Ronna Riva a interpretat melodia "Rapid 100" și a dat tonul concertului din Giulești
articol scris de Digi Sport26.06.2023, 13:50
Rapid a sărbătorit centenarul clubului duminică, pe 25 iunie.
![ronna](https://s.iw.ro/gateway/g/ZmlsZVNvdXJjZT1odHRwJTNBJTJGJTJG/c3RvcmFnZTAxZGlnaXMucmNzLXJkcy5y/byUyRnN0b3JhZ2UlMkYyMDIzJTJGMDYl/MkYyNiUyRjE3NTM2NjFfMTc1MzY2MV9y/b25uYS5qcGcmdz0xMDYwJmg9NjM2Jmhh/c2g9YTgyNWFhYWZiOTdlY2Y1MmYwYTEyMmRhZTZmZDM0MzU=.thumb.jpg)
SuperLiga: Poli Iași - Gloria Buzău, sâmbătă, 19:00, DGS 1
SuperLiga: Sepsi - Dinamo, sâmbătă, 22:00, DGS 1
A fost spectacol în Giulești, acolo unde, printre altele, a avut loc și un concert la care și-au făcut apariția numeroși artiști precum Connect-R, Horia Brenciu, Delia, Damian Drăghici Brothers, Rappa sau Teodora Dinu.
Galerie Foto
Ronna Riva a deschis concertul din Giulești, cu melodia "Rapid 100"
Printre artiștii invitați s-a numărat și Ronna Riva, cea care a lansat recent melodia "Rapid 100".
Îmbrăcată complet în vișiniu, aceasta a cântat în deschiderea concertului melodia care marchează 100 de ani de la înființarea clubului cu trei titluri de campioană în palmares.
![](https://s.iw.ro/gateway/g/ZmlsZVNvdXJjZT1odHRwcyUzQSUyRiUy/RnN0b3JhZ2UwMWRpZ2lzLnJjcy1yZHMu/cm8lMkZzdG9yYWdlJTJGMjAyNCUyRjAy/JTJGMTklMkYxOTA2ODgyXzE5MDY4ODJf/ZGlnaXNwb3J0LXdoYXRzYXBwLmpwZyZo/YXNoPTlmMDRmYWU3ZWMyYWQxMjEyMDczYWNmMWNkYTQ4ZDk5.jpg)
Galerie Foto
Delia a dat tonul imnului Rapidului, pe scena din Giulești
O altă artistă care a concertat cu ocazia centenarului Rapidului a fost Delia. Pe pagina de YouTube a giuleștenilor au fost numeroase comentarii în care cântăreața era acuzată că esta fana FCSB-ului, scrie sport.ro.
Fanii alb-vișiniilor au făcut trimitere la o postare a artistei din urmă cu 10 ani, când i-a susținut pe elevii lui Laurențiu Reghecampf contra lui Chelsea, în optimile Europa League, scor 1-0. Delia a exclamat atunci "Hai, Steaua!", iar fanii Rapidului nu au uitat acest lucru, scrie sursa citată.
"Să cânte o melodie pentru rapidiști, să o aud că zice: 'Hai Rapid!'", "Nu prea are treabă cu Rapid", "Ce să cânte, că a venit îmbrăcată în roș-albastru, să plece", "Să cânte o melodie pro Rapid și o iertăm", au fost câteva dintre comentariile fanilor.
Pe scenă, Delia le-a schimbat percepția fanilor prezenți pe stadion. A început să scandeze "Suntem peste tot...", iar cei 8.500 de spectatori au continuat versurile din imnul Rapidului.
Galerie Foto
Etichete: centenar , concert , ronna riva
Urmărește știrile digisport.ro și pe Google News
![Fiica transgender a lui Elon Musk face dezvăluiri despre copilăria ei și spune că amintirile miliardarului sunt „complet false”](https://s.iw.ro/gateway/g/ZmlsZVNvdXJjZT1odHRwcyUzQSUyRiUy/RnMuaXcucm8lMkZnYXRld2F5JTJGZyUy/RlptbHNaVk52ZFhKalpUMW9kSFJ3SlRO/QkpUSkdKVEpHJTJGYzNSdmNtRm5aVEE0/ZEhKaGJuTmpiMlJsY2k1eVkzTXQlMkZj/bVJ6TG5KdkpUSkdjM1J2Y21GblpTVXlS/akl3TWpRbCUyRk1rWXdOeVV5UmpJMkpU/SkdNakF6TXpRM01WOHlNRE16JTJGTkRj/eFgxWnBkbWxoYmkxS1pXNXVZUzFYYVd4/emIyNHQlMkZjMmt0Uld4dmJpMU5kWE5y/TG1wd1p5WjNQVFU1TUNabyUyRlBUTXpN/Q1pvWVhOb1BUZ3hNRFE1WkRreU5tUTFa/amd5T0RrME1EYzNObUZqWTJZd09UUmpP/VGhsLnRodW1iLmpwZyZ3PTM4MCZoPTIy/OCZoYXNoPTg4ZTVjYzliYmNhN2U2OTdkM2Q0OTU2ODNlZDFmYTI4.thumb.jpg)
Vivian Jenna Wilson, fiica transgender înstrăinată a lui Elon Musk, a respins vehement, public prin...