FOTBAL: SEPSI OSK SFANTU GHEORGHE - UNIVERSITATEA CRAIOVA, SUPERLIGA SUPERBET PLAY-OFF (21.04.2024)
Video Sepsi - Universitatea Craiova 1-3. Debut cu dreptul pentru Costel Gâlcă. Oltenii au urcat pe locul doi
CRISTIANO BERGODI NERVOS (7)
Exclusiv Un patron din SuperLigă care a lucrat cu Bergodi nu s-a abținut, după ce italianul a răbufnit la conferința de presă
dani coman
Dani Coman este așteptat să semneze: ”Va veni la noi!”
Fotbal Club

Exclusiv ”Meciul trebuia întrerupt și Sepsi să piardă cu 0-3!” Verdictul lui Crăciunescu după problemele cu nocturna

15.10.2017, 20:23

UPDATE Ora 20:23. Într-o intervenție telefonică ÎN DIRECT, găzduită de emisiunea ”Fotbal Club”, de la Digi Sport, Ion Crăciunescu a explicat de ce partida de la Brașov, dintre Sepsi și Astra, scor 0-0, trebuia întreruptă după a doua pană de curent.

nocturna brasov sepsi - astra re
  • SuperLiga: Dinamo - Voluntari, vineri, 20:00, DGS 1

• La Liga: Real Sociedad - Real Madrid, vineri, 22:00, DGS 2

”Pe lângă faptul că băieții ăștia nu mai învață nimic din arbitraj, pentru că nu au de la cine, nu citesc nici regulamentele. Arbitrii, în momentul în care intră pe teren, trebuie să știe regulamentul pe dinafară.

Arbitrul trebuia să nu mai reia jocul și echipa gazdă pierdea meciul cu 0-3!”, a spus Crăciunescu, la Digi Sport.

Oficialii celor de la Astra au luat măsuri urgente, astfel că imediat după meci au depus contestație și vor victoria la ”masa verde”.

UPDATE Ora 19:30. Ion Crăciunescu, fostul mare arbitru internațional, expert Digi Sport, a spus că după cea de a doua pană de curent de la Brașov, arbitrul George Rădulescu ar fi trebuit să suspende partida.

Conform regulamentului, după prima pană de curent, arbitrul poate întrerupe meciul maximum 60 de minute, tocmai pentru ca organizatorii să rezolve problemele. Însă, dacă se mai întâmplă să mai apară și o a doua pană de curent, cum s-a petrecut acum, atunci meciul trebuie suspendat.

Este al doilea meci consecutiv de pe Stadionul Tineretului, când sunt probleme cu nocturna. Și runda trecută, la meciul cu FCSB, scor 0-4, când de asemenea au fost gazde, oficialii celor de la Sepsi au avut emoții, dar înainte de startul partidei. Atunci, în timp ce se aflau la încălzire, nocturna s-a stins de tot, dar a revenit la normal după câteva minute de beznă.

UPDATE Ora 19:24. Repriza a doua a partidei de la Brașov s-a reluat după ce nocturna a fost remediată. A fost vorba despre o nouă întârziere, de data asta de 8 minute.

UPDATE Ora 19:11. Problemele legate de nocturnă, de la Brașov, continuă. Repriza a doua nu poate începe din această cauză. Organizatorii fac eforturi pentru a remedia cât mai rapid situația total neplăcută.

Jucătorii sunt pe culoarul dinspre vestiare și așteaptă să se facă lumină pe ”Tineretului”.

VIDEO Sepsi - Astra. În minutul 25 al partidei de la Brașov, de pe Stadionul Tineretului, arbitrul George Rădulescu a întrerupt partida, la scorul de 0-0, din cauza unor probleme legate de nocturnă.

Mai multe becuri de la doi stâlpi s-au stins, astfel că nu s-au mai îndeplinit condițiile regulamentare pentru ca meciul să continue. După câteva minute în care Rădulescu a așteptat ca defecțiunea să fie reparată, becurile au reînceput să se aprindă.

Nocturna și-a revenit la normal însă abia după 14 minute, astfel că prima repriză s-a încheiat cu întârziere. În momentul în care s-a reluat partida, a fost resetat și cronometrul la minutul întreruperii partidei, adică la 25.

Este pentru a doua oară consecutiv când sunt probleme cu nocturna. Și runda trecută, la meciul cu FCSB, scor 0-4, când de asemenea au fost gazde, oficialii celor de la Sepsi au avut emoții, dar înainte de startul partidei. Atunci, în timp ce se aflau la încălzire, nocturna s-a stins de tot, dar a revenit la normal după câteva minute de beznă.

Etichete: astra , sepsi , sepsi astra live video , nocturna sepsi astra , probleme nocturna brasov

„Nu e bine deloc”. Starea de sănătate a Regelui Charles s-ar fi înrăutățit. Palatul Buckingham actualizează planul pentru funeralii

Starea de sănătate a Regelui Charles, care se luptă cu cancerul, s-ar fi înrăutățit, fiind un motiv...

wanda5
Un fotbalist celebru și soția lui s-au lăsat filmați în duș. Imaginile au făcut înconjurul lumii

A venit răspunsul CNA, după sesizarea în care s-a cerut interzicerea alăturării numelui ”București” denumirii CSA Steaua
csa-steaua-fcsb
Fanii sunt în delir! A semnat și revine la Barcelona, după ce Xavi a decis să nu mai plece
Festive mood at Camp Nou stadium, full sold out with 91,648 spectators, the world attendance record for a women's football match, in 2022 Champions
”Transferul” nemaiîntâlnit pregătit de Gigi Becali: ”Îi dau 500.000 € pentru 6 meciuri!”
gigi becali
Dan Șucu intervine ”în negocierile” dintre Rapid și Marius Șumudică. Mesaj pentru Daniel Niculae și Victor Angelescu?
dani coman

Erik Ten Hag s-a săturat și a trecut la Planul B! Cu ce club vrea să semneze
FC Copenhagen v Manchester United, UEFA Champions League, Group A, Football, Parken Stadium, Copenhagen, Denmark - 08 Nov 2023
”Va juca titular!”. Gigi Becali, anunț despre fotbalistul care "refuză să accepte că fotbalul s-a terminat pentru el"
FOTBAL:PREZENTARE SERGIU BUS LA FCSB (14.07.2020)
Foto Edi Iordănescu, inclus în Top 10 cei mai sexy selecționeri de la EURO 2024. Pe ce loc e românul
edi iordanescu si maria
Exclusiv Jucătorul care ”l-a dat pe spate” pe Gigi Becali în Sepsi - FCSB: ”Asta vreau să fie”
gigi becali1
”Mi-am bătut joc”. Ștefan Târnovanu ”și-a turnat cenușă în cap”, după gafa care amână titlul
Screenshot 2024-04-25 000527
Plină de viață și cu zâmbetul ei inconfundabil, Meg Ryan a fermecat publicul din Barcelona. Actrița, spectaculoasă într-o rochie șic
Transferul lui Florinel Coman în Qatar, în impas! Gigi Becali dezvăluie cum poate cădea mutarea: „Sunt idiot? Nu sunt!"
Cere excluderea din competiție a cluburilor care nu au drept de promovare! „E jale! Să fie interzisă participarea”
Logodnica lui Jason Statham, imagini în costum de baie la câteva zile dupa ce a împlinit 37 de ani. „Ești magnifică!”
Anna Lesko și-a arătat picioarele superbe într-o rochie extrem de scurtă, dar a furat toate privirile cu un detaliu inedit
Nike și Adidas, bătute de niște fete fâșnețe: invenția unei companii elvețiene fascinează lumea FOTO
De unde vine expresia „ce sunt eu, Mafalda"? Personajul a fost considerat Nostradamus feminin
Ce nu ai voie să faci în faţa blocului primăvara. Intenţiile pot fi bune, dar primeşti amendă. Este interzis!
Sorana Cîrstea, meci dramatic la Madrid împotriva unei filipineze. Urmează confruntarea cu liderul WTA?
”Gigi Becali ar refuza să ofere o primă pentru titlu?”. Elias Charalambous a rostit doar trei cuvinte