Final de meci la Mediaş. Gaz Metan şi Astra au încheiat la egalitate, scor 0-0.
Nyuiadzi a primit cartonaşul galben.
83 |
Schimbare la Gaz Metan. Olaru este înlocuit de Manole.
81 |
Ocazie Gaz Metan! Şansă foarte bună ratată de Olaru, al cărui şut a fost contrat puternic de un adversar. Fotbalistul Gazului s-a accidentat şi nu va mai putea juca.
77 |
Schimbare la Astra. Mrzljak a fost înlocuit de Nyuiadzi, care debutează cu această ocazie la giurgiuveni.
77 |
Cartonaş galben primit de Anthony Le Tallec, pentru un fault asupra lui Sârghi
72 |

Cristian Sârghi a primit cartonaşul galben.

71 |
Schimbare la Gaz Metan. Buziuc a intrat în locul lui Lokaj.
71 |
Schimbare la Astra. Abang a fost înlocuit de Le Tallec.
67 |
Schimbare la Gaz Metan, Cristian Danci a fost înlocuit de Alexandru Curtean.
66 |
Ocazie Astra! Şutul lui Abang a fost reţinut fără prea multe probleme de Greab.
58 |
Schimbare la Astra. Romario Moise este înlocuit de Alexandru Dandea.
55 |
Ocazie Gaz Metan! Două şanse ratate de ardeleni la aceeaşi fază, de Danci şi Bic, al cărui şut a fost respins de Plamen Iliev.
46 |
A început repriza a doua a meciului de la Mediaş.
45 |
Final de repriză la Mediaş. Gaz Metan şi Astra se află la egalitate după 45 de minute, scor 0-0.
41 |
Ocazie Astra! Romario Moise a fost aproape de deschiderea scorului, însă şutul său a fost respins de lângă bară de Greab.
39 |
Cartonaş galben încasat de Alexandru Stan.
37 |
Cartonaş galben primit de Cristian Danci.
28 |
Ocazie Astra! Patrick Abang a ratat o ocazie foarte mare după ce a reluat peste poartă din careul mic al medieşenilor.
14 |
Ocazie Gaz Metan! Lokaj a mai irosit o şansă mare după ce a scăpat singur cu portarul, însă a reluat prea slab.
8 |
Ocazie Gaz Metan! Albanezul Fabian Lokaj a ratat prima ocazie a partidei. A ratat însă voleul după centrarea foarte bună a lui Olaru.
1 |

A început prima repriză a partidei dintre Gaz Metan şi Astra.

Gaz Metan - Astra 0-0. Giurgiuvenii, neînvinşi de opt etape în Liga 1

Gaz Metan Mediaş a încheiat la egalitate cu Astra Giurgiu, scor 0-0, în etapa a 11-a a Ligii I.

Gazdele au ratat ocazii prin Fabian Lokaj (12), Cristian Danci şi Ovidiu Bic (min. 55), în timp ce ocazia cea mai importantă a oaspeţilor a fost irosită de camerunezul Patrick Abang (28).

Gaz Metan a ajuns la şase meciuri consecutive fără victorie, acesta fiind primul punct după o serie de cinci eşecuri.

Astra este neînvinsă de nouă etape în campionat.