un sfert de oră înainte de pauză, printr-o lovitură de cap din interiorul careului. Centrarea foarte bună i-a aparținut lui Serginho.
  • 31 | Faze meciFC Brașov
    Șutul lui Romeo Surdu a fost blocat în ultima clipă de Mamele, mingea iese în corner
  • 26 | Schimbări
    Prima schimbare a meciului: Vagner îi lasă locul lui Tătar
  • 19 | OcaziiFC Brașov
    Mateiu a tras din întoarcere, din interiorul careului, Stanca a avut o intervenție spectaculoasă și a trimis peste poartă
  • 16 | OcaziiFC Brașov
    Aganovic a centrat periculos de pe partea stângă, din lovitură liberă, mingea a depășit întregul pachet de jucători și a trecut la o palmă pe lângă poarta lui Stanca. Mingea a fost ușor atinsă și de Santos
  • 8 | Goluri
    GOOOL PANDURII! Shamsin a majorat diferența printr-un șut frumos din întoarcere. Libanezul preluase excelent în careu, iar apoi a izbutit să înscrie necruțător din interiorul suprafeței de pedeapsă
  • 5 | Goluri
    GOOOOL PANDURII! Nicoară deschide scorul printr-un șut pe jos, cu stângul, la colțul scurt. Jucătorul Pandurilor fusese excelent lansat de Elton
Cristi PustaiPandurii

VIDEO FC Brașov - Pandurii 3-5. Gorjenii se apropie la un singur punct de Steaua

Pandurii şi Braşov au reuşit un meci de poveste sub Tâmpa. Gorjenii au câştigat cu 5-3 după o nouă seară magică oferită de Eric, care a reuşit o dublă şi o pasă de gol.

Pe un teren extrem de difcil, Pandurii a început în forță partida de la Brașov. Nicoară a tras fără speranţe pentru Bordea în minutul 5, iar apoi doar 3 minute mai târziu, libanezul Shamsin a învins de unul singur apărarea gazdelor, printr-un șut din interiorul careului.
Până la pauză, FC Braşov a redus din diferenţă prin Machado din centrarea lui Serginho și a readus speranțele în tabăra gazdelor.

După revenirea de la cabine, gorjenii au apăsat din nou pedala accelerației. Eric a ieşit la rampă şi a marcat de două ori în mai puțin de 10 minute: prima dată cu un şut în forţă cu piciorul stâng, iar apoi cu dreptul, pe jos.

Cu 20 de minute înainte de final, Surdu a aprins speranţa pentru ardeleni după ce a fost lansat foarte bine de Mugurel Buga, iar peste alte 5 minute veteranul brașovenilor a dus scorul la 3-4 dintr-un penalty scos de fostul atacant al Stelei și al Rapidului.

Ultimul cuvânt l-a avut nou-intratul Alex dos Santos, care în minutul 85 a driblat portarul advers și a înscris în poarta goală.

Braşov - Pandurii s-a terminat 3-5, iar oltenii rămân în apropierea podiumului, la un singur punct de Steaua. Cu toate acestea, campioana are cu 3 partide mai puțin disputate decât gorjenii.

Exclusiv ”Transferul” nemaiîntâlnit pregătit de...

gigi becali

Exclusiv Gigi Becali i-a decis soarta lui Ștefan...

Gigi Becali

Florinel Coman a făcut anunțul așteptat...

FCSB v FC Nordsjaelland - UEFA Europa Conference League, Bucharest, Romania - 10 Aug 2023

Video Sepsi - FCSB 2-2. Gafa lui Ștefan...

Screenshot 2024-04-24 231756

• 09:40 Stirile Digi Sport
  • Mutua Madrid Open 2024 - Day 1

TENIS: Jaqueline Cristian - Barbora Krejcikova, 16:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 2

MEDIA: Liga Digi Sport, 17:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

• fotbal club logo

MEDIA: Fotbal Club, 19:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

• FOTBAL: DINAMO BUCURESTI - POLI IASI, SUPERLIGA SUPERBET PLAY-OUT (14.04.2024)

FOTBAL: Dinamo - Voluntari, 20:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

• FOTBAL: Real Sociedad - Real Madrid, 22:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 2

Foto A venit reacția soțului, după ce o jurnalistă celebră s-ar fi sărutat cu alt bărbat în fața a 20.000 de oameni

48

Exclusiv Gigi Becali i-a decis soarta lui Ștefan Târnovanu, după gafa din meciul cu Sepsi: ”Cum să ieși așa? Ai doi metri”

Gigi Becali

Florinel Coman a făcut anunțul așteptat cu sufletul la gură de toți fanii FCSB-ului

”Va juca în Liga Campionilor”. Gigi Becali a făcut anunțul și trebuie să scoată aproape 500.000 € din buzunar