FOTBAL:FARUL CONSTANTA-SEPSI OSK SFANTU GHEORGHE, PLAY OFF SUPERLIGA SUPERBET (3.05.2024)
Video Farul - Sepsi 1-4. Fosta campioană, eșec usturător. ”Marinarii”, salvați de umilință pe final
Captură de ecran 2024-05-03 152150
Motivul pentru care Dan Petrescu a revenit la CFR Cluj: ”Aș fi vrut o pauză mai lungă”
Video Exclusiv A intrat în direct la TV și a recunoscut. Dan Petrescu îl vrea președinte la CFR Cluj
Otelul Galati Otelul Galati
1 - 0
Universitatea Cluj Universitatea Cluj
Du 21.04.2024 16:00

Oțelul - ”U” Cluj 1-0. Frederic Maciel a obținut cele trei puncte pentru gălățeni, dar a fost eliminat

21.04.2024, 18:01

• SuperLiga: U Cluj - Dinamo, sâmbătă, 20:00, DGS 1

• SuperLiga: Botoșani - Voluntari, sâmbătă, 14:30, DGS 1

Oțelul Galați a învins-o pe Universitatea Cluj, scor 1-0, în cadrul etapei a 5-a din play-out-ul SuperLigii României.

Oțelul - ”U” Cluj 1-0

Singurul gol al partidei a fost marcat de Frederic Maciel, în minutul 40 al meciului. Este important de precizat că Maciel a fost eliminat în minutul 87 al partidei, pentru cumul de cartonașe galbene.

În urma acestui rezultat, formația lui Dorinel Munteanu a urcat pe primul loc în play-out, cu 30 de puncte. De cealaltă parte, ”Șepcile roșii” se află pe poziția a 10-1, cu 26 de puncte.

VIDEO Rezumat Oțelul Galați - ”U” Cluj 1-0

Clasament Play-Out

clasament-play-out
Clasament Play-Out SuperLigă / Foto: Captură digisport.ro

Cele două formații se înfruntă din nou, după ce în urmă cu trei zile au disputat semifinala Cupei României, iar gălățenii au reușit să se impună, scor 2-1.

După 4 etape jucate din play-out, Oțelul este pe locul doi, cu 27 de puncte, la doar un punct în spatele liderului Hermannstadt, care are însă și un meci în plus.

De cealaltă parte, U Cluj este pe locul al patrulea, cu 26 de puncte, și are șanse să urce pe prima poziție dacă se va impune în această partidă.

Oțelul - ”U” Cluj, LIVE VIDEO, de la 16:00, Digi Sport 1. Echipele probabile

Oțelul: Pap - Adăscăliței, Cisse, Yabre, Zhelev - Cisotti, Zivulic, Lameira - Maciel, Pop, Bodișteanu

• Rezerve: Stoian - Neagu, Rusevic, Rus, Tănasă, Malle, Telles, Jardan, Gomes Silva

”U” Cluj: Gertmonas - Oancea, Masoero, Kelven, Roger - Simion, Nistor, Bic, Chipciu - Silaghi, Popa

• Rezerve: Gorcea - Doukoure, Pănoiu, Gheorghe, Roguljic, Anselmo, Techeres, Chintes, Peteleu
  • 90+4 cg
    Cartonaş galben Otelul Galati

Teles a primit cartonașul galben pentru faultul asupra lui Nistor.