FOTBAL:FK CSIKSZEREDA MIERCUREA CIUC-DINAMO BUCURESTI, BARAJ RETUR SUPERLIGA SUPERBET (27.05.2024)
”Nu au existat”. Presa din Ungaria nu a avut milă de Dinamo, după returul cu Csikszereda
baietii
Exclusiv Ilie Dumitrescu știe în ce condiții revine Florin Tănase la FCSB. ”Merg pe varianta asta”

Mioveni - Csikszereda 3-1. Prima victorie pentru echipa lui Schumacher în play-off. Robert Ilyes, descumpănit

02.05.2024, 19:44

CS Mioveni a învins-o pe Csikszereda, scor 3-1, în etapa cu numărul opt din play-off-ul din Liga 2

FOTBAL: GLORIA BUZAU - CS MIOVENI, LIGA 2 CASA PARIURILOR PLAY-OFF (28.04.2024)
Constantin Schumacher, antrenorul echipei CS Mioveni / Foto: Sport Pictures
  • Media: Fotbal Club, miercuri, 19:30, DGS 1

• Media: Digi Sport Special, miercuri, 21:30, DGS 1

În urma acestui rezultat, formația condusă de Constantin Schumacher a rămas tot pe locul șase în clasament, cu 39 de puncte, dar s-a apropiat la o ”lungimi” față de formația din Miercurea Ciuc.

Mioveni - Csikszereda 3-1. Remus Guțea a reușit o ”dublă”

Gazdele au început mai bine meciul și și-au creat un avantaj de 3 goluri în mai puțin de 30 de minute de la startul partidei. Remus Guțea a reușit o ”dublă” pentru Mioveni, minutul șapte și minutul 18.

Ștefan Blănaru a fost cel care a stabilit scorul final al primei reprize, după ce a transformat o lovitură de la 11 metri. În cele din urmă, Csikszereda a reușit să reducă din diferență prin Richard Jelena, care a punctat pentru 1-3, în minutul 64.

Pentru CS Mioveni este prima victorie de la începutul play-off-ului. Până acum, formația lui Schimacher a înregistrat patru înfrângeri și trei rezultate de egalitate.

VIDEO Rezumat CS Mioveni - Csikszereda 3-1

Robert Ilyes s-a arătat dezamăgit de jocul prestat de echipa sa

La finalul partidei de la Mioveni, Robert Ilyes a fost foarte dezamăgit de jocul prestat de echipa sa și a susținut că după doar 20 de minute ar fi vrut să schimbe mai mulți jucători.

De asemenea, antrenorul celor de la Csikszereda a spus care sunt planurile echipei pentru acest finalul de sezon, inclusiv privind barajul pentru promovarea în SuperLigă.

”Nu se poate spune nimic. Din păcate am fost sub orice critică. Nu am cuvinte. Nu știam pe cine să schimb în minutul 15, 20. Au gafat unul după celălalt. Nu îmi recunosc echipa. Nu am jucat atât de slab de când am venit eu.

În campionat am arătat un joc plăcut ochiului și în prima repriză nu am reușit să legăm patru pase. Nu știu cum o să reușesc. Trebuie să vorbesc cu președintele să vedem ce putem face. Dacă ne prezentăm la baraj cum ne-am prezentat azi, o să ne facem de râs. Ar fi păcat.

Cred că atunci când am pierdut meciul la Buzău a fost un șoc. Ne-a dereglat. Se vede că echipa este debusolată și și-a pierdut încrederea. A intervenit și o mică problemă în vestiar. A fost o problemă care a lovit în cap jucătorii.

Mai avem două meciuri. La Hunedoara dacă nu o să fim 100% concentrați, nu știu. Ne rămâne meciul de la Buzău și sper să facem un meci bun pentru a ne pregăti de meciul de baraj. Sper ca jucătorii să își dorească pentru că este și pentru cariera lor. Dacă fac un joc bun, se pot transfera la un club din Liga 1.

Echipele cu care o să jucăm au jucători mai valoroși ca noi. Nu îmi doresc nimic. Avem o săptămână după meciul cu Buzău să ne pregătim. În funcție de primul meci de baraj vom vedea.”, a spus Robert Ilyes la flash-interviu.

Constantin Schumacher l-a lăudat pe Guțea, după ce a reușit o ”dublă”: ”Îmi pare rău că cei de la lot nu au ochi pentru el”

Constantin Schumacher, antrenorul celor de la Mioveni, a avut cuvinte de laudă la adresa lui Guțea, care a contribuit major la victoria echipei sale cu cele două goluri marcate.

”Dacă vă aduceți aminte și în meciul cu Slobozia la fel am început. Cu Slobozia am luat un gol protestesc în minutul 45. Am început meciul de la 1-0 și asta s-a văzut. Până acum începeam de la 0-1. Îi felicit pe jucători.

Trebuie să am toți jucătorii apți pentru meciurile de baraj. Vom vedea ce se va întâmpla până la meciul de miercuri. Va fi greu să jucăm și miercuri și duminică. Voi încerca să aliniez cel mai bun 11.

Guțea este un copil de viitor. Are jucate aproape toate meciurile. Este un talent înnăscut și îmi pare rău că cei de la lot nu au avut ochi și pentru el. Merită pentru că este un jucător care a jucat aproape toate meciurile la Liga 2.

Sper să devină un jucător exponențial pentru Mioveni.”, a spus Constantin Schumacher la finalul partidei.

Etichete: mioveni , victorie , liga 2 , csikszereda

Putin amenință că va lovi țările din Europa dacă Ucraina atacă Rusia cu arme occidentale. „Să fie conștienți cu ce se joacă”

Preşedintele rus Vladimir Putin a ameninţat, marţi, că va lovi țări din Europa dacă NATO permite...

Manchester City v Manchester United - Emirates FA Cup - Final - Wembley Stadium
În miez de noapte, ”au anunțat” pe site-ul oficial transferul lui Haaland! Ce s-a întâmplat după doar câteva ore

Gigi Becali a auzit că Miodrag Belodedici a fost prins băut la volan și nu a mai stat pe gânduri: ”Cinci ani!”
gigi-belo
Negocierile s-au încheiat! I-au pus pe masă 150 de milioane €, Jose Mourinho a dat răspunsul final
Ajax v Manchester United - UEFA Europa League Final
E OUT: prima plecare de la Dinamo, după salvarea de la retrogradare! Avea cel mai mare salariu din lot
FOTBAL: DINAMO BUCURESTI - UTA ARAD, SUPERLIGA SUPERBET (08.03.2024)
Surprinzător! Imediat după meci a anunțat că are o relație cu sportiva din Rusia care a atras atenția întregii lumi
kali1
baietii

Gigi Becali a anunțat transferul verii la FCSB! ”O să fie tare de tot”
gigi-becali1
Nicolae Stanciu a spus care e ”singurul lucru pe care l-ar schimba de la echipa națională”
FOTBAL:ROMANIA-ELVETIA, PRELIMINARIILE C.E 2024 (21.11.2023)
Anunțul surprinzător făcut de Carlo Ancelotti înaintea finalei UEFA Champions League
Carlo Ancelotti (Chef-Trainer / Head Coach, Real Madrid CF) bei der Pressekonferenz nach dem Spiel. GER, FC Bayern Muenc
Oficial Dani Coman, prezentat la FC Argeș: ”Fotbalul nu-ți oferă garanții, nu e matematică!”
dani coman
Are 53 de ani, dar arată impecabil. Naomi Campbell și-a etalat silueta într-o rochie transparentă la Festivalul de Film de la Cannes
Fanii CSA Steaua au cerut la UEFA excluderea FCSB-ului din cupele europene! Documentul trimis lui Ceferin
Gigi Becali, ofertă secretă pentru atacantul sud-african Tshegofatso Mabasa! Detaliile negocierilor cu Orlando Pirates
Demi Moore, zeiță în alb, într-o rochie cu decolteu amețitor. La 61 de ani atrage toate privirile oriunde ar fi
Și-a ales cel mai decupat costum de baie și a dansat pe ritmuri nebune. Nicole Scherzinger, 45 de ani și un corp de topmodel
CTP, text superb despre Nadal: „Cât se va mai juca tenis pe acest trist Pământ...“
30.000 lei amendă și suspendarea permisului pentru șoferii ce folosesc aceste aplicații din telefon
Transformarea extraordinară a lui Radu Mazăre, în închisoare. Cum a ajuns să arate fostul edil al Constanței
Declarații uluitoare după ce a jucat la meciul de adio al Generației de Aur: ”Sunt în doliu. Au fost împușcați în cap de lunetiști”
Video Pe ritmuri de manele! Cum au sărbătorit dinamoviștii salvarea de la retrogradare