Screenshot 2024-03-09 at 18.05.03
Prioritatea lui Rareș Pop, ”perla” de 800.000€ a celor de la Rapid, înainte de mutarea în Giulești
BUCURESTI - RAPID - ADRIAN MUTU - ANTRENOR - CONFERINTA - 3 MAR
Exclusiv Ce urmează pentru Daniel Niculae, după ce a fost pus sub urmărire penală
”Am avut un secret!”. MM Stoica a dezvăluit totul, după ce FCSB a câștigat titlul

a:1:{i:0;s:14:"Video Exclusiv";} Rapid - Volyn Lutsk 1-1. Peste 13.000 de spectatori la primul amical din India

07.02.2016, 16:09

Rapid a început cu o remiză turneul din India. Echipa lui Dan Alexa a terminat la egalitate, scor 1-1, meciul cu Volyn Lutsk, locul 5 din Ucraina.

faza joc rapid
  • SuperLiga: Petrolul - Botoșani, luni, 17:30, DGS 1

• SuperLiga: Rapid - Universitatea Craiova, luni, 20:30, DGS 1

Giuleştenii au început mai bine şi au deschis scorul în minutul 12, prin Tudoran, care a marcat din pasa lui Martin.

Până la pauză, ambele echipe au ratat câte o mare ocazie. Ucrainenii au avut o bară, prin Petrov, iar rapidiştii se puteau desprinde în prelungirile primei reprize, la un corner executat periculos.

Sub privirile lui Harry Kewell, antrenorul echipei U23 a lui Watford, viitoarea adversară a Rapidului, elevii lui Dan Alexa au fost egalaţi în minutul 58, după lovitura de cap a lui Memeshev.

Rapid putea reveni în avantaj în minutul 65, când Martin a ajuns cu o fracțiune de secundă prea târziu la centrarea lui Trandu, şi a dominat posesia pe final, dar atacurile giuleştene au fost sterile.

S-a terminat 1-1, iar Rapid va juca în meciul următor cu Watford U23, pe 9 februarie.

LIVE TEXT:

Min. 90+5 - Final de meci! Rapid şi Volyn Lutsk au încheiat la egalitate, scor 1-1, prima remiză înregistrată în turneul din India.

Min. 90 - Rapid are posesie mai bună pe final, dar atacurile giuleştenilor sunt sterile. S-au dictat 5 minute de prelungire.

#Între timp, tribunele s-au mai populat. Sunt aproximativ 13.000 de spectatori.

Min. 83 - Ultima schimbare la Rapid. A ieşit Popa şi a intrat Alex Potecea.

Min. 79 - Contraatac al ucrainenilor, încheiat cu corner, după ce Nicolae Vasile s-a întins şi a respins peste propria poartă.

Min. 77 - Lovitură liberă pentru Volyn, dar jucătorii rapidişti au reuşit să respingă.

Min. 75 - Pauză de hidratare.

Min. 70 - A intrat Vlad Morar, în locul lui Martin.

Min. 67 - Lovitură liberă Rapid! Bate Trandu, dar iese Shust și reține fără probleme.

Min. 65 - Ocazie imensă Rapid! Trandu centrează pe jos în fața porții, însă Martin ajunge cu o fracțiune de secundă prea târziu.

Min. 58 - GOL! Volyn Lutsk egalează! Pasă Kravchenko, gol marcat de Redvan Memeshev cu capul.

Min. 56 - Meleu între jucătorii celor două echipe. Drăghia și Robuste au luat cartonașe galbene.

Harry Kewell, antrenorul echipei Watford U23, este prezent la meci, studiindu-și viitorul adversar din cadrul turneului. Fostul internațional australian a declarat că, din lotul Rapidului, îi place foarte mult Mădălin Martin.

Min. 51 - Centrare periculoasă a ucrainenilor, însă respinge Robuste.

Min. 46 - A început repriza secundă. Tudoran, înlocuit cu Raiciu.

Min. 45+4 - FINAL de repriză. O primă parte în care Rapidul a avut mai mult calm și au jucat mai inteligent, chiar dacă ucrainenii au avut ocazii spre finalul primei părți.

Min. 45+3 - Corner periculos pentru Rapid, dar respinge Shust.

Min. 45 - S-au arătat patru minute de prelungire de la margine.

Min. 34 - Bară Volyn Lutsk! Ratare mare a tânărului Serhii Petrov!

Min 12: GOL RAPID! GOL TUDORAN. Jucătorul giuleștenilor înscrie pe jos, în poarta lui Shust, după o pasă din marginea careului primită de la Martin.

Min 1: A început partida. La meci asistă aproximativ 10.000 de spectatori. Capacitatea stadionului pe care se desfășoară turneul este de 53.000 de locuri

ECHIPA DE START a lui Dan Alexa cu Volyn:

Rapid (4-2-3-1): Drăghia - Kusnir, Avrămia, Robuste, Vasile - R. Costin, Trandu - I. Popa, Nkoy, Tudoran - Martin

Programul meciurilor Rapidului în India:

7 februarie: Rapid - Volyn Lutsk
9 februarie: Watford U23 - Rapid
13 februarie: Atletico Paranaense U23 - Rapid

Din cealaltă grupă fac parte Argentina U23, TSV 1860 Munchen U23 (Germania), Shamrock Rovers (Irlanda) și Dnipro Dnipropetrovsk (Ucraina).

Semifinalele se desfășoară pe 18 și 19 februarie, iar finala pe 21 februarie.

Etichete: rapid , liga 2 , amical rapid , video rapid - volyn lutsk , turneu india rapid

Prinţul Paul al României a fost prins de poliţişti într-un resort din Malta. România va cere extrădarea acestuia

Prinţul Paul Phillipe al României, unul dintre fugarii celebri de la noi în țară, a fost prins în...

ilie3
Cum a reacționat Ilie Dumitrescu după ce a aflat cine l-a umplut de sânge pe Mihai Stoica

Mihai Stoica, umplut de sânge la Arena Națională, după ce FCSB a câștigat titlul!
mm-stoica2
Semnează cu FCSB! Gigi Becali a dat ordinul la pauza meciului cu Farul: ”I-am dat telefon lui Meme. E cel mai bun”
Screenshot 2024-04-27 at 23.03.18
Cum a numit-o Gică Hagi pe FCSB, după ce a câștigat titlul chiar după victoria cu Farul
Screenshot 2024-04-28 at 00.03.15
FCSB este noua campioană a României! Titlul, asigurat matematic după 2-1 cu Farul
fcsb 2

Xabi Alonso vrea să aducă la Bayer Leverkusen unul dintre cei mai vechi jucători ai lui Real Madrid
Bayer 04 Leverkusen v FC Bayern München - Bundesliga
Au luat titlul cu FCSB și acum urmează să semneze contractele + Cine va pleca de la campioană
Screenshot 2024-04-28 at 19.13.53
Exclusiv Helmut Duckadam s-a convins: capitolul la care a excelat FCSB, noua campioană a României
Duckadam
Bogdan Lobonț s-a enervat la conferința de presă: ”Nu puteți să-mi spuneți asta!”
Screenshot 2024-04-22 170617
Bogdan Lobonț a rupt tăcerea, după conflictul cu Ermal Krasniqi
lobont
Amal Clooney, într-o rochie mini de peste 20.000 de dolari. Avocata și-a arătat picioarele perfecte la o cină în New York
Ermal Krasniqi, ofertă din Bundesliga de la Werder Bremen. Câți bani a cerut Rapid pentru transfer
Gigi Becali a anunțat primul transfer al verii pentru Champions League! Semnează cu FCSB: ”Am vorbit cu el”
Cum arată Tia Carrere la peste 20 de ani de la serialul "Vânătoarea de comori". Într-o rochie scurtă și decoltată, la 57 de ani, actrița pare că a făcut un pact cu timpul
Kanye West, din nou în centrul atenției. Reacții după ce rapperul i-a făcut un „compliment” deplasat Biancăi Censori
De la Smart la Simple: ”Telefonul plictisitor" un nou trend printre tineri. Video
Cum sunt păcăliți șoferii să plătească amenzi care nu le-au fost date de poliție? Cine sunt escrocii
Omul de la care vine expresia "Să moară Cibilan!". Ultimul haiduc al Bucureștilor, de la întors banii cu lopata la o baracă în sărăcie lucie
FCSB e campioana României după 9 ani! Meciul decisiv, contra lui Gică Hagi
Video Gloria Buzău - CS Mioveni 1-0. Echipa lui Andrei Prepeliță, tot mai aproape de promovarea directă