cisotti
Video Cisotti a citat un fost mare sportiv, după ce Oțelul Galați s-a calificat în finala Cupei României
Video Oțelul - ”U” Cluj 2-1. Gălățenii au dat lovitura în minutul 90 și vor juca finala Cupei României cu Corvinul
FOTBAL:UNIVERSITATEA CRAIOVA-CFR CLUJ, SUPERLIGA SUPERBET (11.02.2023)
Video Cristi Manea și-a anunțat plecarea de la CFR Cluj, după 1-5 cu Farul Constanța

• 89 | Goluri
    GOOOOL Gaz Metan! Markovic egalează cu o lovitură de cap de lângă Sergiu Costin, după o centrare dintr-o lovitură liberă de pe dreapta
  • 86 | Schimbări
    Schimbare la Oțelul: iese Marquinhos, înlocuit de Milea
  • 80 | Faze meciOțelul
    Tahar trage de la distanță, dar cu mult pe lângă poarta lui Simaitis
  • 77 | Faze meciOțelul
    Momente bune pentru Gaz Metan, care duce des mingea în apropierea careului gălățean, însă fără a reuși să trimită și pe poartă
  • 65 | Faze meciOțelul
    Bud deviază bine cu capul pentru urcarea lui Tahar, dar Sergiu Costin strânge se apără bine și respinge din fața mijlocașului advers, care aproape că ajunsese față în față cu portarul Simaitis
  • 57 | Faze meciOțelul
    Henrique trimite un nou șut periculos, de această dată din întoarcere, dar Buchta prinde cu siguranță
  • 56 | Faze meciOțelul
    Bud șutează pe lângă poartă, din afara careului
  • 54 | OcaziiOțelul
    Bară pentru Oțelul! Henrique trimite în bara transversală cu o puternică lovitură de cap, din careul mic, după o centrare de pe stânga
  • 53 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaș galben pentru Sergiu Muth
  • 51 | OcaziiOțelul
    Ocazie pentru Oțelul! Iorga șutează din prima, din marginea careului, după o minge trimisă înalt de pe dreapta, dar mingea trece cu puțin pe lângă stâlpul drept al porții lui Buchta
  • 49 | Goluri
    GOOOOL Oțelul! Marquinhos deschide scorul pentru gazde, cu un șut din interiorul careului, la capătul unei faze create de Antunes și Henrique
    Prima schimbare este efectuată la Gaz Metan: iese Jordan Robertson și intră Cristian Bud
    Începutul reprizei secunde
    Pauză la Galați, acolo unde Oțelul și Gaz Metan Mediaș se află la egalitate, scor 0-0
  • 42 | Faze meciOțelul
    Șut din întoarcere trimis de Henrique, însă mingea trece alături
  • 35 | Faze meciOțelul
    Jocul este echilibrat până în acest moment, poate cu un plus de posesie de partea gălățenilor. Oaspeții au părut, însă, mai incisivi
  • 26 | OcaziiOțelul
    Șut de la distanță trimis de Alex Munteanu, la circa un metru de poarta gazdelor
  • 26 | Cartonaşe Galbene
    Cristian Todea încasează un cartonaș galben, pentru un fault comis asupra portarului Simaitis
  • 25 | OcaziiOțelul
    Șansă de gol pentru Gaz Metan! Munteanu a centrat pe jos, în diagonală, dar Todea a ratat întâlnirea cu mingea, lovindu-l pe portar
  • 24 | Faze meciOțelul
    Gazdele presează în careul medieșean, dar apărarea Gazului rezistă și respinge centrările repetate ale elevilor lui Ionuț Badea
  • 21 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaș galben pentru Marquinhos, care a împiedicat executarea rapidă a unei lovituri libere de la mijlocul terenului
  • 11 | OcaziiOțelul
    Iorga reia cu capul, de la colțul lung, o centrare trimisă de Astafei de pe dreapta, însă trimite aproape paralel cu linia porții, din fața căreia degajează Sergiu Muth
  • 9 | Faze meciOțelul
    Marquinhos urcă în jumătatea adversă de teren cu mingea la picior, apoi șutează de la distanță. Balonul este ușor deviat și trece alături de stâlpul drept
  • 2 | Cartonaşe Galbene

Ciprian Petre încasează primul cartonaș galben al partidei, arbitrul considerând că a simulat în careu Oțelului, căzând după un duel cu un fundaș advers

Cristian DulcaGaz Metan

VIDEO Oțelul - Gaz Metan 1-1. Markovic a scos un punct in extremis pentru oaspeți

Oțelul Galați și Gaz Metan Mediaș au deschis ziua fotbalistică de sâmbătă în Liga 1 cu un egal, scor 1-1. Golurile au fost marcate de Marquinhos (49), respectiv Markovic (89).

Scorul a fost 0-0 la pauză, la capătul unei prime reprize din care ocaziile nu au lipsit, dar nici nu au fost extrem de clare. Marquinhos a deschis scorul pentru gazde la patru minute de la reluare, finalizând o fază frumoasă la care au contribuit Iorga, Antunes și Henrique.

Gălățenii au continuat să amenințe, fiind periculoși la șutul lui Iorga (51) și la bara lui Henrique (57), apoi Gaz Metan a presat insistent și a concretizat dominarea în minutul 89, la o fază fixă fructificată cu o lovitură de cap de cel mai înalt fotbalist din Liga 1: Zarko Markovic.

Ajunși la al șaselea meci consecutiv fără victorie în Liga 1, fotbaliștii Oțelului au fost trași la răspundere de fani, la finalul jocului cu Gaz Metan Mediaș. Românii au fost chemați pentru reproșuri în fața tribunei, în timp ce străinii au fost prinși și admonestați la vestiare.

Exclusiv Florin Prunea a văzut imaginile cu...